Διεύρυνε τις γνώσεις σου και τη δημιουργικότητα , κατακτώντας μια θέση ως επαγγελματίας make up artist σε όλους τους χώρους ομορφιάς και όχι μόνο.
Στο επαγγελματικό τμήμα Make up , έχεις πλέον την δυνατότητα να καθιερώσεις την καριέρα σου σε παραγωγές τηλεόρασης, κινηματογράφου, θεάτρου αλλά και στους χώρους της μόδας και της διαφήμισης.
Το πρόγραμμα διαρκεί 3 μήνες και πραγματοποιείται σε ολιγομελή τμήματα κάτω από τη συνεχή επίβλεψη της καθηγήτριας.
Το πρόγραμμα σπουδών περιλαμβάνει :
-Ιστορία του μακιγιάζ (όλων των Δεκαετιών, αρχαίων χρόνων, φυλετικά)
-Μακιγιάζ Δεκαετιών (20’s έως 80’s)
-Ethnik μακιγιάζ
-Μακιγιάζ Αρχαίων χρόνων
-Θεατρικά μακιγιάζ
-Μακιγιάζ ασπρόμαυρης φωτογραφίας
-Creative looks
-Fashion looks
-Face and body painting
-Τεχνικές φωτοσκιάσεων για φωτογραφία και θεατρικό μακιγιάζ
![makeup2](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/makeup2.jpg?fit=1000%2C668&ssl=1)
Διάρκεια Σπουδών : 3 μήνες
Ωράριο: Δύο φορές την εβδομάδα ( Πρωινά & Απογευματινά τμήματα)
Με την ολοκλήρωση των σπουδών δίνεται πτυχίο Κέντρου Δια Βίου Μάθησης Gianneri Academy πιστοποιημένο από τον ΕΟΠΠΕΠ του Υπουργείου Παιδείας.
![makeup3](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/makeup3.jpg?fit=1000%2C668&ssl=1)
Σχόλια αποφοίτων κομμωτικής της Σχολής Γιαννέρη
Μαρία Καψού
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Μαρία-Καψού.jpg?resize=105%2C132&ssl=1)
Αλεξάνδρα Μαρτίν
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Αλεξάνδρα-Μαρτίν.jpg?resize=105%2C140&ssl=1)
Μαρία Καψού
![Η Μαρία Καψού ήρθε από την Λεμεσσό και αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στις 20 Μαρτίου 2015.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/03/Kapsou_Maria_t.jpg?resize=140%2C176&ssl=1)
Το όνομά μου είναι Μαρία Καψού και ήρθα στην Θεσσαλονίκη από την Λεμεσσό για να σπουδάσω σε γνωστή σχολή κομμωτικής, όπου όμως κατά την διάρκεια της φοίτησης μου διαπίστωσα ότι δεν ήταν αυτό που θα ικανοποιούσε τις προσδοκίες μου. Αναζητώντας λοιπόν κάτι καλύτερο, αλλά ρωτώντας και φίλους που μου μίλησαν με τα καλύτερα λόγια για την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, αποφάσισα να συνεχίσω εκεί. Η επιλογή ήταν άριστη, καθώς πολύ γρήγορα κατάλαβα ότι ήταν αυτό ακριβώς που ζητούσα. Άρτια εκπαίδευση στην κομμωτική με υψηλά στάνταρτ και εκπαιδευτές οι οποίοι πέρα από την γνώση που μας μετέδιδαν ήταν πάντα δίπλα μας σε κάθε προβλημα. Η εκπαίδευση στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy παράλληλα με την θεωρία βασίζεται πάρα πολύ στην εξάσκηση σε ζωντανά μοντέλα και έτσι είμαι έτοιμη να επιστρέψω στην Κύπρο σαν ολοκληρωμένη πλέον κομμώτρια για να εργαστώ.
Νίκος Ζαγγανάς
![Ο Νίκος Ζαγγανάς δούλευε ήδη σαν κομμωτής κατά την διάρκεια των σπουδών του στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη από όπου αποφοίτησε τον ιούνιο του 2014.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/12/Nikos-Zagganas_t.jpg?resize=140%2C211&ssl=1)
Είμαι ο Νίκος Ζαγγανάς και αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στις 30 Ιουνίου 2014. Εγώ δεν περίμενα να τελειώσω πρώτα τις σπουδές κομμωτικής, αλλά άρχισα να δουλεύω ήδη κατά την διάρκειά τους και συνεχίζω φυσικά να εργάζομαι σαν κομμωτής. Στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy απέκτησα τις γνώσεις που χρειαζόμουν για να αξιοποιήσω το ταλέντο μου. Οι σωστές σπουδές κομμωτικής ολοκληρώνουν τον κομμωτή, πέρα από την διάθεση και το ταλέντο που διαθέτει. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής είναι το μεγαλύτερο βήμα για την επαγγελματική σταδιοδρομία.
Ανθή Παπαγεωργίου
Μετά από τόσους καθηγητές στο σχολείο και αργότερα στις σχολές που έχω περάσει έχετε ξεχωρίσει ανάμεσα σε όλους με την συμπεριφορά και το χαμόγελο που είχατε πάντα να μας προσφέρετε .Οι γνώσεις που μας μεταδώσατε φαίνονται παντού χρήσιμες. Από την πιο απλή μέχρι και την πιο δύσκολη τεχνική . Από μακιγιάζ για ηλικίες άνω των 50 μέχρι και νυφικό. Γενικότερα έχετε γίνει ένα παράδειγμα προς μίμηση και ξέρω ότι ποτέ δεν πρόκειται να ξεχάσω ότι μας μάθατε ούτε μια μικρή λεπτομέρεια. Σας ευχαριστώ πολύ !
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/272698193_348205743976239_3574945642279736459_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μουρουζίδου Σοφία
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/mourouzidou-sofia.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σάκης Μητρόπουλος
![O Σάκης Μητρόπουλος, Color Expert από την Schwarzkopf φοίτησε στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/12/Sakis-Mitropoulos_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Έμαθα πάρα πολλά πλάϊ σε πολύ καταξιωμένες εκπαιδεύτριες με μεγάλη εμπειρία στην διδασκαλία της κομμωτικής τέχνης, οι οποίες μου έδωσαν πολύ περισσότερα εφόδια για την δουλειά μου απ' ότι προέβλεπε το πλαίσιο της βασικής εκπαίδευσης ενός κομμωτή. Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη τον Σεπτέμβριο του 2008 και εδώ και τέσσερα χρόνια έχω το δικό μου κομμωτήριο ( Σάκης Μητρόπουλος, Ρήγα Φεραίου 6, Χαλάστρα). Παράλληλα έχω δουλέψει στον Antenna στο δελτίο ειδήσεων και παρακολουθώ συνεχώς σεμινάρια. Απέκτησα ήδη τον σημαντικό τίτλο του Color Expert από την Schwarzkopf, ενώ ετοιμάζομαι ήδη για το ανώτερο δίπλωμα του Color Expert της Wella Master.
Γρούσκου Κυριακή
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/03/grouskou-kiriaki.png?resize=109%2C150&ssl=1)
Κωνσταντίνα Τρέσκα
Academy μέσα στον ένα χρόνο σπουδών είναι πολύ καλή και ικανοποιητική
με ευχάριστο περιβάλλον και άξιους εκπαιδευτές που σε βοηθάνε για το μέλλον
σου. Αν και στην αρχή αντιμετώπιζα κάποιες δυσκολίες και είχα απογοητευτεί,
τελικά έμαθα και είμαι πολύ περήφανη για μένα. Τέλος, θα ήθελα να
ευχαριστήσω τους εκπαιδευτές και την διοίκηση της σχολής.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Κωνσταντίνα-Τρέσκα-Κομμωτική-Γιαννέρη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αποστόλης Ιωσηφίδης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/apostolis-iosif.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Γιώργος Γίμας
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Γιώργος-Γίμας.jpg?resize=105%2C126&ssl=1)
Χριστίνα Ελευθερίου
Λέγομαι Χριστίνα Ελευθερίου και ήρθα απ'την Θάσο να σπουδάσω Αντρικό Κούρεμα και παραδοσιακό Ξύρισμα με φαλτσέτα στη Gianneri Academy όπου επέλεξα το 6μηνο πρόγραμμα και έφυγα πολύ ευχαριστημένη με πολλές γνώσεις και μια όμορφη εμπειρία σπουδών καθώς δίπλα μου είχα καταρτισμένους ανθρώπους και πρόθυμους να με βοηθήσουν σε κάθε μου απορία. Τους ευχαριστώ θερμά και τους εύχομαι κάθε προσωπική εξέλιξη και επιτυχία!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/04/342366389_769008288192663_4413864496286279564_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σωτήρης Τζούλης
![Ο Σωτήρης Τζούλης σπούδασε στην Γιαννέρη Academy και πλέον έχει δικό του κομμωτήριο στην Έδεσσα](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/05/Sotiris-Tzoulis-f.jpg?resize=160%2C106&ssl=1)
Είμαι κομμωτής με δικό μου κατάστημα και πολυπληθή πελατεία στην Έδεσσα. Όλα αυτά τα οφείλω στην Γιαννέρη Academy, που στην διάρκεια των σπουδών μου, μου προσέφερε τις βάσεις για να ανοίξουν οι επαγγελματικοί μου ορίζοντες. Η συμβουλή μου προς τους νέους, μελλοντικούς συναδέλφους και γενικά σε όποιον αγαπάει την κομμωτική, είναι μία: Να σπουδάσει στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη Academy!
Καφάζι Δημήτρης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2024/07/Εικόνα1.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Ρηνώτα
Είναι απίστευτο το πως ένας άνθρωπος μπορεί να σου μάθει με δικές του γνώσεις τόσα πράγματα και να τα δώσει σε κάποιον άλλον να τα καταλάβει, εσείς όμως τα καταφέρατε.
Κάθε φορά που έμπαινα στη σχολή ήξερα ότι πάλι θα δημιουργήσουμε, ότι πάλι θα μας πείτε κάποια ωραία ιστορία από δικιά σας εμπειρία, και οτι σίγουρα θα μας κάνετε να γελάσουμε όπως κάνατε καθημερινά...
Αγαπούσα το μακιγιάζ αλλά από την μέρα που μας μάθατε τις βάσεις έγινε για εμένα η ζωή μου.
Πιάνω τα πινέλα μου και ταξιδεύω...
Έμαθα πολλά από εσάς και όταν είδα ότι συνεχίζεται στη σχολή για δεύτερη χρονιά χάρηκα πραγματικά για τις επόμενες επαγγελματίες που θα βγουν με ένα πτυχίο από εκεί με δικές σας βάσεις...
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες οι make up artist να αγαπάνε και να διδάσκουν με τον ίδιο τρόπο... και να παραμείνετε στη σχολή για τα υπόλοιπα χρόνια... γιατί το αξίζετε. Είμαι απλά περήφανη για εσάς όπως σίγουρα θα είναι οι περισσότεροι που σας γνωρίσουν και κυρίως η οικογένεια σας...
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/Στιγμιότυπο-2022-02-08-9.06.17-πμ.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Ταχτσίδης Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Ταχτσίδης-Γιώργος.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δέπης Δημήτριος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δέπης-Δημήτριος-barber.jpg?resize=136%2C150&ssl=1)
Ραφαέλα Φίτσιου
![Ονυχοπλαστική Γιαννέρη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Ραφαέλα-Φίτσιου-Ονυχοπλαστική-Γιαννέρη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αγάπη Καβακίδου
![Η Αγάπη Καβακίδου αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και αισθάνεται απόλυτα έτοιμη να εργαστεί σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/02/Agapi_Kavakidou_t.jpg?resize=140%2C163&ssl=1)
Ονομάζομαι Αγάπη Καβακίδου και έχω φοιτήσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Διδάχτηκα όλα τα κουρέματα, κλασσικά και μοντέρνα καθώς και τις νέες τάσεις της κομμωτικής τέχνης. Με εφόδιο την άρτια από όλες τις πλευρές εκπαίδευσή μου, νοιώθω απόλυτα έτοιμη για να εργαστώ σε κομμωτήριο. Θέλω επίσης να τονίσω, ότι το περιβάλλον της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy είναι πολύ ευχάριστο και προδιαθέτει για δημιουργική εργασία.
Ανδρέας Διονυσίου
Ήρθα από την Κύπρο να βρω μια σχολή κομμωτικής, η οποία θα μου έδινε τα εφόδια για να γίνω ένα καλός κομμωτής. Έκανα την σωστή επιλογή με την Γιαννέρη Academy και θέλω με την εικαιρία να ευχαριστήσω την σχολή και τις εκπαιδεύτριες για όσα μου έμαθαν στους 12 μήνες των σπουδών. Ελπιζω σύντομα να ανοίξω το δικό μου κομμωτήριο.
Ερμιόνη Ζέρου
![Ερμιόνη Ζέρου, μια έτοιμη κομμώτρια μετά τις σπουδές της στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Ermioni_Zerou_t.jpg?resize=140%2C164&ssl=1)
Είμαι η Ερμιόνη Ζέρου και όταν ξεκίνησα την αναζήτηση για την σχολή κομμωτικής που θα μου ταίριαζε, έλαβα τις καλύτερες πληροφορίες για την Gianneri Academy, την οποία και επέλεξα τελικά. Ο χρόνος που είχα στην διάθεσή μου ήταν περιορισμένος, αλλά η εμπεριστατωμένη διδασκαλία της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και το άρτιο από κάθε άποψη διδακτικό προσωπικό, στο οποίο με την ευκαιρία θέλω να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου, με έκαναν να αισθάνομαι σήμερα απόλυτα έτοιμη για να ξεκινήσω την καριέρα μου στην κομμωτική τέχνη.
Δήμητρα Χατζοπούλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δήμητρα-Χατζοπούλου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Θεοδώρα Τιμηλιώτου
![Η Θεοδώρα Τιμηλιώτου ξεκίνησε να εργάζεται αμέσως μετά τις σπουδές της στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/09/Theodora_Timiliotou_t.jpg?resize=140%2C167&ssl=1)
Ονομάζομαι Θεοδώρα Τιμηλιώτου και επέλεξα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Μερικές ημέρες μετά την αποφοίτησή μου ξεκίνησα να εργάζομαι
σε κομμωτήριο. Είχα όλα τα προσόντα για να δουλέψω σαν κομμώτρια άμεσα μετά τις σπουδές μου, κατά την διάρκεια των οποίων μάθαινα το επάγγελμα σε πραγματικές συνθήκες δουλειάς. Τους ευχαριστώ όλους και ειδικά την κ. Νίκη που με βοήθησε πάρα πολύ με την εμπειρία της.
Ρούλα Κανδύλα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Ρούλα-Κανδύλα-.jpg?resize=105%2C140&ssl=1)
Χριστίνα Γιάννου
Η εμπειρία μου με την σχολή ήταν πολύ όμορφη, γνώρισα καταξιωμένους επαγγελματίες του χώρου, έμαθα πολλά πράγματα και στο πρακτικό αλλά και στο θεωρητικό κομμάτι μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα πραγματικά αξίζει και με το παραπάνω γιατί σου δίνεται η ευκαιρία να εξελίξεις το ταλέντο σου και να εργαστείς πάνω σε αυτό που αγαπάς!!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/03/275503412_911259379569627_6807330283166354108_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Στέργιος Λιάτσης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/λιατσης.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Άλμπι Πρίφτη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/105414563_1425304230986093_8271732150323682974_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ζλατανίδου Φιλιώ
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/filio.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Λιόγκας Νικόλαος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/λιογκας-νικολαος.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κεβόπουλος Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/κεβοπουλος-γιωργος-.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κέλλη Μπόνη
![H Κέλλη Μπόνη αποφοίτησε το 2015 από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και ήδη εργάζεται σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/11/Kelli_Mponi_t.jpg?resize=140%2C199&ssl=1)
Ονομάζομαι Κέλλη Μπόνη και αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη το 2015. Η καλύτερη απόδειξη ότι είχα κάνει την σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής, είναι το γεγονός, ότι, ήδη αποκαταστάθηκα επαγγελματικά. Στην διάρκεια των σπουδών μου απέκτησα τις νώσεις, αλλά και την άμεση επαφή με το επάγγελμα, γιατί στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy το σύστημα διδασκαλίας βασίζεται και στους δύο αυτούς πυλώνες. Θέλω επίσης να ευχαριστήσω όλους στην σχολή, και ειδικά την κ. Κατερίνα για την βοήθειά της σε όποιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κατά την φοίτησή μου.
Ηρώ Κουλούδη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44506653_250451622267361_4703926857790128128_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κυριακού Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κυριακού-Γιώργος-Barber.jpg?resize=137%2C138&ssl=1)
Σεργκέν Κιούρτ
Καλησπέρα, Ονομάζομαι Κιούρτ Σεργκέν απο Ξάνθη. Ολοκλήρωση 4 μήνες στο τμήμα Barber της σχολής Γιαννέρη και πιστεύω οτι έμαθα το μεγαλύτερα μάθημα , πώς να συμπεριφέρομαι απέναντι στους πελάτες μου αλλα και πως να τους περιποιούμαι και να τους κουρεύω με τον πιο επαγγελματικό τρόπο.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω μέσα απο την καρδιά μου τις δυο μου δασκάλες αλλα και την ιδιοκτήτρια της σχολής που με καθοδήγησαν σωστά ώστε να εξελίξω τις γνώσεις μου. Σας ευχαριστώ όλους και σας εύχομαι καλή σταδιοδρομία.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/07/sergken-.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαργαρίτα Πογιάννη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Μαργαρίτα-Πογιάννη-.jpg?resize=105%2C141&ssl=1)
Ευγενία Αρουτινιάν
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/49949900_971079946613603_453560318962958336_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κατερίνα Βουδουρίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44168522_1682071711947651_6434762759266631680_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Εβελίνα & Κωνσταντίνος Ψηλογιώργη
Φιλιά λοιπόν στην σχολή Γιαννέρη, που όποιος μπει γίνεται και πρώτο χέρι!!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/45971475_329732787844395_7219630868258619392_o.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χρήστος Παπαχαραλάμπους
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Χρήστος-Παπαχαραλάμπους.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σαρίδου Ιωάννα
Ονομάζομαι Σαρίδου Ιωάννα , σπούδασα ονυχοπλαστική στην γιαννερη academy και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Οι εκπαιδεύτριες στης σχολής με εξάμηνη εκπαίδευση με βοήθησαν από το μηδέν που δεν είχα καμία γνώση σχετικά με το επάγγελμα που ονειρευόμουν να φτάσω στον στόχο μου και να δουλεύω πλέον επαγγελματικά. Ευχαριστώ πάρα πολύ και είμαι ευγνώμων για όλα.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/σαριδου-1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κέλλη Μπόνη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κέλλη-Μπόνη.jpg?resize=105%2C149&ssl=1)
Γιώργος Θεοδώρου
![Ο Γιώργος Θεοδώρου ήρθε από την Κύπρο για να σπουδάσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/10/Giorgos_Theodorou_t.jpg?resize=140%2C147&ssl=1)
Είμαι ο Γιώργος Θεοδώρου. Κατάγομαι από την Κύπρο και στην Θεσσαλονίκη σπούδασα για 4 χρόνια πληροφορική. Παράλληλα με τις σπουδές μου αποφάσισα να αποκτήσω μία εναλλακτική επαγγελματική δραστηριότητα και να σπουδάσω κομμωτική στην Gianneri Academy. Στην σχολή όσο περνούσε ο καιρός, αγαπούσα όλο και περισσότερο αυτό το επάγγελμα. Κύριος λόγος ήταν τόσο το σύστημα σπουδών, μέσα από το οποίο σε πολύ μικρό διάστημα απόκτησα πολύτιμες γνώσεις, όσο και οι άνθρωποι της σχολής, που με αγκάλιασαν και με βοήθησαν να καταλάβω και να αγαπήσω τις άπειρες δυνατότητες αυτού του επαγγέλματος. Έμαθα τόσα πολλά, που σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα άρχισα να εξασκώ μόνος μου το επάγγελμα στο σπίτι. Όταν τελείωσα τη σχολή επέστρεψα στη Κύπρο και άρχισα αμέσως να δουλεύω στο κομμωτήριο της μητέρας μου, που έμεινε έκπληκτη από τις ικανότητες μου. Ευχαριστώ πολύ την Gianneri Academy και την συστήνω ανεπιφύλακτα.
Αχιλλέας Γρηγορίου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/αχιλλεας-γρηγορίου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ειρήνη Καραϊσαλίδου
![Ειρήνη Καραϊσαλίδου, κομμώτρια, απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/07/Eirini_Karaisalidou_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Είμαι η Ειρήνη Καραϊσαλίδου και εργάζομαι σαν κομμώτρια στο Birmingham/UK. Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, την οποία είχα επιλέξει μετά από μεγάλη έρευνα, που πραγματικά μου πρόσφερε ολοκληρωμένες σπουδές στην κομμωτική τέχνη. Ήδη μετά το πρώτο τρίμηνο είχα ξεκινήσει την πρακτική μου εξάσκηση στο κομμωτήριο της σχολής και με την ολοκλήρωση των σπουδών μου βρισκόμουν σε ένα πολύ ικανοποιητικό επίπεδο για να μπορώ άμεσα να δουλέψω. Θέλω να ευχαριστήσω την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy και ιδιαίτερα την πολύ καλή μου δασκάλα κ. Νίκη Ταρσάκη για την αγάπη και τις γνώσεις που μου προσέφεραν.
Χρήστος Κώστας
![Χρήστος Κώστας μαθητής της Γιαννέρη Academy](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/06/Christos_Kostas_aw.jpg?resize=100%2C160&ssl=1)
Επέλεξα την Gianneri Academy μετά από μια μεγάλη έρευνα σε όλες τις σχολές κομμωτικής της Θεσσαλονίκης.Ήδη μετά από 7 μήνες στην σχολή, έχω την δική μου πελατεία, αν και τελειώνω σε 5 μήνες. Στις τέλειες εγκαταστάσεις της σχολής, με τους έμπειρους εκπαιδευτές, μαθαίνεις πέρα από την κομμωτική τέχνη να συμπεριφέρεσαι και σαν επαγγελματίας. Η ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη θα σας δείξει τον δρόμο, αν η κομμωτική είναι το όνειρό σας.
Σουζάνα Χρηστοστομίδου
Πολύ Αγάπη, διάθεση, φαντασία και πάνω απ' όλα επαγγελματισμό με τους καλύτερους εκπαιδευτές όλα τέλεια δεν έχω λόγια!
![Σουζάνα Χρηστοστομίδου Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/04/Σουζάνα-Χρηστοστομίδου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ερμίνα Λάρτη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/larti-ermina.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Βασίλης Χαρίσογλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Βασίλης-Χαρίσογλου.jpg?resize=105%2C140&ssl=1)
Χάρης Ηλιάδης
Είμαι ο Χάρης Ηλιάδης και από την πολύ μικρός ήθελα να γίνω επαγγελματίας κομμωτής. Τελείωσα την κομμωτική στην ΕΠΑΣ το 2012, αλλά οι γνώσεις που απέκτησα εκεί δεν ήταν αρκετές και έτσι αποφάσισα να φοιτήσω στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, απ' όπου και πήρα ότι χρειαζόμουν για να ολοκληρωθώ σαν κομμωτής. Πλέον λειτουργώ δικό μου κομμωτήριο στην Παλαιοκώμη Σερρών και φυσικά συνιστώ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να αποκτήσει εκείνες τις γνώσεις, που θα τον βοηθήσουν να ξεκινήσει μια καριέρα στο επάγγελμα.
Αντώνης Βασιλείου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/βασιλειου-αντωνης.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)