Επαγγελματικό μακιγιάζ στην Θεσσαλονίκη
Το επαγγελματικό μακιγιάζ και η τέχνη του Make-Up Artist από τους καλύτερους! Το πρόγραμμα σπουδών διάρκειας 4 μηνών απευθύνεται σε αρχάριους , οι οποίοι θέλουν να αποκτήσουν ολοκληρωμένες γνώσεις του επαγγελματικού μακιγιάζ . Τα μαθήματα πραγματοποιούνται σε ολιγομελή τμήματα , ώστε ο μαθητής να αποκτήσει όλα τα εφόδια που χρειάζεται , ενώ δίνεται ιδιαίτερη έμφαση στην πρακτική εξάσκηση σε μοντέλα.
Το πρόγραμμα σπουδών περιλαμβάνει:
-Βασικές Αρχές Υγιεινής
-Προσωπολογία
-Χρωματολογία (Θερμά /ψυχρά χρώματα, Χρωματικός κύκλος)
-Δερματολογία και Ανάλυση Δέρματος
-Τόνοι Δέρματος
-Τεχνικές Φωτοσκιάσεων ( Contouring Techniques – Highlighting & Shading)
-Μακιγιάζ Φρυδιών
-Strobing Technique
-Πρωινό μακιγιάζ (nude , natural )
-Απογευματινό μακιγιάζ (soft smokey, ανοιχτή γωνία, luxury make up )
-Βραδυνό μακιγιάζ (contouring με πούδρες/ foundation, κλειστή γωνία , smokey έντονο/μονοχρωματικό, /pigments )
-Διορθωτικό μακιγιάζ (Corrective Make –up)
-Είδη / Τεχνικές Eyeliner
-Cut Crease Technique
-Νυφικό μακιγιάζ ( Chic & Classic, Elegant , Pink Tones, Boho, Glamorous, Arabic,Asian, Mediterranean)
-Fox Eyes στο Νυφικό Μακιγιάζ
-Wedding Make Up trends
-Τοποθέτηση βλεφαρίδων
-Επαγγελματική Συμπεριφορά – Μαρκετινγκ
![Επαγγελματικό μακιγιάζ στην Θεσσαλονίκη5](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/11/Επαγγελματικό-μακιγιάζ-στην-Θεσσαλονίκη5.jpg?fit=800%2C533&ssl=1)
Δώρο:
Eπαγγελματική φωτογράφιση για το προσωπικό σας Portfolio συνολικής αξίας 250€
Διάρκεια Σπουδών: 4 μήνες
Ωράριο: Δύο φορές την εβδομάδα (Πρωινά & Απογευματινά Τμήματα)
Με την ολοκλήρωση των σπουδών δίνεται πτυχίο Κέντρου Δια Βίου Μάθησης Gianneri Academy πιστοποιημένο από τον ΕΟΠΠΕΠ του Υπουργείο Παιδείας.
![Επαγγελματικό μακιγιάζ στην Θεσσαλονίκη7](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/11/Επαγγελματικό-μακιγιάζ-στην-Θεσσαλονίκη7.jpg?fit=533%2C800&ssl=1)
![Επαγγελματικό μακιγιάζ στην Θεσσαλονίκη6](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/11/Επαγγελματικό-μακιγιάζ-στην-Θεσσαλονίκη6.jpg?fit=533%2C800&ssl=1)
Σχόλια αποφοίτων Επαγγελματικού Μακιγιάζ της Σχολής Γιαννέρη
Σουζάνα Χρηστοστομίδου
Πολύ Αγάπη, διάθεση, φαντασία και πάνω απ' όλα επαγγελματισμό με τους καλύτερους εκπαιδευτές όλα τέλεια δεν έχω λόγια!
![Σουζάνα Χρηστοστομίδου Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/04/Σουζάνα-Χρηστοστομίδου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Θεοδώρα Τιμηλιώτου
![Η Θεοδώρα Τιμηλιώτου ξεκίνησε να εργάζεται αμέσως μετά τις σπουδές της στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/09/Theodora_Timiliotou_t.jpg?resize=140%2C167&ssl=1)
Ονομάζομαι Θεοδώρα Τιμηλιώτου και επέλεξα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Μερικές ημέρες μετά την αποφοίτησή μου ξεκίνησα να εργάζομαι
σε κομμωτήριο. Είχα όλα τα προσόντα για να δουλέψω σαν κομμώτρια άμεσα μετά τις σπουδές μου, κατά την διάρκεια των οποίων μάθαινα το επάγγελμα σε πραγματικές συνθήκες δουλειάς. Τους ευχαριστώ όλους και ειδικά την κ. Νίκη που με βοήθησε πάρα πολύ με την εμπειρία της.
Αλέξανδρος Νικολάου
![Barber Giannery academy Thessaloniki](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Αλέξανδρος-Νικολάου-Barber-Giannery-academy-Thessaloniki.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σαρίδου Ιωάννα
Ονομάζομαι Σαρίδου Ιωάννα , σπούδασα ονυχοπλαστική στην γιαννερη academy και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Οι εκπαιδεύτριες στης σχολής με εξάμηνη εκπαίδευση με βοήθησαν από το μηδέν που δεν είχα καμία γνώση σχετικά με το επάγγελμα που ονειρευόμουν να φτάσω στον στόχο μου και να δουλεύω πλέον επαγγελματικά. Ευχαριστώ πάρα πολύ και είμαι ευγνώμων για όλα.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/σαριδου-1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Στράγκα Ζαφειρία
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/iro-stragka.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ηρώ Κουλούδη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44506653_250451622267361_4703926857790128128_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δημήτρης Αρβανιτίδης
Δέπης Δημήτριος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δέπης-Δημήτριος-barber.jpg?resize=136%2C150&ssl=1)
Κασπαρίδης Σάκης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κασπαρίδης-Σάκης.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δήμητρα Χατζοπούλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δήμητρα-Χατζοπούλου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Γιώργος Γίμας
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Γιώργος-Γίμας.jpg?resize=105%2C126&ssl=1)
Σεργκέν Κιούρτ
Καλησπέρα, Ονομάζομαι Κιούρτ Σεργκέν απο Ξάνθη. Ολοκλήρωση 4 μήνες στο τμήμα Barber της σχολής Γιαννέρη και πιστεύω οτι έμαθα το μεγαλύτερα μάθημα , πώς να συμπεριφέρομαι απέναντι στους πελάτες μου αλλα και πως να τους περιποιούμαι και να τους κουρεύω με τον πιο επαγγελματικό τρόπο.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω μέσα απο την καρδιά μου τις δυο μου δασκάλες αλλα και την ιδιοκτήτρια της σχολής που με καθοδήγησαν σωστά ώστε να εξελίξω τις γνώσεις μου. Σας ευχαριστώ όλους και σας εύχομαι καλή σταδιοδρομία.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/07/sergken-.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Πασχαλούδη Ευαγγελία
Τελείωσε ένα υπέροχο 6 μηνο ονυχοπλαστικης στο ΙΕΚ Γιαννερη! Μία εξαιρετική σχολή με εξαιρετικούς ανθρώπους! Έμπειρες καθηγήτριες που μοιράστηκαν τις γνώσεις, τα μυστικά αλλά και τίς προσωπικές τους εμπειρίες πάνω στη τέχνη της ονυχοπλαστικης! Μία σχολή που είναι δίπλα στους μαθητές της, τους στηρίζει και τους συμβουλεύει! Ευχαριστώ πολύ για της βάσεις αυτής της επαγγελματικής αρχής!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/πασχαλουδη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαργαρίτα Πογιάννη
![Έτοιμη για να εργαστεί σαν κομμώτρια η Μαργαρίτα Πογιάννη απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/03/Margarita_Pogianni_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Ονομάζομαι Μαργαρίτα Πογιάννη και έχω φοιτήσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Κατά την διάρκεια των σπουδών μου έμαθα όλα τα κουρέματα, κλασσικά και μοντέρνα, καθώς και τις νέες τάσεις στην κομμωτική τέχνη. Η εκπαιδευσή μου ηταν απόλυτα επαγγελματική και πλέον νοιώθω έτοιμη για να εργαστώ. Όνειρο μου είναι να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο στα πρότυπα της σχολής. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής είναι το μεγαλύτερο βήμα για την επαγγελματική σταδιοδρομία του μελλοντικού κομμωτή και για τον λόγο αυτό εμπιστεύθηκα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy. Ήταν ένας χρόνος που δεν θα ξεχάσω ποτέ! Όλο το επιτελείο της σχολής θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου!
Γιάννης Γιαννακόπουλος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/18581843_977801405693563_3745523482727850157_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χριστίνα Ελευθερίου
Λέγομαι Χριστίνα Ελευθερίου και ήρθα απ'την Θάσο να σπουδάσω Αντρικό Κούρεμα και παραδοσιακό Ξύρισμα με φαλτσέτα στη Gianneri Academy όπου επέλεξα το 6μηνο πρόγραμμα και έφυγα πολύ ευχαριστημένη με πολλές γνώσεις και μια όμορφη εμπειρία σπουδών καθώς δίπλα μου είχα καταρτισμένους ανθρώπους και πρόθυμους να με βοηθήσουν σε κάθε μου απορία. Τους ευχαριστώ θερμά και τους εύχομαι κάθε προσωπική εξέλιξη και επιτυχία!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/04/342366389_769008288192663_4413864496286279564_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ανδρέας Διονυσίου
Ήρθα από την Κύπρο να βρω μια σχολή κομμωτικής, η οποία θα μου έδινε τα εφόδια για να γίνω ένα καλός κομμωτής. Έκανα την σωστή επιλογή με την Γιαννέρη Academy και θέλω με την εικαιρία να ευχαριστήσω την σχολή και τις εκπαιδεύτριες για όσα μου έμαθαν στους 12 μήνες των σπουδών. Ελπιζω σύντομα να ανοίξω το δικό μου κομμωτήριο.
Ελεάνα Παναγιωτίδου
Γιώργος Βαλαβάνης
![Ο Γιώργος Βαλαβάνης με την βοήθεια των εκπαιδευτών του στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, πίστεψε στον εαυτό του και έγινε επαγγελματίας κομμωτής](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Giorgos_Valavanis_t.jpg?resize=140%2C174&ssl=1)
Ονομάζομαι Γιώργος Βαλαβάνης και κατάγομαι από την Μυτιλήνη. Μετά από αναζήτηση δύο χρόνων ξεκίνησα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου μετά από μια αρχική απογοήτευση, ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ, ένα ολοκληρωμένο κούρεμα μου έδωσε φτερά και πίστεψα στον εαυτό μου. Ήταν η αρχή και πλέον όλα ήταν πιο εύκολα για μένα, βεβαίως και με την αμέριστη βοήθεια που είχα από τους εκπαιδευτές μου. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής ήταν το σημαντικότερο βήμα στην καριέρα μου.
Ειρήνη Καραϊσαλίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Ειρήνη-Καραϊσαλίδου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Κατερίνα Βουδουρίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44168522_1682071711947651_6434762759266631680_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σάκης Μητρόπουλος
![O Σάκης Μητρόπουλος, Color Expert από την Schwarzkopf φοίτησε στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/12/Sakis-Mitropoulos_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Έμαθα πάρα πολλά πλάϊ σε πολύ καταξιωμένες εκπαιδεύτριες με μεγάλη εμπειρία στην διδασκαλία της κομμωτικής τέχνης, οι οποίες μου έδωσαν πολύ περισσότερα εφόδια για την δουλειά μου απ' ότι προέβλεπε το πλαίσιο της βασικής εκπαίδευσης ενός κομμωτή. Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη τον Σεπτέμβριο του 2008 και εδώ και τέσσερα χρόνια έχω το δικό μου κομμωτήριο ( Σάκης Μητρόπουλος, Ρήγα Φεραίου 6, Χαλάστρα). Παράλληλα έχω δουλέψει στον Antenna στο δελτίο ειδήσεων και παρακολουθώ συνεχώς σεμινάρια. Απέκτησα ήδη τον σημαντικό τίτλο του Color Expert από την Schwarzkopf, ενώ ετοιμάζομαι ήδη για το ανώτερο δίπλωμα του Color Expert της Wella Master.
Μαρία Γεωργάκη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/maria-georgaki.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Δόρα Μπαρμπαρούση
![Δόρα Μπαρμπαρούση, απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/05/Dora-Barbarousi_t.jpg?resize=130%2C158&ssl=1)
Ονομάζομαι Δόρα Μπαρμπαρούση και οι εντυπώσεις μου για την σχολή, το κλίμα εκεί και τους εκπαιδευτές, είναι κάτι παραπάνω από θετικές! Δίπλα τους διδάχτηκα όχι μόνο την τέχνη της κομμωτικής, αλλά και το πως να συνεργάζομαι με άλλους ανθρώπους και να αγαπώ αυτό που κάνω! Η σχολή κομμωτικής Γιαννέρη Academy στην θεσσαλονίκη, ήταν η καλύτερη επιλογή που θα θα μπορούσα να έχω κάνει!
Αγάπη Καβακίδου
![Η Αγάπη Καβακίδου αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και αισθάνεται απόλυτα έτοιμη να εργαστεί σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/02/Agapi_Kavakidou_t.jpg?resize=140%2C163&ssl=1)
Ονομάζομαι Αγάπη Καβακίδου και έχω φοιτήσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Διδάχτηκα όλα τα κουρέματα, κλασσικά και μοντέρνα καθώς και τις νέες τάσεις της κομμωτικής τέχνης. Με εφόδιο την άρτια από όλες τις πλευρές εκπαίδευσή μου, νοιώθω απόλυτα έτοιμη για να εργαστώ σε κομμωτήριο. Θέλω επίσης να τονίσω, ότι το περιβάλλον της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy είναι πολύ ευχάριστο και προδιαθέτει για δημιουργική εργασία.
Παύλος Θεριστής
![Παύλος Θεριστής, απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και ιδιοκτήτης κομμωτηρίου στην Κύπρο](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/02/Pavlos_Theristis_tt.jpg?resize=300%2C140&ssl=1)
Σε ένα όμορφο περιβάλλον, γεμάτο από ανθρώπους που μοιράζονται το ίδιο πάθος, έχτισα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη τις βάσεις για ένα σίγουρο μέλλον στον χώρο της κομμωτικής. Ξεκίνησα τον Φεβρουάριο του 2013 και τελείωσα ένα χρόνο μετά, με εκπαιδευτές που έδιναν πάντα την απαιτούμενη προσοχή τόσο στην θεωρία, όσο και στην πρακτική εξάσκηση. Πλέον έχω δικό μου κομμωτήριο στην Κύπρο και είμαι πολύ ικανοποιημένος και για τους λόγους αυτούς συστήνω την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να ακολουθήσει αυτό το επάγγελμα. Παύλος Θεριστής, Κύπρος.
Μαρία Ρηνώτα
Είναι απίστευτο το πως ένας άνθρωπος μπορεί να σου μάθει με δικές του γνώσεις τόσα πράγματα και να τα δώσει σε κάποιον άλλον να τα καταλάβει, εσείς όμως τα καταφέρατε.
Κάθε φορά που έμπαινα στη σχολή ήξερα ότι πάλι θα δημιουργήσουμε, ότι πάλι θα μας πείτε κάποια ωραία ιστορία από δικιά σας εμπειρία, και οτι σίγουρα θα μας κάνετε να γελάσουμε όπως κάνατε καθημερινά...
Αγαπούσα το μακιγιάζ αλλά από την μέρα που μας μάθατε τις βάσεις έγινε για εμένα η ζωή μου.
Πιάνω τα πινέλα μου και ταξιδεύω...
Έμαθα πολλά από εσάς και όταν είδα ότι συνεχίζεται στη σχολή για δεύτερη χρονιά χάρηκα πραγματικά για τις επόμενες επαγγελματίες που θα βγουν με ένα πτυχίο από εκεί με δικές σας βάσεις...
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες οι make up artist να αγαπάνε και να διδάσκουν με τον ίδιο τρόπο... και να παραμείνετε στη σχολή για τα υπόλοιπα χρόνια... γιατί το αξίζετε. Είμαι απλά περήφανη για εσάς όπως σίγουρα θα είναι οι περισσότεροι που σας γνωρίσουν και κυρίως η οικογένεια σας...
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/Στιγμιότυπο-2022-02-08-9.06.17-πμ.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Απόστολος Τεπελίδης
Είμαι ο Απόστολος Τεπελίδης. Επέλεξα την σχολή Gianneri Academy για να φοιτήσω στο κομμάτι του Barber. Από την πρώτη κιόλας μέρα, μη γνωρίζοντας να κρατήσω το ψαλίδι στο χέρι μου, ξεκίνησα να μαθαίνω στην πράξη το σωστό κράτημα και τον σωστό τρόπο χειρισμού του ψαλιδιού. Μέσα σε 6 μήνες, όπου κράτησε η φοίτηση (Φεβρουάριος - Σεπτέμβριος 2023), έμαθα πολλά πράγματα για το σωστό κούρεμα τόσο με ψαλίδι όσο και με μηχανές πάνω στο κομμάτι του Barber κι ευχαριστώ πολύ την Όλγα και τον Βασίλη για αυτό, την κυρία Ασημίνα για τις τεχνικές πάνω στις βαφές, όπου φάνηκαν πολύ χρήσιμες και όλη την ομάδα του Gianneri Academy για όσα έμαθα εκεί.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/10/386473104_340060821743616_6595128026877867171_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ειρήνη Καραϊσαλίδου
![Ειρήνη Καραϊσαλίδου, κομμώτρια, απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/07/Eirini_Karaisalidou_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Είμαι η Ειρήνη Καραϊσαλίδου και εργάζομαι σαν κομμώτρια στο Birmingham/UK. Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, την οποία είχα επιλέξει μετά από μεγάλη έρευνα, που πραγματικά μου πρόσφερε ολοκληρωμένες σπουδές στην κομμωτική τέχνη. Ήδη μετά το πρώτο τρίμηνο είχα ξεκινήσει την πρακτική μου εξάσκηση στο κομμωτήριο της σχολής και με την ολοκλήρωση των σπουδών μου βρισκόμουν σε ένα πολύ ικανοποιητικό επίπεδο για να μπορώ άμεσα να δουλέψω. Θέλω να ευχαριστήσω την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy και ιδιαίτερα την πολύ καλή μου δασκάλα κ. Νίκη Ταρσάκη για την αγάπη και τις γνώσεις που μου προσέφεραν.
Αχιλλέας Γρηγορίου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/αχιλλεας-γρηγορίου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Γιώργος Θεοδώρου
![Ο Γιώργος Θεοδώρου ήρθε από την Κύπρο για να σπουδάσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/10/Giorgos_Theodorou_t.jpg?resize=140%2C147&ssl=1)
Είμαι ο Γιώργος Θεοδώρου. Κατάγομαι από την Κύπρο και στην Θεσσαλονίκη σπούδασα για 4 χρόνια πληροφορική. Παράλληλα με τις σπουδές μου αποφάσισα να αποκτήσω μία εναλλακτική επαγγελματική δραστηριότητα και να σπουδάσω κομμωτική στην Gianneri Academy. Στην σχολή όσο περνούσε ο καιρός, αγαπούσα όλο και περισσότερο αυτό το επάγγελμα. Κύριος λόγος ήταν τόσο το σύστημα σπουδών, μέσα από το οποίο σε πολύ μικρό διάστημα απόκτησα πολύτιμες γνώσεις, όσο και οι άνθρωποι της σχολής, που με αγκάλιασαν και με βοήθησαν να καταλάβω και να αγαπήσω τις άπειρες δυνατότητες αυτού του επαγγέλματος. Έμαθα τόσα πολλά, που σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα άρχισα να εξασκώ μόνος μου το επάγγελμα στο σπίτι. Όταν τελείωσα τη σχολή επέστρεψα στη Κύπρο και άρχισα αμέσως να δουλεύω στο κομμωτήριο της μητέρας μου, που έμεινε έκπληκτη από τις ικανότητες μου. Ευχαριστώ πολύ την Gianneri Academy και την συστήνω ανεπιφύλακτα.
Τζιάκα Γεωργία
Τελειώνοντας την 6μηνη φοίτησή μου στο τμήμα ονυχοπλαστικής του ΙΕΚ ΓΙΑΝΝΕΡΗ ,τον Σεπτέμβριο του 2020 ,νιώθω ιδιαίτερα ικανοποιημένη με την επιλογή μου.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω την κυρία Λίλιαν Γιαννέρη ,μια εξαιρετική επαγγελματία ,για την προθυμία της να με εξυπηρετήσει σε οτι χρειάστηκα .
Η σχολή μας παρείχε οτι ήταν απαραίτητο για την παρακολούθηση των μαθημάτων μέσα σε ένα πολύ όμορφο περιβάλλον, καθώς επίσης διαθέτει εξειδικευμένο προσωπικό με εμπειρία,γνώσεις και αγάπη για αυτό που κάνουν.
Θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως τις καθηγήτριες μου Δέσποινα Τολίκα και Αρμινέ Παρσαντανιάν ,οι οποίες μου μετέδωσαν και μου έμαθαν με υπομονή,αγάπη και ενδιαφέρον τις γνώσεις τους και όσα μου είναι απαραίτητα για να νιώθω έτοιμη να εργαστώ ως τεχνίτρια ονυχοπλαστικής.
Το ΙΕΚ ΓΙΑΝΝΕΡΗ είναι μια σχολή που πραγματικά αξίζει να την επιλέξει κάποιος.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/τζιακα-1-1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Άλμπι Πρίφτη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/105414563_1425304230986093_8271732150323682974_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αλεξάνδρα Μαρτίν
![Η Αλεξάνδρα Μαρτίν ήρθε από την Κύπρο για να σπουδάσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/10/Alexandra_Martin_tt.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Είμαι η Αλεξάνδρα Μαρτίν. Πριν από ένα χρόνο αποφάσισα να ασχοληθώ με την κομμωτική. Είχα κάνει στην Κύπρο κάποια μαθήματα, όμως δεν ήμουν ευχαριστημένη. Έτσι αποφάσισα να έρθω στη Θεσσαλονίκη για να βρω μια καλύτερη σχολή κομμωτικής. Για την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη άκουσα από κάποιους φίλους τα καλύτερα και αποφάσισα να την επιλέξω. Εδώ λοιπόν άρχισε για μένα ένα μοναδικό ταξίδι, που ακόμα συνεχίζεται, στον κόσμο της κομμωτικής τέχνης. Έμαθα να δημιουργώ απίστευτα πράγματα, να κρατάω το ψαλίδι χωρίς να φοβάμαι, να κάνω βραδινά και να νομίζω ότι κάνω επίδειξη. Για πρώτη φορά ανυπομονούσα για το επόμενο μάθημα, ενώ οι ώρες στη Σχολή κυλούσαν πάντα όμορφα και δημιουργικά. Το μόνο που έχω να πω, σε όλους τους καθηγητές και τους εκπαιδευτές που γνώρισα στη Σχολή, είναι ένα μεγάλο ευχαριστώ. Όλοι ήσασταν άψογοι και μου δώσατε τα εφόδια για να νοιώθω πως έχω το ταλέντο να προχωρήσω. Ευχαριστώ και πάλι ... θα μου λείψετε.
Θεοδώρα Τιμηλιώτου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Θεοδώρα-Τιμηλιώτου.jpg?resize=105%2C125&ssl=1)
Βασίλης Χαρίσογλου
![Ο Βασίλης Χαρίσογλου εργάζεται μετά την αποφοίτηση του από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στο κομμωτήριο Αναστασία](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/08/Vassilis_Charissoglou_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Είμαι ο Βασίλης Χαρίσογλου και αισθάνομαι, ότι σπουδάζοντας στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, διδάχθηκα από τους καλύτερους στην κομμωτική τέχνη.
Είναι πολύ σημαντικό να μαθαίνεις δίπλα σε ανθρώπους που ενδιαφέρονται πραγματικά για το μέλλον σου. Την σχολή διακρίνουν οι άριστες εγκαταστάσεις, το υγιές περιβάλλον, οι άριστα καταρτισμένοι εκπαιδευτές και το εξαιρετικό σύστημα διδασκαλίας σε πραγματικές συνθήκες κομμωτηρίου. Όλα αυτά συνετέλεσαν ώστε μετά την αποφοίτηση μου από την σχολή να συμμετέχω σε κλειστά σεμινάρια μεγάλων εταιρειών και πλέον να εργάζομαι στο κομμωτήριο Αναστασία, στην Αριστοτέλους 3 στην Θεσσαλονίκη.
Όλγα Πρόκα
![Αμέσως μετά τις σπουδές της στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy, η Όλγα Πρόκα ξεκίνησε να εργάζεται σαν κομμώτρια σε κεντρικό κομμωτήριο της Θεσσαλονίκης](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/11/Olga-Proka_tt.jpg?resize=140%2C198&ssl=1)
Είμαι η Όλγα Πρόκα και ήρθα από την Λήμνο στην Θεσσαλονίκη για να βρω μια καλή και αξιόπιστη σχολή κομμωτικής. Επέλεξα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy και δικαιώθηκα απόλυτα με την επιλογή μου. Οι σπουδές ήταν όπως ακριβώς μου τις είχαν περιγράψει με σαφήνεια πριν ξεκινήσω, δηλαδή απόλυτα προσαρμοσμένες στις πραγματικές συνθήκες εργασίας και απαιτήσεις ενός σύγχρονου κομμωτηρίου. Είχα κάθε υποστήριξη από τις εκπαιδεύτριές μου, που πάντα πρόθυμα βρίσκονταν δίπλα μου κατά την διάρκεια των σπουδών μου. Αποφοίτησα στις 30 Οκτωβρίου 2014 και ήδη εργάζομαι σε μεγάλο κεντρικό κομμωτήριο της Θεσσαλονίκης.
Ισάακ Κεσίδης
Είμαι στο χώρο περίπου 4 χρόνια τώρα και μετά από πολλά σεμινάρια και ενδιαφέρον για την κομμωτική έπρεπε να βρω μια σχολή για να πάρω την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Το ΙΕΚ Γιαννέρη σου δίνει τις σωστές βάσεις για να κατανοήσεις και να μπορέσεις να εξελίξεις αυτό που αγαπάς!! Έκανα σωστή επιλογή γιατί νιώθω ότι αν και δεν είμαι νέος στο χώρο ακόμα εξελίσσομαι!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/IMG_20220214_160014.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κούταβου Ειρήνη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/59963572_1072251339565444_7649493975748837376_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κυριακού Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κυριακού-Γιώργος-Barber.jpg?resize=137%2C138&ssl=1)
Μαγκαφοπούλου Αλεξάνδρα
Ονομάζομαι Μαγκαφοπουλου Αλεξάνδρα.Φοίτησα 6 μήνες κ όλα ήταν άψογα! Οι αίθουσες οι καθηγητές, τα υλικά! Το κλίμα ανάμεσα στους φοιτητές με την καθηγήτρια! Μόλις τελείωσα τη σχολή και είδη ξεκίνησα δουλειά πάνω ονυχοπλαστικη!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/μαγκαφοπουλου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χαρούλα Δελιανίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Χαρούλα-Δελιανίδου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χάρης Ηλιάδης
Είμαι ο Χάρης Ηλιάδης και από την πολύ μικρός ήθελα να γίνω επαγγελματίας κομμωτής. Τελείωσα την κομμωτική στην ΕΠΑΣ το 2012, αλλά οι γνώσεις που απέκτησα εκεί δεν ήταν αρκετές και έτσι αποφάσισα να φοιτήσω στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, απ' όπου και πήρα ότι χρειαζόμουν για να ολοκληρωθώ σαν κομμωτής. Πλέον λειτουργώ δικό μου κομμωτήριο στην Παλαιοκώμη Σερρών και φυσικά συνιστώ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να αποκτήσει εκείνες τις γνώσεις, που θα τον βοηθήσουν να ξεκινήσει μια καριέρα στο επάγγελμα.
Μαρία Καψού
![Η Μαρία Καψού ήρθε από την Λεμεσσό και αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στις 20 Μαρτίου 2015.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/03/Kapsou_Maria_t.jpg?resize=140%2C176&ssl=1)
Το όνομά μου είναι Μαρία Καψού και ήρθα στην Θεσσαλονίκη από την Λεμεσσό για να σπουδάσω σε γνωστή σχολή κομμωτικής, όπου όμως κατά την διάρκεια της φοίτησης μου διαπίστωσα ότι δεν ήταν αυτό που θα ικανοποιούσε τις προσδοκίες μου. Αναζητώντας λοιπόν κάτι καλύτερο, αλλά ρωτώντας και φίλους που μου μίλησαν με τα καλύτερα λόγια για την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, αποφάσισα να συνεχίσω εκεί. Η επιλογή ήταν άριστη, καθώς πολύ γρήγορα κατάλαβα ότι ήταν αυτό ακριβώς που ζητούσα. Άρτια εκπαίδευση στην κομμωτική με υψηλά στάνταρτ και εκπαιδευτές οι οποίοι πέρα από την γνώση που μας μετέδιδαν ήταν πάντα δίπλα μας σε κάθε προβλημα. Η εκπαίδευση στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy παράλληλα με την θεωρία βασίζεται πάρα πολύ στην εξάσκηση σε ζωντανά μοντέλα και έτσι είμαι έτοιμη να επιστρέψω στην Κύπρο σαν ολοκληρωμένη πλέον κομμώτρια για να εργαστώ.
Μαρία Μούτλα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Μαρία-Μούτλα.jpg?resize=105%2C133&ssl=1)
Αποστόλης Ιωσηφίδης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/apostolis-iosif.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Hadjaraj Redison
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/ρεντισον-σονι.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χρήστος Παπαχαραλάμπους
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Χρήστος-Παπαχαραλάμπους.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ραφαέλα Φίτσιου
![Ονυχοπλαστική Γιαννέρη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Ραφαέλα-Φίτσιου-Ονυχοπλαστική-Γιαννέρη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Γιώργος Καντεμερίδης
![Ο Γιώργος Καντεμερίδης κομμωτής πλέον απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/02/Giorgos_Kantemeridis_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Είμαι ο Γιώργος Καντεμερίδης και πολύ τυχερός που σπούδασα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy, τόσο για τις γνώσεις που απέκτησα στην κομμωτική, όσο και για το θαυμάσιο περιβάλλον που συνάντησα εκεί. Οι καθηγητές μου μου έμαθαν άριστα την τεχνική του κουρέματος και πολύ γρήγορα απέκτησα δική μου πελατεία στο σπίτι. Πλέον ετοιμάζομαι να πάω στο Dubai/United Arab Emirates για να δουλέψω εκεί σε ένα μεγάλο κομμωτήριο. Ευχαριστώ πολύ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy για δυνατότητα που μου έδωσε να ξεκινήσω μια καριέρα σαν κομμωτής.