Διεύρυνε τις γνώσεις σου και τη δημιουργικότητα , κατακτώντας μια θέση ως επαγγελματίας make up artist σε όλους τους χώρους ομορφιάς και όχι μόνο.
Στο επαγγελματικό τμήμα Make up , έχεις πλέον την δυνατότητα να καθιερώσεις την καριέρα σου σε παραγωγές τηλεόρασης, κινηματογράφου, θεάτρου αλλά και στους χώρους της μόδας και της διαφήμισης.
Το πρόγραμμα διαρκεί 3 μήνες και πραγματοποιείται σε ολιγομελή τμήματα κάτω από τη συνεχή επίβλεψη της καθηγήτριας.
Το πρόγραμμα σπουδών περιλαμβάνει :
-Ιστορία του μακιγιάζ (όλων των Δεκαετιών, αρχαίων χρόνων, φυλετικά)
-Μακιγιάζ Δεκαετιών (20’s έως 80’s)
-Ethnik μακιγιάζ
-Μακιγιάζ Αρχαίων χρόνων
-Θεατρικά μακιγιάζ
-Μακιγιάζ ασπρόμαυρης φωτογραφίας
-Creative looks
-Fashion looks
-Face and body painting
-Τεχνικές φωτοσκιάσεων για φωτογραφία και θεατρικό μακιγιάζ
![makeup2](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/makeup2.jpg?fit=1000%2C668&ssl=1)
Διάρκεια Σπουδών : 3 μήνες
Ωράριο: Δύο φορές την εβδομάδα ( Πρωινά & Απογευματινά τμήματα)
Με την ολοκλήρωση των σπουδών δίνεται πτυχίο Κέντρου Δια Βίου Μάθησης Gianneri Academy πιστοποιημένο από τον ΕΟΠΠΕΠ του Υπουργείου Παιδείας.
![makeup3](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/makeup3.jpg?fit=1000%2C668&ssl=1)
Σχόλια αποφοίτων κομμωτικής της Σχολής Γιαννέρη
Μαρία Μούτλα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Μαρία-Μούτλα.jpg?resize=105%2C133&ssl=1)
Πασχαλούδη Ευαγγελία
Τελείωσε ένα υπέροχο 6 μηνο ονυχοπλαστικης στο ΙΕΚ Γιαννερη! Μία εξαιρετική σχολή με εξαιρετικούς ανθρώπους! Έμπειρες καθηγήτριες που μοιράστηκαν τις γνώσεις, τα μυστικά αλλά και τίς προσωπικές τους εμπειρίες πάνω στη τέχνη της ονυχοπλαστικης! Μία σχολή που είναι δίπλα στους μαθητές της, τους στηρίζει και τους συμβουλεύει! Ευχαριστώ πολύ για της βάσεις αυτής της επαγγελματικής αρχής!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/πασχαλουδη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαγκαφοπούλου Αλεξάνδρα
Ονομάζομαι Μαγκαφοπουλου Αλεξάνδρα.Φοίτησα 6 μήνες κ όλα ήταν άψογα! Οι αίθουσες οι καθηγητές, τα υλικά! Το κλίμα ανάμεσα στους φοιτητές με την καθηγήτρια! Μόλις τελείωσα τη σχολή και είδη ξεκίνησα δουλειά πάνω ονυχοπλαστικη!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/μαγκαφοπουλου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Άλμπι Πρίφτη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/105414563_1425304230986093_8271732150323682974_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δημήτρης Αρβανιτίδης
Θεοδώρα Τιμηλιώτου
![Η Θεοδώρα Τιμηλιώτου ξεκίνησε να εργάζεται αμέσως μετά τις σπουδές της στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/09/Theodora_Timiliotou_t.jpg?resize=140%2C167&ssl=1)
Ονομάζομαι Θεοδώρα Τιμηλιώτου και επέλεξα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Μερικές ημέρες μετά την αποφοίτησή μου ξεκίνησα να εργάζομαι
σε κομμωτήριο. Είχα όλα τα προσόντα για να δουλέψω σαν κομμώτρια άμεσα μετά τις σπουδές μου, κατά την διάρκεια των οποίων μάθαινα το επάγγελμα σε πραγματικές συνθήκες δουλειάς. Τους ευχαριστώ όλους και ειδικά την κ. Νίκη που με βοήθησε πάρα πολύ με την εμπειρία της.
Σάκης Μητρόπουλος
![O Σάκης Μητρόπουλος, Color Expert από την Schwarzkopf φοίτησε στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/12/Sakis-Mitropoulos_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Έμαθα πάρα πολλά πλάϊ σε πολύ καταξιωμένες εκπαιδεύτριες με μεγάλη εμπειρία στην διδασκαλία της κομμωτικής τέχνης, οι οποίες μου έδωσαν πολύ περισσότερα εφόδια για την δουλειά μου απ' ότι προέβλεπε το πλαίσιο της βασικής εκπαίδευσης ενός κομμωτή. Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη τον Σεπτέμβριο του 2008 και εδώ και τέσσερα χρόνια έχω το δικό μου κομμωτήριο ( Σάκης Μητρόπουλος, Ρήγα Φεραίου 6, Χαλάστρα). Παράλληλα έχω δουλέψει στον Antenna στο δελτίο ειδήσεων και παρακολουθώ συνεχώς σεμινάρια. Απέκτησα ήδη τον σημαντικό τίτλο του Color Expert από την Schwarzkopf, ενώ ετοιμάζομαι ήδη για το ανώτερο δίπλωμα του Color Expert της Wella Master.
Μαρία Γεωργάκη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/maria-georgaki.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Κέλλη Μπόνη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κέλλη-Μπόνη.jpg?resize=105%2C149&ssl=1)
Αχιλλέας Γρηγορίου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/αχιλλεας-γρηγορίου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Παναγιώτου Κατερίνα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/katerina-panagiotou..jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Παναγιωτίδης Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/παναγιωτιδης-χρηστος.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χρήστος Κώστας
![Χρήστος Κώστας μαθητής της Γιαννέρη Academy](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/06/Christos_Kostas_aw.jpg?resize=100%2C160&ssl=1)
Επέλεξα την Gianneri Academy μετά από μια μεγάλη έρευνα σε όλες τις σχολές κομμωτικής της Θεσσαλονίκης.Ήδη μετά από 7 μήνες στην σχολή, έχω την δική μου πελατεία, αν και τελειώνω σε 5 μήνες. Στις τέλειες εγκαταστάσεις της σχολής, με τους έμπειρους εκπαιδευτές, μαθαίνεις πέρα από την κομμωτική τέχνη να συμπεριφέρεσαι και σαν επαγγελματίας. Η ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη θα σας δείξει τον δρόμο, αν η κομμωτική είναι το όνειρό σας.
Στράγκα Ζαφειρία
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/iro-stragka.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Εβελίνα & Κωνσταντίνος Ψηλογιώργη
Φιλιά λοιπόν στην σχολή Γιαννέρη, που όποιος μπει γίνεται και πρώτο χέρι!!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/45971475_329732787844395_7219630868258619392_o.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χαρούλα Δελιανίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Χαρούλα-Δελιανίδου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κέλλη Μπόνη
![H Κέλλη Μπόνη αποφοίτησε το 2015 από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και ήδη εργάζεται σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/11/Kelli_Mponi_t.jpg?resize=140%2C199&ssl=1)
Ονομάζομαι Κέλλη Μπόνη και αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη το 2015. Η καλύτερη απόδειξη ότι είχα κάνει την σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής, είναι το γεγονός, ότι, ήδη αποκαταστάθηκα επαγγελματικά. Στην διάρκεια των σπουδών μου απέκτησα τις νώσεις, αλλά και την άμεση επαφή με το επάγγελμα, γιατί στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy το σύστημα διδασκαλίας βασίζεται και στους δύο αυτούς πυλώνες. Θέλω επίσης να ευχαριστήσω όλους στην σχολή, και ειδικά την κ. Κατερίνα για την βοήθειά της σε όποιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κατά την φοίτησή μου.
Γιώργος Καντεμερίδης
![Ο Γιώργος Καντεμερίδης κομμωτής πλέον απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/02/Giorgos_Kantemeridis_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Είμαι ο Γιώργος Καντεμερίδης και πολύ τυχερός που σπούδασα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy, τόσο για τις γνώσεις που απέκτησα στην κομμωτική, όσο και για το θαυμάσιο περιβάλλον που συνάντησα εκεί. Οι καθηγητές μου μου έμαθαν άριστα την τεχνική του κουρέματος και πολύ γρήγορα απέκτησα δική μου πελατεία στο σπίτι. Πλέον ετοιμάζομαι να πάω στο Dubai/United Arab Emirates για να δουλέψω εκεί σε ένα μεγάλο κομμωτήριο. Ευχαριστώ πολύ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy για δυνατότητα που μου έδωσε να ξεκινήσω μια καριέρα σαν κομμωτής.
Κυριακού Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κυριακού-Γιώργος-Barber.jpg?resize=137%2C138&ssl=1)
Γιάννης Γιαννακόπουλος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/18581843_977801405693563_3745523482727850157_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χάρης Ηλιάδης
Είμαι ο Χάρης Ηλιάδης και από την πολύ μικρός ήθελα να γίνω επαγγελματίας κομμωτής. Τελείωσα την κομμωτική στην ΕΠΑΣ το 2012, αλλά οι γνώσεις που απέκτησα εκεί δεν ήταν αρκετές και έτσι αποφάσισα να φοιτήσω στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, απ' όπου και πήρα ότι χρειαζόμουν για να ολοκληρωθώ σαν κομμωτής. Πλέον λειτουργώ δικό μου κομμωτήριο στην Παλαιοκώμη Σερρών και φυσικά συνιστώ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να αποκτήσει εκείνες τις γνώσεις, που θα τον βοηθήσουν να ξεκινήσει μια καριέρα στο επάγγελμα.
Ταχτσίδης Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Ταχτσίδης-Γιώργος.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Armen Avdadalov
![Ο Armen Avdadalov σπούδασε κομμωτής στην ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη και είναι από το 2005 ιδιοκτήτης κομμωτηρίου](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Armen-Avdadalov_t.jpg?resize=130%2C172&ssl=1)
Από παιδί ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά με την κομμωτική τέχνη. Γνώριζα ότι η σχολή κομμωτικής Gianneri Academy θεωρείται από τις καλύτερες και έτσι ξεκίνησα να παρακολουθώ μαθήματα. Μετά από έναν χρόνο φοίτησης, ήμουν έτοιμος να δουλέψω. Χάρη στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη κατάφερα να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο, το οποίο λειτουργώ με επιτυχία από το 2005 μέχρι σήμερα. Armen Avdadalov, Δελφών κ Μαρασλή 6, τηλ.2310 322957.
![Ο Armen Avdadalov σπούδασε κομμωτής στην ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη και είναι από το 2005 ιδιοκτήτης κομμωτηρίου](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Armen-Avdadalov_200.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αποστόλης Ιωσηφίδης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/apostolis-iosif.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Τάσος Μούζας
![Τάσος Μούζας, αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/09/Tasos_Mouzas_t.jpg?resize=140%2C206&ssl=1)
Είμαι ο Τάσος Μούζας και αποφοίτησα και εγώ από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Με το πέρας των σπουδών μου ένιωθα γεμάτος εμπειρίες, τις οποίες προφανώς μου μετέδωσαν άνθρωποι ειδικοί, με γνώση της τεχνικής, με μεράκι και καινοτόμες ιδέες στα ανδρικά και γυναικεία κουρέματα. Αυτοί οι άνθρωποι με κατέστησαν ικανό να ξεκινήσω μια πορεία με πάθος και έμπνευση στην κομμωτική. Οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ανθρώπους της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy, οι οποίοι πραγματικά ξεχωρίζουν και την έχουν φέρει δίκαια στην πρώτη θέση στις προτιμήσεις των νέων κομμωτών.
Βασίλης Μενεγάτος
![Gianneri Academy Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/04/Βασίλης-Μενεγάτος-Gianneri-Academy.jpg?resize=104%2C109&ssl=1)
Ονομάζομαι Βασίλης Μενεγάτος και επέλεξα να φοιτήσω στο τμήμα μπάρμπερ της σχολής Γιαννέρη Academy στη Θεσσαλονίκη. Διδάχτηκα από άριστα καταρτισμένους εκπαιδευτές , οι οποίοι μου έδειξαν βήμα βήμα με κάθε λεπτομέρεια τα μυστικά του επαγγέλματος. Έμαθα όλες τις νέες μοντέρνες αλλά και κλασικές τάσεις στο αντρικό κούρεμα και ήδη νιώθω έτοιμος να εργαστώ σε κομμωτήριο. Θέλω ιδιαίτερα, να ευχαριστήσω τους εκπαιδευτές για τη βοήθεια τους και τις πολύτιμες γνώσεις που μου πρόσφεραν.
Αντώνης Βασιλείου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/βασιλειου-αντωνης.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Βασίλης Χαρίσογλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Βασίλης-Χαρίσογλου.jpg?resize=105%2C140&ssl=1)
Τζιάκα Γεωργία
Τελειώνοντας την 6μηνη φοίτησή μου στο τμήμα ονυχοπλαστικής του ΙΕΚ ΓΙΑΝΝΕΡΗ ,τον Σεπτέμβριο του 2020 ,νιώθω ιδιαίτερα ικανοποιημένη με την επιλογή μου.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω την κυρία Λίλιαν Γιαννέρη ,μια εξαιρετική επαγγελματία ,για την προθυμία της να με εξυπηρετήσει σε οτι χρειάστηκα .
Η σχολή μας παρείχε οτι ήταν απαραίτητο για την παρακολούθηση των μαθημάτων μέσα σε ένα πολύ όμορφο περιβάλλον, καθώς επίσης διαθέτει εξειδικευμένο προσωπικό με εμπειρία,γνώσεις και αγάπη για αυτό που κάνουν.
Θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως τις καθηγήτριες μου Δέσποινα Τολίκα και Αρμινέ Παρσαντανιάν ,οι οποίες μου μετέδωσαν και μου έμαθαν με υπομονή,αγάπη και ενδιαφέρον τις γνώσεις τους και όσα μου είναι απαραίτητα για να νιώθω έτοιμη να εργαστώ ως τεχνίτρια ονυχοπλαστικής.
Το ΙΕΚ ΓΙΑΝΝΕΡΗ είναι μια σχολή που πραγματικά αξίζει να την επιλέξει κάποιος.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/τζιακα-1-1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δόρα Μπαρμπαρούση
![Δόρα Μπαρμπαρούση, απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/05/Dora-Barbarousi_t.jpg?resize=130%2C158&ssl=1)
Ονομάζομαι Δόρα Μπαρμπαρούση και οι εντυπώσεις μου για την σχολή, το κλίμα εκεί και τους εκπαιδευτές, είναι κάτι παραπάνω από θετικές! Δίπλα τους διδάχτηκα όχι μόνο την τέχνη της κομμωτικής, αλλά και το πως να συνεργάζομαι με άλλους ανθρώπους και να αγαπώ αυτό που κάνω! Η σχολή κομμωτικής Γιαννέρη Academy στην θεσσαλονίκη, ήταν η καλύτερη επιλογή που θα θα μπορούσα να έχω κάνει!
Καφάζι Δημήτρης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2024/07/Εικόνα1.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Ερμίνα Λάρτη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/larti-ermina.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Γεωργιάδου Ελισάβετ
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/elisavet-geor.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Γιώργος Γίμας
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Γιώργος-Γίμας.jpg?resize=105%2C126&ssl=1)
Μαργαρίτα Πογιάννη
![Έτοιμη για να εργαστεί σαν κομμώτρια η Μαργαρίτα Πογιάννη απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/03/Margarita_Pogianni_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Ονομάζομαι Μαργαρίτα Πογιάννη και έχω φοιτήσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Κατά την διάρκεια των σπουδών μου έμαθα όλα τα κουρέματα, κλασσικά και μοντέρνα, καθώς και τις νέες τάσεις στην κομμωτική τέχνη. Η εκπαιδευσή μου ηταν απόλυτα επαγγελματική και πλέον νοιώθω έτοιμη για να εργαστώ. Όνειρο μου είναι να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο στα πρότυπα της σχολής. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής είναι το μεγαλύτερο βήμα για την επαγγελματική σταδιοδρομία του μελλοντικού κομμωτή και για τον λόγο αυτό εμπιστεύθηκα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy. Ήταν ένας χρόνος που δεν θα ξεχάσω ποτέ! Όλο το επιτελείο της σχολής θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου!
Στέργιος Λιάτσης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/λιατσης.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δήμητρα Χατζοπούλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δήμητρα-Χατζοπούλου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Μαριόλα Νικολέτα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/Mariola-Nikol.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Σωτήρης Τζούλης
![Ο Σωτήρης Τζούλης σπούδασε στην Γιαννέρη Academy και πλέον έχει δικό του κομμωτήριο στην Έδεσσα](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/05/Sotiris-Tzoulis-f.jpg?resize=160%2C106&ssl=1)
Είμαι κομμωτής με δικό μου κατάστημα και πολυπληθή πελατεία στην Έδεσσα. Όλα αυτά τα οφείλω στην Γιαννέρη Academy, που στην διάρκεια των σπουδών μου, μου προσέφερε τις βάσεις για να ανοίξουν οι επαγγελματικοί μου ορίζοντες. Η συμβουλή μου προς τους νέους, μελλοντικούς συναδέλφους και γενικά σε όποιον αγαπάει την κομμωτική, είναι μία: Να σπουδάσει στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη Academy!
Hadjaraj Redison
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/ρεντισον-σονι.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αλεξάνδρα Μαρτίν
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Αλεξάνδρα-Μαρτίν.jpg?resize=105%2C140&ssl=1)
Μαρία Μούτλα
![Η Μαρία Μούτλα εργάζεται σαν κομμώτρια 3 μήνες μετά την αποφοίτησή της από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/02/Maria_Moutla_t.jpg?resize=140%2C175&ssl=1)
Το όνομά μου είναι Μαρία Μούτλα. Σπούδασα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη για ενάμιση χρόνο και έχω μόνο να πω, ότι, κάθε στιγμή ήταν ξεχωριστή! Τους ευχαριστώ όλους για τις γνώσεις που μου μετέφεραν και ιδιαίτερα την δασκάλα μου κ. Κατερίνα! Τρεις μήνες μετά από την αποφοίτησή μου, με ενέργειες της κ. Γιαννέρη, ξεκίνησα να δουλεύω στην Bergmann Kord Hair Clinic στην Καλαμαριά. Ευχαριστώ και πάλι την Gianneri Academy για όλα!!!
Σαρίδου Ιωάννα
Ονομάζομαι Σαρίδου Ιωάννα , σπούδασα ονυχοπλαστική στην γιαννερη academy και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Οι εκπαιδεύτριες στης σχολής με εξάμηνη εκπαίδευση με βοήθησαν από το μηδέν που δεν είχα καμία γνώση σχετικά με το επάγγελμα που ονειρευόμουν να φτάσω στον στόχο μου και να δουλεύω πλέον επαγγελματικά. Ευχαριστώ πάρα πολύ και είμαι ευγνώμων για όλα.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/σαριδου-1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Luisa Doko
Είμαι η Luisa Doko και τελείωσα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη το 2007. Μου προσέφεραν πολύ περισσότερα από όσα μου είχαν υποσχεθεί. Με την αποφοίτησή μου ήμουν έτοιμη να εργαστώ σαν πρώτο χέρι, γιατί το έμπειρο διδακτικό προσωπικό της σχολής και η συνεχής πρακτική εξάσκηση, βγάζουν επαγγελματίες κομμωτές. Θέλω να ευχαριστήσω την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy για την δυνατότητα που μου προσέφερε να καταξιωθώ επαγγελματικά σαν κομμώτρια.
Μαρία Καψού
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Μαρία-Καψού.jpg?resize=105%2C132&ssl=1)
Κωνσταντίνα Τρέσκα
Academy μέσα στον ένα χρόνο σπουδών είναι πολύ καλή και ικανοποιητική
με ευχάριστο περιβάλλον και άξιους εκπαιδευτές που σε βοηθάνε για το μέλλον
σου. Αν και στην αρχή αντιμετώπιζα κάποιες δυσκολίες και είχα απογοητευτεί,
τελικά έμαθα και είμαι πολύ περήφανη για μένα. Τέλος, θα ήθελα να
ευχαριστήσω τους εκπαιδευτές και την διοίκηση της σχολής.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Κωνσταντίνα-Τρέσκα-Κομμωτική-Γιαννέρη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Βασίλης Χαρίσογλου
![Ο Βασίλης Χαρίσογλου εργάζεται μετά την αποφοίτηση του από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στο κομμωτήριο Αναστασία](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/08/Vassilis_Charissoglou_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Είμαι ο Βασίλης Χαρίσογλου και αισθάνομαι, ότι σπουδάζοντας στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, διδάχθηκα από τους καλύτερους στην κομμωτική τέχνη.
Είναι πολύ σημαντικό να μαθαίνεις δίπλα σε ανθρώπους που ενδιαφέρονται πραγματικά για το μέλλον σου. Την σχολή διακρίνουν οι άριστες εγκαταστάσεις, το υγιές περιβάλλον, οι άριστα καταρτισμένοι εκπαιδευτές και το εξαιρετικό σύστημα διδασκαλίας σε πραγματικές συνθήκες κομμωτηρίου. Όλα αυτά συνετέλεσαν ώστε μετά την αποφοίτηση μου από την σχολή να συμμετέχω σε κλειστά σεμινάρια μεγάλων εταιρειών και πλέον να εργάζομαι στο κομμωτήριο Αναστασία, στην Αριστοτέλους 3 στην Θεσσαλονίκη.
Χριστίνα Γιάννου
Η εμπειρία μου με την σχολή ήταν πολύ όμορφη, γνώρισα καταξιωμένους επαγγελματίες του χώρου, έμαθα πολλά πράγματα και στο πρακτικό αλλά και στο θεωρητικό κομμάτι μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα πραγματικά αξίζει και με το παραπάνω γιατί σου δίνεται η ευκαιρία να εξελίξεις το ταλέντο σου και να εργαστείς πάνω σε αυτό που αγαπάς!!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/03/275503412_911259379569627_6807330283166354108_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Θεοδώρα Τιμηλιώτου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Θεοδώρα-Τιμηλιώτου.jpg?resize=105%2C125&ssl=1)
Ζλατανίδου Φιλιώ
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/filio.png?resize=150%2C150&ssl=1)