Advanced Haircutting Seminar
Τα εξειδικευμένα Σεμινάρια γυναικείων κουρεμάτων βασίζονται πάνω σε γεωμετρικά σχήματα και απευθύνονται σε επαγγελματίες κομμωτές και απόφοιτους από ιδιωτικές και δημόσιες σχολές που θέλουν να ενισχύσουν τις δεξιότητες και τις γνώσεις τους πάνω σε κουρέματα σύμφωνα με την τεχνική του Sassoon .
Μέσα από αυτό το πρόγραμμα θα διευρύνετε τη δημιουργικότητά σας αποκτώντας νέες ιδέες για να εφαρμόσετε στο κομμωτήριο και να αυξήσετε το πελατολόγιο σας δεδομένου του μεγάλου ανταγωνισμού σήμερα.
Δυνατότητα ατομικού/ιδιαίτερου μαθήματος είτε κλειστού τμήματος ( έως 5 άτομα)
Το σεμινάριο περιλαμβάνει :
- Βασικά γεωμετρικά σχήματα ( τρίγωνο , τετράγωνο , στρόγγυλο)
- Τεχνικές για Bob / Καρέ κουρέματα (τρίγωνο , τετράγωνο , στρόγγυλο)
- Τεχνικές Line, Graduation & Layers
- Εμπορικά γυναικεία κοντά κουρέματα
- Τεχνικές Φινιρίσματος (Point cutting, Slice cutting)
- Συνδιασμοί τεχνικών
- Παρουσιάσεις κουρεμάτων από τους εκπαιδευτές
- Εισαγωγή στις τεχνικές Disconnection
- Θεωρητικά μαθήματα
- Πρακτική πάνω σε κούκλες
Διάρκεια : 2 ημέρες
Ωράριο : 6 ώρες
Superior Haircutting Seminar
Το σεμινάριο περιλαμβάνει :
- Παρουσιάσεις κουρεμάτων από τους εκπαιδευτές
- Θεωρητικά μαθήματα
- Πρακτική πάνω σε κούκλες
- Τεχνικές Line, Graduation & Layers
- Τεχνικές Disconnection
- Τεχνικές Φινιρίσματος
- Συνδιασμοί τεχνικών/ Blow Dry
Διάρκεια : 1 μήνας (3 φορές/ εβδομάδα)
Ωράριο : 6 ώρες
Με την ολοκλήρωση των σεμιναρίων δίνεται βεβαίωση σπουδών Gianneri Academy
Σχόλια αποφοίτων κομμωτικής της Σχολής Γιαννέρη
Τάσος Μούζας
![Τάσος Μούζας, αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/09/Tasos_Mouzas_t.jpg?resize=140%2C206&ssl=1)
Είμαι ο Τάσος Μούζας και αποφοίτησα και εγώ από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Με το πέρας των σπουδών μου ένιωθα γεμάτος εμπειρίες, τις οποίες προφανώς μου μετέδωσαν άνθρωποι ειδικοί, με γνώση της τεχνικής, με μεράκι και καινοτόμες ιδέες στα ανδρικά και γυναικεία κουρέματα. Αυτοί οι άνθρωποι με κατέστησαν ικανό να ξεκινήσω μια πορεία με πάθος και έμπνευση στην κομμωτική. Οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ανθρώπους της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy, οι οποίοι πραγματικά ξεχωρίζουν και την έχουν φέρει δίκαια στην πρώτη θέση στις προτιμήσεις των νέων κομμωτών.
Χαρούλα Δελιανίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Χαρούλα-Δελιανίδου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σύμη Ελευθεριάδου
![Η Σύμη Ελευθεριάδου αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και εργάζεται ήδη σαν κομμώτρια.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/05/Symi_Eleftheriadou_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Ονομάζομαι Σύμη Ελευθεριάδου και είχα πάντα ένα όνειρο, να γίνω κομμώτρια. Έτσι, παρ' όλο που πέρασα στο πανεπιστήμιο, ακολούθησα το όνειρό μου και ήρθα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου από την πρώτη στιγμή έννοιωσα ότι βρισκόμουν σε ένα οικείο περιβάλλον. Η ομάδα των εκπαιδευτών της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy, ήταν πάντα ευγενική, φιλική και πρόσχαρη και βοηθούσε τους σπουδαστές σε κάθε τους βήμα. Εγώ μπόρεσα ήδη μετά από δύο μήνες να κουρεύω, χάρη στην άριστη διδασκαλία της σχολής, σε ζωντανά μοντέλα στο εκπαιδευτικό κομμωτήριο και στο εξάμηνο είχα πλέον δική μου πελατεία στο σπίτι. Πολύ σύντομα, μετά τις σπουδές, βρήκα δουλειά σε κομμωτήριο και ασκώ πλέον το επάγγελμα που τόσο αγαπώ. Ευχαριστώ όλη την ομάδα της Gianneri Academy και ειδικά τον κ. Γιώργο και την κ. Λίλιαν Γιαννέρη που από την πρώτη ημέρα στην σχολή, άνοιξαν την αγκαλιά τους και με στήριξαν.
Σαρίδου Ιωάννα
Ονομάζομαι Σαρίδου Ιωάννα , σπούδασα ονυχοπλαστική στην γιαννερη academy και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Οι εκπαιδεύτριες στης σχολής με εξάμηνη εκπαίδευση με βοήθησαν από το μηδέν που δεν είχα καμία γνώση σχετικά με το επάγγελμα που ονειρευόμουν να φτάσω στον στόχο μου και να δουλεύω πλέον επαγγελματικά. Ευχαριστώ πάρα πολύ και είμαι ευγνώμων για όλα.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/σαριδου-1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Άννα Παπαγιώργη
![Άννα Παπαγιώργη, απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Γιαννέρη στην Θεσσαλονίκη και ιδιοκτήτρια κομμωτηρίου.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Anna-Papagiorgi_t.jpg?resize=130%2C184&ssl=1)
Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy το 2003 και αποδείχτηκε αργότερα ότι είχα κάνει την καλύτερη επιλογή. Μετά τις σπουδές κομμωτικής δούλεψα για 7 χρόνια στα κομμωτήρια Ariane, επίσης καλή επιλογή και το 2011 άνοιξα μαζί με άλλα δύο κορίτσια το δικό μου κομμωτήριο στην Γραβιάς 28 με Βασ. Όλγας, όπου προσφέρουμε πολύ υψηλή ποιότητα κομμωτικής σε προσιτές τιμές. Η Gianneri Academy μου έδωσε τις γνώσεις αλλά και το θάρρος για να φτάσω εδώ που είμαι σήμερα.
Ελεάνα Παναγιωτίδου
Χάρης Ηλιάδης
Είμαι ο Χάρης Ηλιάδης και από την πολύ μικρός ήθελα να γίνω επαγγελματίας κομμωτής. Τελείωσα την κομμωτική στην ΕΠΑΣ το 2012, αλλά οι γνώσεις που απέκτησα εκεί δεν ήταν αρκετές και έτσι αποφάσισα να φοιτήσω στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, απ' όπου και πήρα ότι χρειαζόμουν για να ολοκληρωθώ σαν κομμωτής. Πλέον λειτουργώ δικό μου κομμωτήριο στην Παλαιοκώμη Σερρών και φυσικά συνιστώ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να αποκτήσει εκείνες τις γνώσεις, που θα τον βοηθήσουν να ξεκινήσει μια καριέρα στο επάγγελμα.
Γρούσκου Κυριακή
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/03/grouskou-kiriaki.png?resize=109%2C150&ssl=1)
Τζούλη Κορρέσι
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/07/tzoylh-1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κυριακού Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κυριακού-Γιώργος-Barber.jpg?resize=137%2C138&ssl=1)
Γιώργος Γίμας
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Γιώργος-Γίμας.jpg?resize=105%2C126&ssl=1)
Αγγελική Μαροπούλου
Οι σχολές κομμωτικής Γιαννέρη Αcademy πραγματοποιούν ότι ακριβώς σου υπόσχονται. Ο ιδρυτής της σχολής Γιώργος Γιαννέρης, καθώς και οι εκπαιδευτές κομμωτές, σου μεταφέρουν τις γνώσεις τους και σε κάνουν να αγαπήσεις πραγματικά την κομμωτική. Σε λίγο θα τελειώσω την σχολή, αλλά θα μου λείψει πολύ, γιατί κάθε μέρα σου προσφέρουν και κάτι καινούργιο να μάθεις. Δεν περίμενα ποτέ, ότι, μέσα σ' ένα χρόνο απο εκπαιδευόμενος γίνεσαι επαγγελματίας κομμωτής.
Ηρώ Κουλούδη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44506653_250451622267361_4703926857790128128_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Jorida Nexha
Όταν τελείωσα το ΕΠΑΛ κομμωτικής είχα ελάχιστες γνώσεις , οπότε αποφάσισα να πάω σε μια επαγγελματική σχολή κομμωτικής. Μετά από πολύ ψάξιμο πήγα στη σχολή Gianneri . Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από τις γνώσεις που πήρα. Η σχολή έχει ένα πολύ όμορφο περιβάλλον εκμάθησης, με πολύ καλούς καθηγητές και με διάθεση για να σου μάθουν πολλά και χρήσιμα πράγματα. Το πιο σημαντικό για μένα ήταν ότι με βοήθησαν πολύ ώστε να προσανατολίσουν επαγγελματικά. Τώρα νιώθω έτοιμη για να κάνω τη νέα μου αρχή στην Ιταλία!.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2021/11/253371893_312884683732066_7417566892488828163_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Ρηνώτα
Είναι απίστευτο το πως ένας άνθρωπος μπορεί να σου μάθει με δικές του γνώσεις τόσα πράγματα και να τα δώσει σε κάποιον άλλον να τα καταλάβει, εσείς όμως τα καταφέρατε.
Κάθε φορά που έμπαινα στη σχολή ήξερα ότι πάλι θα δημιουργήσουμε, ότι πάλι θα μας πείτε κάποια ωραία ιστορία από δικιά σας εμπειρία, και οτι σίγουρα θα μας κάνετε να γελάσουμε όπως κάνατε καθημερινά...
Αγαπούσα το μακιγιάζ αλλά από την μέρα που μας μάθατε τις βάσεις έγινε για εμένα η ζωή μου.
Πιάνω τα πινέλα μου και ταξιδεύω...
Έμαθα πολλά από εσάς και όταν είδα ότι συνεχίζεται στη σχολή για δεύτερη χρονιά χάρηκα πραγματικά για τις επόμενες επαγγελματίες που θα βγουν με ένα πτυχίο από εκεί με δικές σας βάσεις...
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες οι make up artist να αγαπάνε και να διδάσκουν με τον ίδιο τρόπο... και να παραμείνετε στη σχολή για τα υπόλοιπα χρόνια... γιατί το αξίζετε. Είμαι απλά περήφανη για εσάς όπως σίγουρα θα είναι οι περισσότεροι που σας γνωρίσουν και κυρίως η οικογένεια σας...
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/Στιγμιότυπο-2022-02-08-9.06.17-πμ.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Βασίλης Χαρίσογλου
![Ο Βασίλης Χαρίσογλου εργάζεται μετά την αποφοίτηση του από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στο κομμωτήριο Αναστασία](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/08/Vassilis_Charissoglou_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Είμαι ο Βασίλης Χαρίσογλου και αισθάνομαι, ότι σπουδάζοντας στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, διδάχθηκα από τους καλύτερους στην κομμωτική τέχνη.
Είναι πολύ σημαντικό να μαθαίνεις δίπλα σε ανθρώπους που ενδιαφέρονται πραγματικά για το μέλλον σου. Την σχολή διακρίνουν οι άριστες εγκαταστάσεις, το υγιές περιβάλλον, οι άριστα καταρτισμένοι εκπαιδευτές και το εξαιρετικό σύστημα διδασκαλίας σε πραγματικές συνθήκες κομμωτηρίου. Όλα αυτά συνετέλεσαν ώστε μετά την αποφοίτηση μου από την σχολή να συμμετέχω σε κλειστά σεμινάρια μεγάλων εταιρειών και πλέον να εργάζομαι στο κομμωτήριο Αναστασία, στην Αριστοτέλους 3 στην Θεσσαλονίκη.
Ερμίνα Λάρτη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/larti-ermina.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ρούλα Κανδύλα
![Η Ρούλα Κανδύλα αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και εργάζεται σαν κομμώτρια στο Αιγάλεω στην Αθήνα.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/03/Roula_Kandyla_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Είμαι η Ρούλα Κανδύλα και ήρθα από τις Σέρρες στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη όπου είχα άψογη συνεργασία με όλους. Πλέον εργάζομαι στο κομμωτήριο George Patsis στο Αιγάλεω και εξελίσσομαι συνέχεια στην δουλειά μου παρακολουθώντας σεμινάρια για τις νέες τάσεις και την μόδα στην κομμωτική τέχνη. Οι σπουδές μου στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ήταν το καλύτερο εφόδιο στην αναζήτηση εργασίας.
Κυριακή Γιαννακούλη
![Η Κυριακή Γιαννακούλη είναι ιδιοκτήτρια κομμωτηρίων και απόφοιτος των σχολών κομμωτικής Γιαννέρη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Kyriaki-Giannakouli_t.jpg?resize=130%2C173&ssl=1)
Αποφοίτησα απο την σχολή κομμωτικής Γιαννέρη το 1997. Νιώθω τυχερή που επέλεξα την σχολή κομμωτικής Γιαννέρη, διότι μου έδωσε τα εφόδια να καταφέρω αμέσως μετά την αποφοίτησή μου, να εργαστώ σε μεγάλα κομμωτήρια της Θεσσαλονίκης. Το 1999 άνοιξα το δικό μου κομμωτήριο, το οποίο λειτουργώ έως τώρα με μεγάλη επιτυχία. Ευχαριστω τον Γιώργο Γιαννέρη που μου μετέδωσε τις πολύτιμες γνώσεις του. Αλεξ. Σβόλου 13, τηλ.2310274999 και Γρηγορίου Λαμπράκη 63, τηλ.2310930361.
Ραφαέλα Φίτσιου
![Ονυχοπλαστική Γιαννέρη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Ραφαέλα-Φίτσιου-Ονυχοπλαστική-Γιαννέρη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Καψού
![Η Μαρία Καψού ήρθε από την Λεμεσσό και αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στις 20 Μαρτίου 2015.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/03/Kapsou_Maria_t.jpg?resize=140%2C176&ssl=1)
Το όνομά μου είναι Μαρία Καψού και ήρθα στην Θεσσαλονίκη από την Λεμεσσό για να σπουδάσω σε γνωστή σχολή κομμωτικής, όπου όμως κατά την διάρκεια της φοίτησης μου διαπίστωσα ότι δεν ήταν αυτό που θα ικανοποιούσε τις προσδοκίες μου. Αναζητώντας λοιπόν κάτι καλύτερο, αλλά ρωτώντας και φίλους που μου μίλησαν με τα καλύτερα λόγια για την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, αποφάσισα να συνεχίσω εκεί. Η επιλογή ήταν άριστη, καθώς πολύ γρήγορα κατάλαβα ότι ήταν αυτό ακριβώς που ζητούσα. Άρτια εκπαίδευση στην κομμωτική με υψηλά στάνταρτ και εκπαιδευτές οι οποίοι πέρα από την γνώση που μας μετέδιδαν ήταν πάντα δίπλα μας σε κάθε προβλημα. Η εκπαίδευση στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy παράλληλα με την θεωρία βασίζεται πάρα πολύ στην εξάσκηση σε ζωντανά μοντέλα και έτσι είμαι έτοιμη να επιστρέψω στην Κύπρο σαν ολοκληρωμένη πλέον κομμώτρια για να εργαστώ.
Γιώργος Βαλαβάνης
![Ο Γιώργος Βαλαβάνης με την βοήθεια των εκπαιδευτών του στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, πίστεψε στον εαυτό του και έγινε επαγγελματίας κομμωτής](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Giorgos_Valavanis_t.jpg?resize=140%2C174&ssl=1)
Ονομάζομαι Γιώργος Βαλαβάνης και κατάγομαι από την Μυτιλήνη. Μετά από αναζήτηση δύο χρόνων ξεκίνησα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου μετά από μια αρχική απογοήτευση, ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ, ένα ολοκληρωμένο κούρεμα μου έδωσε φτερά και πίστεψα στον εαυτό μου. Ήταν η αρχή και πλέον όλα ήταν πιο εύκολα για μένα, βεβαίως και με την αμέριστη βοήθεια που είχα από τους εκπαιδευτές μου. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής ήταν το σημαντικότερο βήμα στην καριέρα μου.
Χριστίνα Γιάννου
Η εμπειρία μου με την σχολή ήταν πολύ όμορφη, γνώρισα καταξιωμένους επαγγελματίες του χώρου, έμαθα πολλά πράγματα και στο πρακτικό αλλά και στο θεωρητικό κομμάτι μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα πραγματικά αξίζει και με το παραπάνω γιατί σου δίνεται η ευκαιρία να εξελίξεις το ταλέντο σου και να εργαστείς πάνω σε αυτό που αγαπάς!!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/03/275503412_911259379569627_6807330283166354108_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Γιώργος Γίμας
![Ο Γιώργος Γίμας απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, επαγγελματίας κομμωτής στην Ariane](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Gimas_Giorgos_t.jpg?resize=140%2C169&ssl=1)
Λέγομαι Γιώργος Γίμας κι όταν αποφάσισα να διαλέξω το επάγγελμα του κομμωτή, άρχισε για μένα η αναζήτηση της καλύτερης σχολής. Μετά από μεγάλη έρευνα διαπίστωσα, ότι, η σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη ήταν απόλυτα εξειδικευμένη, με πάρα πολλούς καταξιωμένους αποφοίτους και ήδη πολύ γνωστούς κομμωτές. Η εκπαίδευση στην σχολή ήταν πολύ οργανωμένη και έδινε έμφαση τόσο σε κλασσικές, αλλά επίσης και σε νέες τεχνικές, έτσι ώστε σύντομα μπορούσα να περιποιηθώ συγγενείς και φίλους. Τελειώνοντας την σχολή ένοιωθα σίγουρος για τον εαυτό μου και απόλυτα δικαιωμένος για την επιλογή της σχολής κομμωτικής που είχα κάνει. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην
σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και στους εκπαιδευτές μου. Εργάζομαι στα κομμωτήρια Ariane.
Δήμητρα Χατζοπούλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δήμητρα-Χατζοπούλου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Δέπης Δημήτριος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δέπης-Δημήτριος-barber.jpg?resize=136%2C150&ssl=1)
Μαργαρίτα Πογιάννη
![Έτοιμη για να εργαστεί σαν κομμώτρια η Μαργαρίτα Πογιάννη απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/03/Margarita_Pogianni_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Ονομάζομαι Μαργαρίτα Πογιάννη και έχω φοιτήσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Κατά την διάρκεια των σπουδών μου έμαθα όλα τα κουρέματα, κλασσικά και μοντέρνα, καθώς και τις νέες τάσεις στην κομμωτική τέχνη. Η εκπαιδευσή μου ηταν απόλυτα επαγγελματική και πλέον νοιώθω έτοιμη για να εργαστώ. Όνειρο μου είναι να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο στα πρότυπα της σχολής. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής είναι το μεγαλύτερο βήμα για την επαγγελματική σταδιοδρομία του μελλοντικού κομμωτή και για τον λόγο αυτό εμπιστεύθηκα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy. Ήταν ένας χρόνος που δεν θα ξεχάσω ποτέ! Όλο το επιτελείο της σχολής θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου!
Αγάπη Καβακίδου
![Η Αγάπη Καβακίδου αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και αισθάνεται απόλυτα έτοιμη να εργαστεί σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/02/Agapi_Kavakidou_t.jpg?resize=140%2C163&ssl=1)
Ονομάζομαι Αγάπη Καβακίδου και έχω φοιτήσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Διδάχτηκα όλα τα κουρέματα, κλασσικά και μοντέρνα καθώς και τις νέες τάσεις της κομμωτικής τέχνης. Με εφόδιο την άρτια από όλες τις πλευρές εκπαίδευσή μου, νοιώθω απόλυτα έτοιμη για να εργαστώ σε κομμωτήριο. Θέλω επίσης να τονίσω, ότι το περιβάλλον της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy είναι πολύ ευχάριστο και προδιαθέτει για δημιουργική εργασία.
Ισάακ Κεσίδης
Είμαι στο χώρο περίπου 4 χρόνια τώρα και μετά από πολλά σεμινάρια και ενδιαφέρον για την κομμωτική έπρεπε να βρω μια σχολή για να πάρω την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Το ΙΕΚ Γιαννέρη σου δίνει τις σωστές βάσεις για να κατανοήσεις και να μπορέσεις να εξελίξεις αυτό που αγαπάς!! Έκανα σωστή επιλογή γιατί νιώθω ότι αν και δεν είμαι νέος στο χώρο ακόμα εξελίσσομαι!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/IMG_20220214_160014.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χρήστος Παπαχαραλάμπους
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Χρήστος-Παπαχαραλάμπους.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ειρήνη Καραϊσαλίδου
![Ειρήνη Καραϊσαλίδου, κομμώτρια, απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/07/Eirini_Karaisalidou_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Είμαι η Ειρήνη Καραϊσαλίδου και εργάζομαι σαν κομμώτρια στο Birmingham/UK. Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, την οποία είχα επιλέξει μετά από μεγάλη έρευνα, που πραγματικά μου πρόσφερε ολοκληρωμένες σπουδές στην κομμωτική τέχνη. Ήδη μετά το πρώτο τρίμηνο είχα ξεκινήσει την πρακτική μου εξάσκηση στο κομμωτήριο της σχολής και με την ολοκλήρωση των σπουδών μου βρισκόμουν σε ένα πολύ ικανοποιητικό επίπεδο για να μπορώ άμεσα να δουλέψω. Θέλω να ευχαριστήσω την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy και ιδιαίτερα την πολύ καλή μου δασκάλα κ. Νίκη Ταρσάκη για την αγάπη και τις γνώσεις που μου προσέφεραν.
Αφροδίτη Μηνασίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/afro.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Χριστίνα Ελευθερίου
Λέγομαι Χριστίνα Ελευθερίου και ήρθα απ'την Θάσο να σπουδάσω Αντρικό Κούρεμα και παραδοσιακό Ξύρισμα με φαλτσέτα στη Gianneri Academy όπου επέλεξα το 6μηνο πρόγραμμα και έφυγα πολύ ευχαριστημένη με πολλές γνώσεις και μια όμορφη εμπειρία σπουδών καθώς δίπλα μου είχα καταρτισμένους ανθρώπους και πρόθυμους να με βοηθήσουν σε κάθε μου απορία. Τους ευχαριστώ θερμά και τους εύχομαι κάθε προσωπική εξέλιξη και επιτυχία!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/04/342366389_769008288192663_4413864496286279564_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αλεξάνδρα Μαρτίν
![Η Αλεξάνδρα Μαρτίν ήρθε από την Κύπρο για να σπουδάσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/10/Alexandra_Martin_tt.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Είμαι η Αλεξάνδρα Μαρτίν. Πριν από ένα χρόνο αποφάσισα να ασχοληθώ με την κομμωτική. Είχα κάνει στην Κύπρο κάποια μαθήματα, όμως δεν ήμουν ευχαριστημένη. Έτσι αποφάσισα να έρθω στη Θεσσαλονίκη για να βρω μια καλύτερη σχολή κομμωτικής. Για την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη άκουσα από κάποιους φίλους τα καλύτερα και αποφάσισα να την επιλέξω. Εδώ λοιπόν άρχισε για μένα ένα μοναδικό ταξίδι, που ακόμα συνεχίζεται, στον κόσμο της κομμωτικής τέχνης. Έμαθα να δημιουργώ απίστευτα πράγματα, να κρατάω το ψαλίδι χωρίς να φοβάμαι, να κάνω βραδινά και να νομίζω ότι κάνω επίδειξη. Για πρώτη φορά ανυπομονούσα για το επόμενο μάθημα, ενώ οι ώρες στη Σχολή κυλούσαν πάντα όμορφα και δημιουργικά. Το μόνο που έχω να πω, σε όλους τους καθηγητές και τους εκπαιδευτές που γνώρισα στη Σχολή, είναι ένα μεγάλο ευχαριστώ. Όλοι ήσασταν άψογοι και μου δώσατε τα εφόδια για να νοιώθω πως έχω το ταλέντο να προχωρήσω. Ευχαριστώ και πάλι ... θα μου λείψετε.
Μαρία Γεωργάκη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/maria-georgaki.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Armen Avdadalov
![Ο Armen Avdadalov σπούδασε κομμωτής στην ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη και είναι από το 2005 ιδιοκτήτης κομμωτηρίου](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Armen-Avdadalov_t.jpg?resize=130%2C172&ssl=1)
Από παιδί ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά με την κομμωτική τέχνη. Γνώριζα ότι η σχολή κομμωτικής Gianneri Academy θεωρείται από τις καλύτερες και έτσι ξεκίνησα να παρακολουθώ μαθήματα. Μετά από έναν χρόνο φοίτησης, ήμουν έτοιμος να δουλέψω. Χάρη στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη κατάφερα να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο, το οποίο λειτουργώ με επιτυχία από το 2005 μέχρι σήμερα. Armen Avdadalov, Δελφών κ Μαρασλή 6, τηλ.2310 322957.
![Ο Armen Avdadalov σπούδασε κομμωτής στην ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη και είναι από το 2005 ιδιοκτήτης κομμωτηρίου](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Armen-Avdadalov_200.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Άλμπι Πρίφτη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/105414563_1425304230986093_8271732150323682974_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ανθή Παπαγεωργίου
Μετά από τόσους καθηγητές στο σχολείο και αργότερα στις σχολές που έχω περάσει έχετε ξεχωρίσει ανάμεσα σε όλους με την συμπεριφορά και το χαμόγελο που είχατε πάντα να μας προσφέρετε .Οι γνώσεις που μας μεταδώσατε φαίνονται παντού χρήσιμες. Από την πιο απλή μέχρι και την πιο δύσκολη τεχνική . Από μακιγιάζ για ηλικίες άνω των 50 μέχρι και νυφικό. Γενικότερα έχετε γίνει ένα παράδειγμα προς μίμηση και ξέρω ότι ποτέ δεν πρόκειται να ξεχάσω ότι μας μάθατε ούτε μια μικρή λεπτομέρεια. Σας ευχαριστώ πολύ !
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/272698193_348205743976239_3574945642279736459_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σύλβια Γκόρο
![H Σύλβια Γκόρο πέντε μόλις χρόνια μετά την αποφοίτησή της από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, άνοιξε το 2006 το δικό της κομμωτήριο στα Πυλαιώτικα και είναι σήμερα μια επιτυχημένη επιχειρηματίας.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Silvia-Goro_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Ονομάζομαι Σύλβια Γκόρο και είμαι απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, αλλά και ιδιοκτήτρια επιχείρησης παροχής υπηρεσιών κομμωτικής και αισθητικής, (ΚΟΜΜΩΣΕΙΣ ΣΥΛΒΙΑ - Βεργίνας 34, Πυλαιώτικα), από το 2006! Στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη φοίτησα την διετία 1999-2001, μετά εργάστηκα έως το 2004 στο YIANNI HAIR SPA και έως ότου άνοίξω το δικό μου κομμωτήριο παρακολουθούσα επιμορφωτικά σεμινάρια σε Wella και L'Oréal. Στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy, εκτός από την άρτια επαγγελματική κατάρτιση, βρήκα μια δεύτερη οικογένεια, που ήταν και είναι δίπλα μου σε κάθε φάση της επιτυχημένης σταδιοδρομίας μου.
Εβελίνα & Κωνσταντίνος Ψηλογιώργη
Φιλιά λοιπόν στην σχολή Γιαννέρη, που όποιος μπει γίνεται και πρώτο χέρι!!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/45971475_329732787844395_7219630868258619392_o.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σουζάνα Χρηστοστομίδου
Πολύ Αγάπη, διάθεση, φαντασία και πάνω απ' όλα επαγγελματισμό με τους καλύτερους εκπαιδευτές όλα τέλεια δεν έχω λόγια!
![Σουζάνα Χρηστοστομίδου Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/04/Σουζάνα-Χρηστοστομίδου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αλεξάνδρα Μαρτίν
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Αλεξάνδρα-Μαρτίν.jpg?resize=105%2C140&ssl=1)
Δήμητρα Χατζοπούλου
![Η Δήμητρα Χατζοπούλου αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και εργάζεται σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Dimitra_Chatzopoulou_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Ονομάζομαι Δήμητρα Χατζοπούλου. Από από μικρή ήθελα να ασχοληθώ με την κομμωτική τέχνη κι έτσι ξεκίνησε η αναζήτηση για την καλύτερη σχολή. Η έρευνα ήταν πράγματι μεγάλη, αλλά άξιζε τον κόπο, γιατί ήμουν σίγουρη, ότι, η σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη ήταν ακριβώς αυτό που έψαχνα. Η εκπαίδευση των μελλοντικών κομμωτών στην σχολή ήταν απόλυτα εξειδικευμένη και μας έμαθαν όλα τα μυστικά του επαγγέλματος. Είμαι πολύ χαρούμενη για την επιλογή μου και ευχαριστώ πολύ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy και τους καθηγητές μου για τα εφόδια που μου έδωσαν για να ξεκινήσω την καριέρα μου. Εργάζομαι στο Beautyworld στην Μύκονο.
Μαργαρίτα Πογιάννη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Μαργαρίτα-Πογιάννη-.jpg?resize=105%2C141&ssl=1)
Αχιλλέας Γρηγορίου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/αχιλλεας-γρηγορίου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαριόλα Νικολέτα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/Mariola-Nikol.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Στέργιος Λιάτσης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/λιατσης.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κέλλη Μπόνη
![H Κέλλη Μπόνη αποφοίτησε το 2015 από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και ήδη εργάζεται σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/11/Kelli_Mponi_t.jpg?resize=140%2C199&ssl=1)
Ονομάζομαι Κέλλη Μπόνη και αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη το 2015. Η καλύτερη απόδειξη ότι είχα κάνει την σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής, είναι το γεγονός, ότι, ήδη αποκαταστάθηκα επαγγελματικά. Στην διάρκεια των σπουδών μου απέκτησα τις νώσεις, αλλά και την άμεση επαφή με το επάγγελμα, γιατί στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy το σύστημα διδασκαλίας βασίζεται και στους δύο αυτούς πυλώνες. Θέλω επίσης να ευχαριστήσω όλους στην σχολή, και ειδικά την κ. Κατερίνα για την βοήθειά της σε όποιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κατά την φοίτησή μου.
Καραμπετάκης Χρήστος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/καραμπετακης-χρηστος.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κατερίνα Βουδουρίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44168522_1682071711947651_6434762759266631680_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)