Επαγγελματικό μακιγιάζ στην Θεσσαλονίκη
Το επαγγελματικό μακιγιάζ και η τέχνη του Make-Up Artist από τους καλύτερους! Το πρόγραμμα σπουδών διάρκειας 4 μηνών απευθύνεται σε αρχάριους , οι οποίοι θέλουν να αποκτήσουν ολοκληρωμένες γνώσεις του επαγγελματικού μακιγιάζ . Τα μαθήματα πραγματοποιούνται σε ολιγομελή τμήματα , ώστε ο μαθητής να αποκτήσει όλα τα εφόδια που χρειάζεται , ενώ δίνεται ιδιαίτερη έμφαση στην πρακτική εξάσκηση σε μοντέλα.
Το πρόγραμμα σπουδών περιλαμβάνει:
-Βασικές Αρχές Υγιεινής
-Προσωπολογία
-Χρωματολογία (Θερμά /ψυχρά χρώματα, Χρωματικός κύκλος)
-Δερματολογία και Ανάλυση Δέρματος
-Τόνοι Δέρματος
-Τεχνικές Φωτοσκιάσεων ( Contouring Techniques – Highlighting & Shading)
-Μακιγιάζ Φρυδιών
-Strobing Technique
-Πρωινό μακιγιάζ (nude , natural )
-Απογευματινό μακιγιάζ (soft smokey, ανοιχτή γωνία, luxury make up )
-Βραδυνό μακιγιάζ (contouring με πούδρες/ foundation, κλειστή γωνία , smokey έντονο/μονοχρωματικό, /pigments )
-Διορθωτικό μακιγιάζ (Corrective Make –up)
-Είδη / Τεχνικές Eyeliner
-Cut Crease Technique
-Νυφικό μακιγιάζ ( Chic & Classic, Elegant , Pink Tones, Boho, Glamorous, Arabic,Asian, Mediterranean)
-Fox Eyes στο Νυφικό Μακιγιάζ
-Wedding Make Up trends
-Τοποθέτηση βλεφαρίδων
-Επαγγελματική Συμπεριφορά – Μαρκετινγκ
![Επαγγελματικό μακιγιάζ στην Θεσσαλονίκη5](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/11/Επαγγελματικό-μακιγιάζ-στην-Θεσσαλονίκη5.jpg?fit=800%2C533&ssl=1)
Δώρο:
Eπαγγελματική φωτογράφιση για το προσωπικό σας Portfolio συνολικής αξίας 250€
Διάρκεια Σπουδών: 4 μήνες
Ωράριο: Δύο φορές την εβδομάδα (Πρωινά & Απογευματινά Τμήματα)
Με την ολοκλήρωση των σπουδών δίνεται πτυχίο Κέντρου Δια Βίου Μάθησης Gianneri Academy πιστοποιημένο από τον ΕΟΠΠΕΠ του Υπουργείο Παιδείας.
![Επαγγελματικό μακιγιάζ στην Θεσσαλονίκη7](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/11/Επαγγελματικό-μακιγιάζ-στην-Θεσσαλονίκη7.jpg?fit=533%2C800&ssl=1)
![Επαγγελματικό μακιγιάζ στην Θεσσαλονίκη6](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/11/Επαγγελματικό-μακιγιάζ-στην-Θεσσαλονίκη6.jpg?fit=533%2C800&ssl=1)
Σχόλια αποφοίτων Επαγγελματικού Μακιγιάζ της Σχολής Γιαννέρη
Εβελίνα & Κωνσταντίνος Ψηλογιώργη
Φιλιά λοιπόν στην σχολή Γιαννέρη, που όποιος μπει γίνεται και πρώτο χέρι!!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/45971475_329732787844395_7219630868258619392_o.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Γιώργος Βαλαβάνης
![Ο Γιώργος Βαλαβάνης με την βοήθεια των εκπαιδευτών του στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, πίστεψε στον εαυτό του και έγινε επαγγελματίας κομμωτής](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Giorgos_Valavanis_t.jpg?resize=140%2C174&ssl=1)
Ονομάζομαι Γιώργος Βαλαβάνης και κατάγομαι από την Μυτιλήνη. Μετά από αναζήτηση δύο χρόνων ξεκίνησα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου μετά από μια αρχική απογοήτευση, ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ, ένα ολοκληρωμένο κούρεμα μου έδωσε φτερά και πίστεψα στον εαυτό μου. Ήταν η αρχή και πλέον όλα ήταν πιο εύκολα για μένα, βεβαίως και με την αμέριστη βοήθεια που είχα από τους εκπαιδευτές μου. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής ήταν το σημαντικότερο βήμα στην καριέρα μου.
Θεοδώρα Τιμηλιώτου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Θεοδώρα-Τιμηλιώτου.jpg?resize=105%2C125&ssl=1)
Καραμπετάκης Χρήστος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/καραμπετακης-χρηστος.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Βασίλης Χαρίσογλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Βασίλης-Χαρίσογλου.jpg?resize=105%2C140&ssl=1)
Χρήστος Κώστας
![Χρήστος Κώστας μαθητής της Γιαννέρη Academy](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/06/Christos_Kostas_aw.jpg?resize=100%2C160&ssl=1)
Επέλεξα την Gianneri Academy μετά από μια μεγάλη έρευνα σε όλες τις σχολές κομμωτικής της Θεσσαλονίκης.Ήδη μετά από 7 μήνες στην σχολή, έχω την δική μου πελατεία, αν και τελειώνω σε 5 μήνες. Στις τέλειες εγκαταστάσεις της σχολής, με τους έμπειρους εκπαιδευτές, μαθαίνεις πέρα από την κομμωτική τέχνη να συμπεριφέρεσαι και σαν επαγγελματίας. Η ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη θα σας δείξει τον δρόμο, αν η κομμωτική είναι το όνειρό σας.
Hadjaraj Redison
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/ρεντισον-σονι.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ισάακ Κεσίδης
Είμαι στο χώρο περίπου 4 χρόνια τώρα και μετά από πολλά σεμινάρια και ενδιαφέρον για την κομμωτική έπρεπε να βρω μια σχολή για να πάρω την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Το ΙΕΚ Γιαννέρη σου δίνει τις σωστές βάσεις για να κατανοήσεις και να μπορέσεις να εξελίξεις αυτό που αγαπάς!! Έκανα σωστή επιλογή γιατί νιώθω ότι αν και δεν είμαι νέος στο χώρο ακόμα εξελίσσομαι!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/IMG_20220214_160014.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Πασχαλούδη Ευαγγελία
Τελείωσε ένα υπέροχο 6 μηνο ονυχοπλαστικης στο ΙΕΚ Γιαννερη! Μία εξαιρετική σχολή με εξαιρετικούς ανθρώπους! Έμπειρες καθηγήτριες που μοιράστηκαν τις γνώσεις, τα μυστικά αλλά και τίς προσωπικές τους εμπειρίες πάνω στη τέχνη της ονυχοπλαστικης! Μία σχολή που είναι δίπλα στους μαθητές της, τους στηρίζει και τους συμβουλεύει! Ευχαριστώ πολύ για της βάσεις αυτής της επαγγελματικής αρχής!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/πασχαλουδη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κωνσταντίνα Τρέσκα
Academy μέσα στον ένα χρόνο σπουδών είναι πολύ καλή και ικανοποιητική
με ευχάριστο περιβάλλον και άξιους εκπαιδευτές που σε βοηθάνε για το μέλλον
σου. Αν και στην αρχή αντιμετώπιζα κάποιες δυσκολίες και είχα απογοητευτεί,
τελικά έμαθα και είμαι πολύ περήφανη για μένα. Τέλος, θα ήθελα να
ευχαριστήσω τους εκπαιδευτές και την διοίκηση της σχολής.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Κωνσταντίνα-Τρέσκα-Κομμωτική-Γιαννέρη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Βασίλης Χαρίσογλου
![Ο Βασίλης Χαρίσογλου εργάζεται μετά την αποφοίτηση του από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στο κομμωτήριο Αναστασία](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/08/Vassilis_Charissoglou_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Είμαι ο Βασίλης Χαρίσογλου και αισθάνομαι, ότι σπουδάζοντας στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, διδάχθηκα από τους καλύτερους στην κομμωτική τέχνη.
Είναι πολύ σημαντικό να μαθαίνεις δίπλα σε ανθρώπους που ενδιαφέρονται πραγματικά για το μέλλον σου. Την σχολή διακρίνουν οι άριστες εγκαταστάσεις, το υγιές περιβάλλον, οι άριστα καταρτισμένοι εκπαιδευτές και το εξαιρετικό σύστημα διδασκαλίας σε πραγματικές συνθήκες κομμωτηρίου. Όλα αυτά συνετέλεσαν ώστε μετά την αποφοίτηση μου από την σχολή να συμμετέχω σε κλειστά σεμινάρια μεγάλων εταιρειών και πλέον να εργάζομαι στο κομμωτήριο Αναστασία, στην Αριστοτέλους 3 στην Θεσσαλονίκη.
Ηρώ Κουλούδη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44506653_250451622267361_4703926857790128128_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κέλλη Μπόνη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κέλλη-Μπόνη.jpg?resize=105%2C149&ssl=1)
Κούταβου Ειρήνη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/59963572_1072251339565444_7649493975748837376_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαγκαφοπούλου Αλεξάνδρα
Ονομάζομαι Μαγκαφοπουλου Αλεξάνδρα.Φοίτησα 6 μήνες κ όλα ήταν άψογα! Οι αίθουσες οι καθηγητές, τα υλικά! Το κλίμα ανάμεσα στους φοιτητές με την καθηγήτρια! Μόλις τελείωσα τη σχολή και είδη ξεκίνησα δουλειά πάνω ονυχοπλαστικη!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/μαγκαφοπουλου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ραφαέλα Φίτσιου
![Ονυχοπλαστική Γιαννέρη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Ραφαέλα-Φίτσιου-Ονυχοπλαστική-Γιαννέρη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Στράγκα Ζαφειρία
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/iro-stragka.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δέπης Δημήτριος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δέπης-Δημήτριος-barber.jpg?resize=136%2C150&ssl=1)
Ζλατανίδου Φιλιώ
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/filio.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Σύμη Ελευθεριάδου
![Η Σύμη Ελευθεριάδου αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και εργάζεται ήδη σαν κομμώτρια.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/05/Symi_Eleftheriadou_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Ονομάζομαι Σύμη Ελευθεριάδου και είχα πάντα ένα όνειρο, να γίνω κομμώτρια. Έτσι, παρ' όλο που πέρασα στο πανεπιστήμιο, ακολούθησα το όνειρό μου και ήρθα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου από την πρώτη στιγμή έννοιωσα ότι βρισκόμουν σε ένα οικείο περιβάλλον. Η ομάδα των εκπαιδευτών της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy, ήταν πάντα ευγενική, φιλική και πρόσχαρη και βοηθούσε τους σπουδαστές σε κάθε τους βήμα. Εγώ μπόρεσα ήδη μετά από δύο μήνες να κουρεύω, χάρη στην άριστη διδασκαλία της σχολής, σε ζωντανά μοντέλα στο εκπαιδευτικό κομμωτήριο και στο εξάμηνο είχα πλέον δική μου πελατεία στο σπίτι. Πολύ σύντομα, μετά τις σπουδές, βρήκα δουλειά σε κομμωτήριο και ασκώ πλέον το επάγγελμα που τόσο αγαπώ. Ευχαριστώ όλη την ομάδα της Gianneri Academy και ειδικά τον κ. Γιώργο και την κ. Λίλιαν Γιαννέρη που από την πρώτη ημέρα στην σχολή, άνοιξαν την αγκαλιά τους και με στήριξαν.
Σουζάνα Χρηστοστομίδου
Πολύ Αγάπη, διάθεση, φαντασία και πάνω απ' όλα επαγγελματισμό με τους καλύτερους εκπαιδευτές όλα τέλεια δεν έχω λόγια!
![Σουζάνα Χρηστοστομίδου Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/04/Σουζάνα-Χρηστοστομίδου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αχιλλέας Γρηγορίου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/αχιλλεας-γρηγορίου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χαρά Ματούλα
![Η Χαρά Ματούλα αποφοίτησε τον Δεκέμβριο του 2014 από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη με τις καλύτερες εντυπώσεις σε μαθησιακό και προσωπικό επίπεδο.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/12/Chara-Matoula_t.jpg?resize=140%2C243&ssl=1)
Είμαι η Χαρά Ματούλα, φοίτησα για εξειδίκευση ένα χρόνο στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου βρήκα αυτό που έψαχνα, δηλαδή σιγουριά και αυτοπεποίθηση, ότι μπορώ να τα καταφέρω. Είχα βοήθεια όταν την χρειαζόμουν και οι απορίες μου λύνονταν πάντα. Το περιβάλλον της σχολής είναι χαρούμενο και αποπνέει θετική ενέργεια, κάτι που θα μου λείψει πολύ. Στην διάρκεια της φοίτησής μου έμαθα να εργάζομαι σε πραγματικές συνθήκες ενός κομμωτηρίου, ενώ η επικοινωνία με όλες τις κομμώτριες, παρ΄όλο τον τόσο διαφορετικό χαρακτήρα της καθε μιας, ήταν άριστη. Οι εκπαιδεύτριες είναι πάντα δίπλα στους σπουδαστές για να τους βοηθήσουν στις εργασίες τους, αλλά και να αποβάλλουν το όποιο άγχος ενδεχομένως έχουν. Αποφοίτησα στις 4 Δεκεμβρίου 2014, απόλυτα δικαιωμένη με την επιλογή μου.
Αφροδίτη Μηνασίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/afro.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Βασίλης Μενεγάτος
![Gianneri Academy Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/04/Βασίλης-Μενεγάτος-Gianneri-Academy.jpg?resize=104%2C109&ssl=1)
Ονομάζομαι Βασίλης Μενεγάτος και επέλεξα να φοιτήσω στο τμήμα μπάρμπερ της σχολής Γιαννέρη Academy στη Θεσσαλονίκη. Διδάχτηκα από άριστα καταρτισμένους εκπαιδευτές , οι οποίοι μου έδειξαν βήμα βήμα με κάθε λεπτομέρεια τα μυστικά του επαγγέλματος. Έμαθα όλες τις νέες μοντέρνες αλλά και κλασικές τάσεις στο αντρικό κούρεμα και ήδη νιώθω έτοιμος να εργαστώ σε κομμωτήριο. Θέλω ιδιαίτερα, να ευχαριστήσω τους εκπαιδευτές για τη βοήθεια τους και τις πολύτιμες γνώσεις που μου πρόσφεραν.
Κασπαρίδης Σάκης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κασπαρίδης-Σάκης.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σάκης Μητρόπουλος
![O Σάκης Μητρόπουλος, Color Expert από την Schwarzkopf φοίτησε στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/12/Sakis-Mitropoulos_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Έμαθα πάρα πολλά πλάϊ σε πολύ καταξιωμένες εκπαιδεύτριες με μεγάλη εμπειρία στην διδασκαλία της κομμωτικής τέχνης, οι οποίες μου έδωσαν πολύ περισσότερα εφόδια για την δουλειά μου απ' ότι προέβλεπε το πλαίσιο της βασικής εκπαίδευσης ενός κομμωτή. Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη τον Σεπτέμβριο του 2008 και εδώ και τέσσερα χρόνια έχω το δικό μου κομμωτήριο ( Σάκης Μητρόπουλος, Ρήγα Φεραίου 6, Χαλάστρα). Παράλληλα έχω δουλέψει στον Antenna στο δελτίο ειδήσεων και παρακολουθώ συνεχώς σεμινάρια. Απέκτησα ήδη τον σημαντικό τίτλο του Color Expert από την Schwarzkopf, ενώ ετοιμάζομαι ήδη για το ανώτερο δίπλωμα του Color Expert της Wella Master.
Κυριακού Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κυριακού-Γιώργος-Barber.jpg?resize=137%2C138&ssl=1)
Γιάννης Γιαννακόπουλος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/18581843_977801405693563_3745523482727850157_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Ρηνώτα
Είναι απίστευτο το πως ένας άνθρωπος μπορεί να σου μάθει με δικές του γνώσεις τόσα πράγματα και να τα δώσει σε κάποιον άλλον να τα καταλάβει, εσείς όμως τα καταφέρατε.
Κάθε φορά που έμπαινα στη σχολή ήξερα ότι πάλι θα δημιουργήσουμε, ότι πάλι θα μας πείτε κάποια ωραία ιστορία από δικιά σας εμπειρία, και οτι σίγουρα θα μας κάνετε να γελάσουμε όπως κάνατε καθημερινά...
Αγαπούσα το μακιγιάζ αλλά από την μέρα που μας μάθατε τις βάσεις έγινε για εμένα η ζωή μου.
Πιάνω τα πινέλα μου και ταξιδεύω...
Έμαθα πολλά από εσάς και όταν είδα ότι συνεχίζεται στη σχολή για δεύτερη χρονιά χάρηκα πραγματικά για τις επόμενες επαγγελματίες που θα βγουν με ένα πτυχίο από εκεί με δικές σας βάσεις...
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες οι make up artist να αγαπάνε και να διδάσκουν με τον ίδιο τρόπο... και να παραμείνετε στη σχολή για τα υπόλοιπα χρόνια... γιατί το αξίζετε. Είμαι απλά περήφανη για εσάς όπως σίγουρα θα είναι οι περισσότεροι που σας γνωρίσουν και κυρίως η οικογένεια σας...
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/Στιγμιότυπο-2022-02-08-9.06.17-πμ.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Ανδρέας Διονυσίου
Ήρθα από την Κύπρο να βρω μια σχολή κομμωτικής, η οποία θα μου έδινε τα εφόδια για να γίνω ένα καλός κομμωτής. Έκανα την σωστή επιλογή με την Γιαννέρη Academy και θέλω με την εικαιρία να ευχαριστήσω την σχολή και τις εκπαιδεύτριες για όσα μου έμαθαν στους 12 μήνες των σπουδών. Ελπιζω σύντομα να ανοίξω το δικό μου κομμωτήριο.
Μαργαρίτα Πογιάννη
![Έτοιμη για να εργαστεί σαν κομμώτρια η Μαργαρίτα Πογιάννη απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/03/Margarita_Pogianni_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Ονομάζομαι Μαργαρίτα Πογιάννη και έχω φοιτήσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Κατά την διάρκεια των σπουδών μου έμαθα όλα τα κουρέματα, κλασσικά και μοντέρνα, καθώς και τις νέες τάσεις στην κομμωτική τέχνη. Η εκπαιδευσή μου ηταν απόλυτα επαγγελματική και πλέον νοιώθω έτοιμη για να εργαστώ. Όνειρο μου είναι να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο στα πρότυπα της σχολής. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής είναι το μεγαλύτερο βήμα για την επαγγελματική σταδιοδρομία του μελλοντικού κομμωτή και για τον λόγο αυτό εμπιστεύθηκα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy. Ήταν ένας χρόνος που δεν θα ξεχάσω ποτέ! Όλο το επιτελείο της σχολής θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου!
Γεωργιάδου Ελισάβετ
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/elisavet-geor.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Χάρης Ηλιάδης
Είμαι ο Χάρης Ηλιάδης και από την πολύ μικρός ήθελα να γίνω επαγγελματίας κομμωτής. Τελείωσα την κομμωτική στην ΕΠΑΣ το 2012, αλλά οι γνώσεις που απέκτησα εκεί δεν ήταν αρκετές και έτσι αποφάσισα να φοιτήσω στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, απ' όπου και πήρα ότι χρειαζόμουν για να ολοκληρωθώ σαν κομμωτής. Πλέον λειτουργώ δικό μου κομμωτήριο στην Παλαιοκώμη Σερρών και φυσικά συνιστώ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να αποκτήσει εκείνες τις γνώσεις, που θα τον βοηθήσουν να ξεκινήσει μια καριέρα στο επάγγελμα.
Δήμητρα Χατζοπούλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δήμητρα-Χατζοπούλου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Νίκος Ζαγγανάς
![Ο Νίκος Ζαγγανάς δούλευε ήδη σαν κομμωτής κατά την διάρκεια των σπουδών του στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη από όπου αποφοίτησε τον ιούνιο του 2014.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/12/Nikos-Zagganas_t.jpg?resize=140%2C211&ssl=1)
Είμαι ο Νίκος Ζαγγανάς και αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στις 30 Ιουνίου 2014. Εγώ δεν περίμενα να τελειώσω πρώτα τις σπουδές κομμωτικής, αλλά άρχισα να δουλεύω ήδη κατά την διάρκειά τους και συνεχίζω φυσικά να εργάζομαι σαν κομμωτής. Στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy απέκτησα τις γνώσεις που χρειαζόμουν για να αξιοποιήσω το ταλέντο μου. Οι σωστές σπουδές κομμωτικής ολοκληρώνουν τον κομμωτή, πέρα από την διάθεση και το ταλέντο που διαθέτει. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής είναι το μεγαλύτερο βήμα για την επαγγελματική σταδιοδρομία.
Ερμίνα Λάρτη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/larti-ermina.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ρούλα Κανδύλα
![Η Ρούλα Κανδύλα αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και εργάζεται σαν κομμώτρια στο Αιγάλεω στην Αθήνα.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/03/Roula_Kandyla_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Είμαι η Ρούλα Κανδύλα και ήρθα από τις Σέρρες στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη όπου είχα άψογη συνεργασία με όλους. Πλέον εργάζομαι στο κομμωτήριο George Patsis στο Αιγάλεω και εξελίσσομαι συνέχεια στην δουλειά μου παρακολουθώντας σεμινάρια για τις νέες τάσεις και την μόδα στην κομμωτική τέχνη. Οι σπουδές μου στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ήταν το καλύτερο εφόδιο στην αναζήτηση εργασίας.
Παναγιώτης Τουλουμτσόγλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/07/107358207_3424499290916600_5221943296214772498_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κυριακή Μπεκτά
Είμαι η Μπεκτά Κυριακή, τελείωσα δημόσιο ΕΠΑΛ πήρα τις βασικές γνώσεις για εμένα. Μετά έκανα πρακτική και εκεί διαπίστωσα πως κανείς δεν πρόκειται να σου μάθει το επάγγελμα .Στην συνέχεια έψαχνα για την καλύτερη σχολή στην Θεσσαλονίκη που θα έπαιρνα τις γνώσεις που χρειάζομαι για να ξεκινήσω το επάγγελμα πήγα στην ακαδημία Γιαννέρη, όπου μου έμαθαν πολλά παραπάνω από όσα περίμενα.Πλέον βγήκα στην δουλειά κουρεύω ανδρικό ,γυναικείο κούρεμα, έμαθα χρωματολογία, τεχνικές εργασίες, περμανάντ. Είμαι πολύ χαρούμενη που επέλεξα αυτή την σχολή διότι έμαθα πολλά ευχαριστώ όλους τους καθηγητές μου για την υπομονή τους τις δεξιότητες που μας δίδαξαν και φυσικά την ακαδημία Γιαννέρη.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/11/396386699_1386124895636462_5427465040105956189_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ελεάνα Παναγιωτίδου
Δημήτρης Αρβανιτίδης
Μαρία Μούτλα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Μαρία-Μούτλα.jpg?resize=105%2C133&ssl=1)
Κατερίνα Βουδουρίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44168522_1682071711947651_6434762759266631680_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Καψού
![Η Μαρία Καψού ήρθε από την Λεμεσσό και αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στις 20 Μαρτίου 2015.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/03/Kapsou_Maria_t.jpg?resize=140%2C176&ssl=1)
Το όνομά μου είναι Μαρία Καψού και ήρθα στην Θεσσαλονίκη από την Λεμεσσό για να σπουδάσω σε γνωστή σχολή κομμωτικής, όπου όμως κατά την διάρκεια της φοίτησης μου διαπίστωσα ότι δεν ήταν αυτό που θα ικανοποιούσε τις προσδοκίες μου. Αναζητώντας λοιπόν κάτι καλύτερο, αλλά ρωτώντας και φίλους που μου μίλησαν με τα καλύτερα λόγια για την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, αποφάσισα να συνεχίσω εκεί. Η επιλογή ήταν άριστη, καθώς πολύ γρήγορα κατάλαβα ότι ήταν αυτό ακριβώς που ζητούσα. Άρτια εκπαίδευση στην κομμωτική με υψηλά στάνταρτ και εκπαιδευτές οι οποίοι πέρα από την γνώση που μας μετέδιδαν ήταν πάντα δίπλα μας σε κάθε προβλημα. Η εκπαίδευση στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy παράλληλα με την θεωρία βασίζεται πάρα πολύ στην εξάσκηση σε ζωντανά μοντέλα και έτσι είμαι έτοιμη να επιστρέψω στην Κύπρο σαν ολοκληρωμένη πλέον κομμώτρια για να εργαστώ.
Ειρήνη Καραϊσαλίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Ειρήνη-Καραϊσαλίδου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Ερμιόνη Ζέρου
![Ερμιόνη Ζέρου, μια έτοιμη κομμώτρια μετά τις σπουδές της στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Ermioni_Zerou_t.jpg?resize=140%2C164&ssl=1)
Είμαι η Ερμιόνη Ζέρου και όταν ξεκίνησα την αναζήτηση για την σχολή κομμωτικής που θα μου ταίριαζε, έλαβα τις καλύτερες πληροφορίες για την Gianneri Academy, την οποία και επέλεξα τελικά. Ο χρόνος που είχα στην διάθεσή μου ήταν περιορισμένος, αλλά η εμπεριστατωμένη διδασκαλία της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και το άρτιο από κάθε άποψη διδακτικό προσωπικό, στο οποίο με την ευκαιρία θέλω να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου, με έκαναν να αισθάνομαι σήμερα απόλυτα έτοιμη για να ξεκινήσω την καριέρα μου στην κομμωτική τέχνη.
Τζιάκα Γεωργία
Τελειώνοντας την 6μηνη φοίτησή μου στο τμήμα ονυχοπλαστικής του ΙΕΚ ΓΙΑΝΝΕΡΗ ,τον Σεπτέμβριο του 2020 ,νιώθω ιδιαίτερα ικανοποιημένη με την επιλογή μου.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω την κυρία Λίλιαν Γιαννέρη ,μια εξαιρετική επαγγελματία ,για την προθυμία της να με εξυπηρετήσει σε οτι χρειάστηκα .
Η σχολή μας παρείχε οτι ήταν απαραίτητο για την παρακολούθηση των μαθημάτων μέσα σε ένα πολύ όμορφο περιβάλλον, καθώς επίσης διαθέτει εξειδικευμένο προσωπικό με εμπειρία,γνώσεις και αγάπη για αυτό που κάνουν.
Θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως τις καθηγήτριες μου Δέσποινα Τολίκα και Αρμινέ Παρσαντανιάν ,οι οποίες μου μετέδωσαν και μου έμαθαν με υπομονή,αγάπη και ενδιαφέρον τις γνώσεις τους και όσα μου είναι απαραίτητα για να νιώθω έτοιμη να εργαστώ ως τεχνίτρια ονυχοπλαστικής.
Το ΙΕΚ ΓΙΑΝΝΕΡΗ είναι μια σχολή που πραγματικά αξίζει να την επιλέξει κάποιος.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/τζιακα-1-1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Καφάζι Δημήτρης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2024/07/Εικόνα1.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαργαρίτα Πογιάννη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Μαργαρίτα-Πογιάννη-.jpg?resize=105%2C141&ssl=1)