Το ημιμόνιμο μακιγιάζ αποτελεί καινοτόμο τεχνική μικροεμφύτευσης υποαλλεργικών χρωστικών ουσιών στην επιδερμίδα με ασφαλή και ανώδυνο τρόπο δίνοντας ένα φυσικό αποτέλεσμα στα χείλη στα μάτια και στα φρύδια
Τα σεμινάρια απευθύνονται σε όσους θέλουν να ασχοληθούν με τον τομέα της ομορφίας, όπως αισθητικούς είτε κομμωτές, ή είναι ήδη επαγγελματίες και θέλουν να διευρύνουν τις γνώσεις τους αποκτώντας γνώση και εμπειρία σε επάγγελμα με μεγάλη ζήτηση και ανάπτυξη.
Η σχολή παρέχει εντελώς δωρεάν όλα τα υλικά-προϊόντα, τα εργαλεία και τα μηχανήματα στους σπουδαστές κατά την διάρκεια των μαθημάτων ατομικά στον καθένα.
Η εκπαίδευση πραγματοποιείται από επαγγελματίες καθηγητές καταξιωμένους στο χώρο της ομορφιάς . Τα τμήματα είναι ολιγομελή με θεωρητική/πρακτική εκπαίδευση σε βασικές και εξειδικευμένες τεχνικές και είναι ευέλικτα ανάλογα με τις ανάγκες των μαθητών.
Δώρο με κάθε εγγραφή ο εξοπλισμός και τα επαγγελματικά προϊόντα για τις επόμενες εφαρμογές αξίας 280 €
Πρόγραμμα Σεμιναρίου
- Υλικά και προϊόντα
- Ιστορικό υγείας πελάτη
- Προσωπολογία και σχήματα προσώπων
- Χρήση βελονών & μηχανημάτων
- Χρήση κατάλληλων χρωστικών
- Τεχνική φρυδιών τρίχα-τρίχα
- Φωτοσκίαση φρυδιού
- Εφέ πούδρας
- Περίγραμμα χειλιών με τη μέθοδο ακουαρέλας
- Μόνιμη βαφή χειλιών
- Γραμμή πάνω απο το βλέφαρο
- Σκίαση ματιού
- Συνηθισμένα λάθη στην δουλειά και επιδιόρθωση
- Τασεις και μοδα (νέα σχήματα, σχεδιασμός )
- Επαγγελματική συμπεριφορά –Μάρκετινγκ
- Πρακτική σε ζωντανά μοντέλα
Διάρκεια μαθημάτων: 3 μέρες
Ωράριο: 8 ώρες την ημέρα (Πρωινά ή Απογευματικά Τμήματα )
Με την ολοκλήρωση του σεμιναρίου δίνεται βεβαίωση σπουδών Gianneri Academy
Σχόλια αποφοίτων κομμωτικής της Σχολής Γιαννέρη
Μαρία Μούτλα
Το όνομά μου είναι Μαρία Μούτλα. Σπούδασα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη για ενάμιση χρόνο και έχω μόνο να πω, ότι, κάθε στιγμή ήταν ξεχωριστή! Τους ευχαριστώ όλους για τις γνώσεις που μου μετέφεραν και ιδιαίτερα την δασκάλα μου κ. Κατερίνα! Τρεις μήνες μετά από την αποφοίτησή μου, με ενέργειες της κ. Γιαννέρη, ξεκίνησα να δουλεύω στην Bergmann Kord Hair Clinic στην Καλαμαριά. Ευχαριστώ και πάλι την Gianneri Academy για όλα!!!
Παναγιώτης Τουλουμτσόγλου
Ραφαέλα Φίτσιου
Βασίλης Μενεγάτος
Ονομάζομαι Βασίλης Μενεγάτος και επέλεξα να φοιτήσω στο τμήμα μπάρμπερ της σχολής Γιαννέρη Academy στη Θεσσαλονίκη. Διδάχτηκα από άριστα καταρτισμένους εκπαιδευτές , οι οποίοι μου έδειξαν βήμα βήμα με κάθε λεπτομέρεια τα μυστικά του επαγγέλματος. Έμαθα όλες τις νέες μοντέρνες αλλά και κλασικές τάσεις στο αντρικό κούρεμα και ήδη νιώθω έτοιμος να εργαστώ σε κομμωτήριο. Θέλω ιδιαίτερα, να ευχαριστήσω τους εκπαιδευτές για τη βοήθεια τους και τις πολύτιμες γνώσεις που μου πρόσφεραν.
Ζλατανίδου Φιλιώ
Κυριακή Γιαννακούλη
Αποφοίτησα απο την σχολή κομμωτικής Γιαννέρη το 1997. Νιώθω τυχερή που επέλεξα την σχολή κομμωτικής Γιαννέρη, διότι μου έδωσε τα εφόδια να καταφέρω αμέσως μετά την αποφοίτησή μου, να εργαστώ σε μεγάλα κομμωτήρια της Θεσσαλονίκης. Το 1999 άνοιξα το δικό μου κομμωτήριο, το οποίο λειτουργώ έως τώρα με μεγάλη επιτυχία. Ευχαριστω τον Γιώργο Γιαννέρη που μου μετέδωσε τις πολύτιμες γνώσεις του. Αλεξ. Σβόλου 13, τηλ.2310274999 και Γρηγορίου Λαμπράκη 63, τηλ.2310930361.
Μαρία Ρηνώτα
Είναι απίστευτο το πως ένας άνθρωπος μπορεί να σου μάθει με δικές του γνώσεις τόσα πράγματα και να τα δώσει σε κάποιον άλλον να τα καταλάβει, εσείς όμως τα καταφέρατε.
Κάθε φορά που έμπαινα στη σχολή ήξερα ότι πάλι θα δημιουργήσουμε, ότι πάλι θα μας πείτε κάποια ωραία ιστορία από δικιά σας εμπειρία, και οτι σίγουρα θα μας κάνετε να γελάσουμε όπως κάνατε καθημερινά...
Αγαπούσα το μακιγιάζ αλλά από την μέρα που μας μάθατε τις βάσεις έγινε για εμένα η ζωή μου.
Πιάνω τα πινέλα μου και ταξιδεύω...
Έμαθα πολλά από εσάς και όταν είδα ότι συνεχίζεται στη σχολή για δεύτερη χρονιά χάρηκα πραγματικά για τις επόμενες επαγγελματίες που θα βγουν με ένα πτυχίο από εκεί με δικές σας βάσεις...
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες οι make up artist να αγαπάνε και να διδάσκουν με τον ίδιο τρόπο... και να παραμείνετε στη σχολή για τα υπόλοιπα χρόνια... γιατί το αξίζετε. Είμαι απλά περήφανη για εσάς όπως σίγουρα θα είναι οι περισσότεροι που σας γνωρίσουν και κυρίως η οικογένεια σας...
Κεβόπουλος Γιώργος
Armen Avdadalov
Από παιδί ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά με την κομμωτική τέχνη. Γνώριζα ότι η σχολή κομμωτικής Gianneri Academy θεωρείται από τις καλύτερες και έτσι ξεκίνησα να παρακολουθώ μαθήματα. Μετά από έναν χρόνο φοίτησης, ήμουν έτοιμος να δουλέψω. Χάρη στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη κατάφερα να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο, το οποίο λειτουργώ με επιτυχία από το 2005 μέχρι σήμερα. Armen Avdadalov, Δελφών κ Μαρασλή 6, τηλ.2310 322957.
Χάρης Ηλιάδης
Είμαι ο Χάρης Ηλιάδης και από την πολύ μικρός ήθελα να γίνω επαγγελματίας κομμωτής. Τελείωσα την κομμωτική στην ΕΠΑΣ το 2012, αλλά οι γνώσεις που απέκτησα εκεί δεν ήταν αρκετές και έτσι αποφάσισα να φοιτήσω στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, απ' όπου και πήρα ότι χρειαζόμουν για να ολοκληρωθώ σαν κομμωτής. Πλέον λειτουργώ δικό μου κομμωτήριο στην Παλαιοκώμη Σερρών και φυσικά συνιστώ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να αποκτήσει εκείνες τις γνώσεις, που θα τον βοηθήσουν να ξεκινήσει μια καριέρα στο επάγγελμα.
Μαργαρίτα Πογιάννη
Ονομάζομαι Μαργαρίτα Πογιάννη και έχω φοιτήσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Κατά την διάρκεια των σπουδών μου έμαθα όλα τα κουρέματα, κλασσικά και μοντέρνα, καθώς και τις νέες τάσεις στην κομμωτική τέχνη. Η εκπαιδευσή μου ηταν απόλυτα επαγγελματική και πλέον νοιώθω έτοιμη για να εργαστώ. Όνειρο μου είναι να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο στα πρότυπα της σχολής. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής είναι το μεγαλύτερο βήμα για την επαγγελματική σταδιοδρομία του μελλοντικού κομμωτή και για τον λόγο αυτό εμπιστεύθηκα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy. Ήταν ένας χρόνος που δεν θα ξεχάσω ποτέ! Όλο το επιτελείο της σχολής θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου!
Κυριακή Μπεκτά
Είμαι η Μπεκτά Κυριακή, τελείωσα δημόσιο ΕΠΑΛ πήρα τις βασικές γνώσεις για εμένα. Μετά έκανα πρακτική και εκεί διαπίστωσα πως κανείς δεν πρόκειται να σου μάθει το επάγγελμα .Στην συνέχεια έψαχνα για την καλύτερη σχολή στην Θεσσαλονίκη που θα έπαιρνα τις γνώσεις που χρειάζομαι για να ξεκινήσω το επάγγελμα πήγα στην ακαδημία Γιαννέρη, όπου μου έμαθαν πολλά παραπάνω από όσα περίμενα.Πλέον βγήκα στην δουλειά κουρεύω ανδρικό ,γυναικείο κούρεμα, έμαθα χρωματολογία, τεχνικές εργασίες, περμανάντ. Είμαι πολύ χαρούμενη που επέλεξα αυτή την σχολή διότι έμαθα πολλά ευχαριστώ όλους τους καθηγητές μου για την υπομονή τους τις δεξιότητες που μας δίδαξαν και φυσικά την ακαδημία Γιαννέρη.
Ισάακ Κεσίδης
Είμαι στο χώρο περίπου 4 χρόνια τώρα και μετά από πολλά σεμινάρια και ενδιαφέρον για την κομμωτική έπρεπε να βρω μια σχολή για να πάρω την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Το ΙΕΚ Γιαννέρη σου δίνει τις σωστές βάσεις για να κατανοήσεις και να μπορέσεις να εξελίξεις αυτό που αγαπάς!! Έκανα σωστή επιλογή γιατί νιώθω ότι αν και δεν είμαι νέος στο χώρο ακόμα εξελίσσομαι!
Χαρά Ματούλα
Είμαι η Χαρά Ματούλα, φοίτησα για εξειδίκευση ένα χρόνο στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου βρήκα αυτό που έψαχνα, δηλαδή σιγουριά και αυτοπεποίθηση, ότι μπορώ να τα καταφέρω. Είχα βοήθεια όταν την χρειαζόμουν και οι απορίες μου λύνονταν πάντα. Το περιβάλλον της σχολής είναι χαρούμενο και αποπνέει θετική ενέργεια, κάτι που θα μου λείψει πολύ. Στην διάρκεια της φοίτησής μου έμαθα να εργάζομαι σε πραγματικές συνθήκες ενός κομμωτηρίου, ενώ η επικοινωνία με όλες τις κομμώτριες, παρ΄όλο τον τόσο διαφορετικό χαρακτήρα της καθε μιας, ήταν άριστη. Οι εκπαιδεύτριες είναι πάντα δίπλα στους σπουδαστές για να τους βοηθήσουν στις εργασίες τους, αλλά και να αποβάλλουν το όποιο άγχος ενδεχομένως έχουν. Αποφοίτησα στις 4 Δεκεμβρίου 2014, απόλυτα δικαιωμένη με την επιλογή μου.
Χαρούλα Δελιανίδου
Σεργκέν Κιούρτ
Καλησπέρα, Ονομάζομαι Κιούρτ Σεργκέν απο Ξάνθη. Ολοκλήρωση 4 μήνες στο τμήμα Barber της σχολής Γιαννέρη και πιστεύω οτι έμαθα το μεγαλύτερα μάθημα , πώς να συμπεριφέρομαι απέναντι στους πελάτες μου αλλα και πως να τους περιποιούμαι και να τους κουρεύω με τον πιο επαγγελματικό τρόπο.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω μέσα απο την καρδιά μου τις δυο μου δασκάλες αλλα και την ιδιοκτήτρια της σχολής που με καθοδήγησαν σωστά ώστε να εξελίξω τις γνώσεις μου. Σας ευχαριστώ όλους και σας εύχομαι καλή σταδιοδρομία.
Παναγιώτου Κατερίνα
Σάκης Μητρόπουλος
Έμαθα πάρα πολλά πλάϊ σε πολύ καταξιωμένες εκπαιδεύτριες με μεγάλη εμπειρία στην διδασκαλία της κομμωτικής τέχνης, οι οποίες μου έδωσαν πολύ περισσότερα εφόδια για την δουλειά μου απ' ότι προέβλεπε το πλαίσιο της βασικής εκπαίδευσης ενός κομμωτή. Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη τον Σεπτέμβριο του 2008 και εδώ και τέσσερα χρόνια έχω το δικό μου κομμωτήριο ( Σάκης Μητρόπουλος, Ρήγα Φεραίου 6, Χαλάστρα). Παράλληλα έχω δουλέψει στον Antenna στο δελτίο ειδήσεων και παρακολουθώ συνεχώς σεμινάρια. Απέκτησα ήδη τον σημαντικό τίτλο του Color Expert από την Schwarzkopf, ενώ ετοιμάζομαι ήδη για το ανώτερο δίπλωμα του Color Expert της Wella Master.
Άννα Παπαγιώργη
Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy το 2003 και αποδείχτηκε αργότερα ότι είχα κάνει την καλύτερη επιλογή. Μετά τις σπουδές κομμωτικής δούλεψα για 7 χρόνια στα κομμωτήρια Ariane, επίσης καλή επιλογή και το 2011 άνοιξα μαζί με άλλα δύο κορίτσια το δικό μου κομμωτήριο στην Γραβιάς 28 με Βασ. Όλγας, όπου προσφέρουμε πολύ υψηλή ποιότητα κομμωτικής σε προσιτές τιμές. Η Gianneri Academy μου έδωσε τις γνώσεις αλλά και το θάρρος για να φτάσω εδώ που είμαι σήμερα.
Νίκος Ζαγγανάς
Είμαι ο Νίκος Ζαγγανάς και αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στις 30 Ιουνίου 2014. Εγώ δεν περίμενα να τελειώσω πρώτα τις σπουδές κομμωτικής, αλλά άρχισα να δουλεύω ήδη κατά την διάρκειά τους και συνεχίζω φυσικά να εργάζομαι σαν κομμωτής. Στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy απέκτησα τις γνώσεις που χρειαζόμουν για να αξιοποιήσω το ταλέντο μου. Οι σωστές σπουδές κομμωτικής ολοκληρώνουν τον κομμωτή, πέρα από την διάθεση και το ταλέντο που διαθέτει. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής είναι το μεγαλύτερο βήμα για την επαγγελματική σταδιοδρομία.
Αλέξανδρος Νικολάου
Ταχτσίδης Γιώργος
Δέπης Δημήτριος
Χρήστος Παπαχαραλάμπους
Απόστολος Τεπελίδης
Είμαι ο Απόστολος Τεπελίδης. Επέλεξα την σχολή Gianneri Academy για να φοιτήσω στο κομμάτι του Barber. Από την πρώτη κιόλας μέρα, μη γνωρίζοντας να κρατήσω το ψαλίδι στο χέρι μου, ξεκίνησα να μαθαίνω στην πράξη το σωστό κράτημα και τον σωστό τρόπο χειρισμού του ψαλιδιού. Μέσα σε 6 μήνες, όπου κράτησε η φοίτηση (Φεβρουάριος - Σεπτέμβριος 2023), έμαθα πολλά πράγματα για το σωστό κούρεμα τόσο με ψαλίδι όσο και με μηχανές πάνω στο κομμάτι του Barber κι ευχαριστώ πολύ την Όλγα και τον Βασίλη για αυτό, την κυρία Ασημίνα για τις τεχνικές πάνω στις βαφές, όπου φάνηκαν πολύ χρήσιμες και όλη την ομάδα του Gianneri Academy για όσα έμαθα εκεί.
Αχιλλέας Γρηγορίου
Γιώργος Θεοδώρου
Είμαι ο Γιώργος Θεοδώρου. Κατάγομαι από την Κύπρο και στην Θεσσαλονίκη σπούδασα για 4 χρόνια πληροφορική. Παράλληλα με τις σπουδές μου αποφάσισα να αποκτήσω μία εναλλακτική επαγγελματική δραστηριότητα και να σπουδάσω κομμωτική στην Gianneri Academy. Στην σχολή όσο περνούσε ο καιρός, αγαπούσα όλο και περισσότερο αυτό το επάγγελμα. Κύριος λόγος ήταν τόσο το σύστημα σπουδών, μέσα από το οποίο σε πολύ μικρό διάστημα απόκτησα πολύτιμες γνώσεις, όσο και οι άνθρωποι της σχολής, που με αγκάλιασαν και με βοήθησαν να καταλάβω και να αγαπήσω τις άπειρες δυνατότητες αυτού του επαγγέλματος. Έμαθα τόσα πολλά, που σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα άρχισα να εξασκώ μόνος μου το επάγγελμα στο σπίτι. Όταν τελείωσα τη σχολή επέστρεψα στη Κύπρο και άρχισα αμέσως να δουλεύω στο κομμωτήριο της μητέρας μου, που έμεινε έκπληκτη από τις ικανότητες μου. Ευχαριστώ πολύ την Gianneri Academy και την συστήνω ανεπιφύλακτα.
Ρούλα Κανδύλα
Γιώργος Καντεμερίδης
Είμαι ο Γιώργος Καντεμερίδης και πολύ τυχερός που σπούδασα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy, τόσο για τις γνώσεις που απέκτησα στην κομμωτική, όσο και για το θαυμάσιο περιβάλλον που συνάντησα εκεί. Οι καθηγητές μου μου έμαθαν άριστα την τεχνική του κουρέματος και πολύ γρήγορα απέκτησα δική μου πελατεία στο σπίτι. Πλέον ετοιμάζομαι να πάω στο Dubai/United Arab Emirates για να δουλέψω εκεί σε ένα μεγάλο κομμωτήριο. Ευχαριστώ πολύ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy για δυνατότητα που μου έδωσε να ξεκινήσω μια καριέρα σαν κομμωτής.
Δήμητρα Χατζοπούλου
Ελεάνα Παναγιωτίδου
Στέργιος Λιάτσης
Στράγκα Ζαφειρία
Γιώργος Γίμας
Γιάννης Γιαννακόπουλος
Κασπαρίδης Σάκης
Λιόγκας Νικόλαος
Μουρουζίδου Σοφία
Δημήτρης Αρβανιτίδης
Χριστίνα Ελευθερίου
Λέγομαι Χριστίνα Ελευθερίου και ήρθα απ'την Θάσο να σπουδάσω Αντρικό Κούρεμα και παραδοσιακό Ξύρισμα με φαλτσέτα στη Gianneri Academy όπου επέλεξα το 6μηνο πρόγραμμα και έφυγα πολύ ευχαριστημένη με πολλές γνώσεις και μια όμορφη εμπειρία σπουδών καθώς δίπλα μου είχα καταρτισμένους ανθρώπους και πρόθυμους να με βοηθήσουν σε κάθε μου απορία. Τους ευχαριστώ θερμά και τους εύχομαι κάθε προσωπική εξέλιξη και επιτυχία!
Γρούσκου Κυριακή
Αποστόλης Ιωσηφίδης
Σύμη Ελευθεριάδου
Ονομάζομαι Σύμη Ελευθεριάδου και είχα πάντα ένα όνειρο, να γίνω κομμώτρια. Έτσι, παρ' όλο που πέρασα στο πανεπιστήμιο, ακολούθησα το όνειρό μου και ήρθα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου από την πρώτη στιγμή έννοιωσα ότι βρισκόμουν σε ένα οικείο περιβάλλον. Η ομάδα των εκπαιδευτών της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy, ήταν πάντα ευγενική, φιλική και πρόσχαρη και βοηθούσε τους σπουδαστές σε κάθε τους βήμα. Εγώ μπόρεσα ήδη μετά από δύο μήνες να κουρεύω, χάρη στην άριστη διδασκαλία της σχολής, σε ζωντανά μοντέλα στο εκπαιδευτικό κομμωτήριο και στο εξάμηνο είχα πλέον δική μου πελατεία στο σπίτι. Πολύ σύντομα, μετά τις σπουδές, βρήκα δουλειά σε κομμωτήριο και ασκώ πλέον το επάγγελμα που τόσο αγαπώ. Ευχαριστώ όλη την ομάδα της Gianneri Academy και ειδικά τον κ. Γιώργο και την κ. Λίλιαν Γιαννέρη που από την πρώτη ημέρα στην σχολή, άνοιξαν την αγκαλιά τους και με στήριξαν.
Αλεξάνδρα Μαρτίν
Είμαι η Αλεξάνδρα Μαρτίν. Πριν από ένα χρόνο αποφάσισα να ασχοληθώ με την κομμωτική. Είχα κάνει στην Κύπρο κάποια μαθήματα, όμως δεν ήμουν ευχαριστημένη. Έτσι αποφάσισα να έρθω στη Θεσσαλονίκη για να βρω μια καλύτερη σχολή κομμωτικής. Για την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη άκουσα από κάποιους φίλους τα καλύτερα και αποφάσισα να την επιλέξω. Εδώ λοιπόν άρχισε για μένα ένα μοναδικό ταξίδι, που ακόμα συνεχίζεται, στον κόσμο της κομμωτικής τέχνης. Έμαθα να δημιουργώ απίστευτα πράγματα, να κρατάω το ψαλίδι χωρίς να φοβάμαι, να κάνω βραδινά και να νομίζω ότι κάνω επίδειξη. Για πρώτη φορά ανυπομονούσα για το επόμενο μάθημα, ενώ οι ώρες στη Σχολή κυλούσαν πάντα όμορφα και δημιουργικά. Το μόνο που έχω να πω, σε όλους τους καθηγητές και τους εκπαιδευτές που γνώρισα στη Σχολή, είναι ένα μεγάλο ευχαριστώ. Όλοι ήσασταν άψογοι και μου δώσατε τα εφόδια για να νοιώθω πως έχω το ταλέντο να προχωρήσω. Ευχαριστώ και πάλι ... θα μου λείψετε.
Γεωργιάδου Ελισάβετ
Ερμίνα Λάρτη
Παύλος Θεριστής
Σε ένα όμορφο περιβάλλον, γεμάτο από ανθρώπους που μοιράζονται το ίδιο πάθος, έχτισα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη τις βάσεις για ένα σίγουρο μέλλον στον χώρο της κομμωτικής. Ξεκίνησα τον Φεβρουάριο του 2013 και τελείωσα ένα χρόνο μετά, με εκπαιδευτές που έδιναν πάντα την απαιτούμενη προσοχή τόσο στην θεωρία, όσο και στην πρακτική εξάσκηση. Πλέον έχω δικό μου κομμωτήριο στην Κύπρο και είμαι πολύ ικανοποιημένος και για τους λόγους αυτούς συστήνω την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να ακολουθήσει αυτό το επάγγελμα. Παύλος Θεριστής, Κύπρος.
Κέλλη Μπόνη
Ονομάζομαι Κέλλη Μπόνη και αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη το 2015. Η καλύτερη απόδειξη ότι είχα κάνει την σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής, είναι το γεγονός, ότι, ήδη αποκαταστάθηκα επαγγελματικά. Στην διάρκεια των σπουδών μου απέκτησα τις νώσεις, αλλά και την άμεση επαφή με το επάγγελμα, γιατί στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy το σύστημα διδασκαλίας βασίζεται και στους δύο αυτούς πυλώνες. Θέλω επίσης να ευχαριστήσω όλους στην σχολή, και ειδικά την κ. Κατερίνα για την βοήθειά της σε όποιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κατά την φοίτησή μου.
Γιώργος Βαλαβάνης
Ονομάζομαι Γιώργος Βαλαβάνης και κατάγομαι από την Μυτιλήνη. Μετά από αναζήτηση δύο χρόνων ξεκίνησα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου μετά από μια αρχική απογοήτευση, ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ, ένα ολοκληρωμένο κούρεμα μου έδωσε φτερά και πίστεψα στον εαυτό μου. Ήταν η αρχή και πλέον όλα ήταν πιο εύκολα για μένα, βεβαίως και με την αμέριστη βοήθεια που είχα από τους εκπαιδευτές μου. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής ήταν το σημαντικότερο βήμα στην καριέρα μου.