Σεμινάριο Microblading Φρυδιών
Η τεχνική ημμόνιμου τατουάζ φρυδιών με τη μέθοδο microblading ”τρίχα- τρίχα” προσφέρει φυσικό αποτέλεσμα που διαρκεί απο 1 έως 3 χρόνια ανάλογα με την ποιότητα του δέρματος.
Το εκπαιδευτικό σεμινάριο μόνιμου μακιγιάζ απευθύνεται σε όσους θέλουν να ασχοληθούν με το χώρο της ομορφιάς , ή είναι ήδη επαγγελματίες και επιθυμούν να διευρύνουν τις γνώσεις τους. Το σεμινάριο υπόσχεται να προσφέρει όλες τις δυνατές πληροφορίες που χρειάζονται για μια πλήρη επαγγελματική κατάρτιση.
Η σχολή παρέχει εντελώς δωρεάν όλα τα υλικά-προϊόντα, τα εργαλεία και τα μηχανήματα στους σπουδαστές κατά την διάρκεια των μαθημάτων ατομικά στον καθένα.
Η εκπαίδευση πραγματοποιείται από επαγγελματίες καθηγητές καταξιωμένους στο χώρο της ομορφιάς .Τα τμήματα είναι ολιγομελή με θεωρητική/πρακτική εκπαίδευση σε βασικές και εξειδικευμένες τεχνικές και είναι ευέλικτα ανάλογα με τις ανάγκες των μαθητών.
![Before-After](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/07/Before-After.jpg?fit=628%2C201&ssl=1)
Πρόγραμμα Σεμιναρίου:
- Υλικά και προϊόντα
- Οργάνωση – Προετοιμασία χώρου
- Κανόνες υγιεινής & αποστείρωσης
- Προσωπολογία, ανατομία, δερματολογία
- Σχήματα φρυδιών και μετρήσεις
- Καθορισμός σχήματος
- Επιλογή microblade
- Σωστή περιποίηση μετά την εφαρμογή
- Συνηθισμένα λάθη στην δουλειά
- Πρακτική εξάσκηση σε κούκλα και σε μοντέλα
Διάρκεια μαθημάτων: 2 μέρες
Ωράριο: 7 ώρες την ημέρα (Πρωινά ή Απογευματικά Τμήματα )
Με την ολοκλήρωση του σεμιναρίου δίνεται βεβαίωση σπουδών Gianneri Academy
Σχόλια αποφοίτων κομμωτικής της Σχολής Γιαννέρη
Ανδρέας Διονυσίου
Ήρθα από την Κύπρο να βρω μια σχολή κομμωτικής, η οποία θα μου έδινε τα εφόδια για να γίνω ένα καλός κομμωτής. Έκανα την σωστή επιλογή με την Γιαννέρη Academy και θέλω με την εικαιρία να ευχαριστήσω την σχολή και τις εκπαιδεύτριες για όσα μου έμαθαν στους 12 μήνες των σπουδών. Ελπιζω σύντομα να ανοίξω το δικό μου κομμωτήριο.
Ραφαέλα Φίτσιου
![Ονυχοπλαστική Γιαννέρη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Ραφαέλα-Φίτσιου-Ονυχοπλαστική-Γιαννέρη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χριστίνα Ελευθερίου
Λέγομαι Χριστίνα Ελευθερίου και ήρθα απ'την Θάσο να σπουδάσω Αντρικό Κούρεμα και παραδοσιακό Ξύρισμα με φαλτσέτα στη Gianneri Academy όπου επέλεξα το 6μηνο πρόγραμμα και έφυγα πολύ ευχαριστημένη με πολλές γνώσεις και μια όμορφη εμπειρία σπουδών καθώς δίπλα μου είχα καταρτισμένους ανθρώπους και πρόθυμους να με βοηθήσουν σε κάθε μου απορία. Τους ευχαριστώ θερμά και τους εύχομαι κάθε προσωπική εξέλιξη και επιτυχία!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/04/342366389_769008288192663_4413864496286279564_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χαρούλα Δελιανίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Χαρούλα-Δελιανίδου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ελεάνα Παναγιωτίδου
Armen Avdadalov
![Ο Armen Avdadalov σπούδασε κομμωτής στην ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη και είναι από το 2005 ιδιοκτήτης κομμωτηρίου](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Armen-Avdadalov_t.jpg?resize=130%2C172&ssl=1)
Από παιδί ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά με την κομμωτική τέχνη. Γνώριζα ότι η σχολή κομμωτικής Gianneri Academy θεωρείται από τις καλύτερες και έτσι ξεκίνησα να παρακολουθώ μαθήματα. Μετά από έναν χρόνο φοίτησης, ήμουν έτοιμος να δουλέψω. Χάρη στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη κατάφερα να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο, το οποίο λειτουργώ με επιτυχία από το 2005 μέχρι σήμερα. Armen Avdadalov, Δελφών κ Μαρασλή 6, τηλ.2310 322957.
![Ο Armen Avdadalov σπούδασε κομμωτής στην ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη και είναι από το 2005 ιδιοκτήτης κομμωτηρίου](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Armen-Avdadalov_200.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ισάακ Κεσίδης
Είμαι στο χώρο περίπου 4 χρόνια τώρα και μετά από πολλά σεμινάρια και ενδιαφέρον για την κομμωτική έπρεπε να βρω μια σχολή για να πάρω την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Το ΙΕΚ Γιαννέρη σου δίνει τις σωστές βάσεις για να κατανοήσεις και να μπορέσεις να εξελίξεις αυτό που αγαπάς!! Έκανα σωστή επιλογή γιατί νιώθω ότι αν και δεν είμαι νέος στο χώρο ακόμα εξελίσσομαι!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/IMG_20220214_160014.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αγγελική Μαροπούλου
Οι σχολές κομμωτικής Γιαννέρη Αcademy πραγματοποιούν ότι ακριβώς σου υπόσχονται. Ο ιδρυτής της σχολής Γιώργος Γιαννέρης, καθώς και οι εκπαιδευτές κομμωτές, σου μεταφέρουν τις γνώσεις τους και σε κάνουν να αγαπήσεις πραγματικά την κομμωτική. Σε λίγο θα τελειώσω την σχολή, αλλά θα μου λείψει πολύ, γιατί κάθε μέρα σου προσφέρουν και κάτι καινούργιο να μάθεις. Δεν περίμενα ποτέ, ότι, μέσα σ' ένα χρόνο απο εκπαιδευόμενος γίνεσαι επαγγελματίας κομμωτής.
Χρήστος Κώστας
![Χρήστος Κώστας μαθητής της Γιαννέρη Academy](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/06/Christos_Kostas_aw.jpg?resize=100%2C160&ssl=1)
Επέλεξα την Gianneri Academy μετά από μια μεγάλη έρευνα σε όλες τις σχολές κομμωτικής της Θεσσαλονίκης.Ήδη μετά από 7 μήνες στην σχολή, έχω την δική μου πελατεία, αν και τελειώνω σε 5 μήνες. Στις τέλειες εγκαταστάσεις της σχολής, με τους έμπειρους εκπαιδευτές, μαθαίνεις πέρα από την κομμωτική τέχνη να συμπεριφέρεσαι και σαν επαγγελματίας. Η ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη θα σας δείξει τον δρόμο, αν η κομμωτική είναι το όνειρό σας.
Μαρία Καψού
![Η Μαρία Καψού ήρθε από την Λεμεσσό και αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στις 20 Μαρτίου 2015.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/03/Kapsou_Maria_t.jpg?resize=140%2C176&ssl=1)
Το όνομά μου είναι Μαρία Καψού και ήρθα στην Θεσσαλονίκη από την Λεμεσσό για να σπουδάσω σε γνωστή σχολή κομμωτικής, όπου όμως κατά την διάρκεια της φοίτησης μου διαπίστωσα ότι δεν ήταν αυτό που θα ικανοποιούσε τις προσδοκίες μου. Αναζητώντας λοιπόν κάτι καλύτερο, αλλά ρωτώντας και φίλους που μου μίλησαν με τα καλύτερα λόγια για την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, αποφάσισα να συνεχίσω εκεί. Η επιλογή ήταν άριστη, καθώς πολύ γρήγορα κατάλαβα ότι ήταν αυτό ακριβώς που ζητούσα. Άρτια εκπαίδευση στην κομμωτική με υψηλά στάνταρτ και εκπαιδευτές οι οποίοι πέρα από την γνώση που μας μετέδιδαν ήταν πάντα δίπλα μας σε κάθε προβλημα. Η εκπαίδευση στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy παράλληλα με την θεωρία βασίζεται πάρα πολύ στην εξάσκηση σε ζωντανά μοντέλα και έτσι είμαι έτοιμη να επιστρέψω στην Κύπρο σαν ολοκληρωμένη πλέον κομμώτρια για να εργαστώ.
Πασχαλούδη Ευαγγελία
Τελείωσε ένα υπέροχο 6 μηνο ονυχοπλαστικης στο ΙΕΚ Γιαννερη! Μία εξαιρετική σχολή με εξαιρετικούς ανθρώπους! Έμπειρες καθηγήτριες που μοιράστηκαν τις γνώσεις, τα μυστικά αλλά και τίς προσωπικές τους εμπειρίες πάνω στη τέχνη της ονυχοπλαστικης! Μία σχολή που είναι δίπλα στους μαθητές της, τους στηρίζει και τους συμβουλεύει! Ευχαριστώ πολύ για της βάσεις αυτής της επαγγελματικής αρχής!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/πασχαλουδη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ηρώ Κουλούδη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44506653_250451622267361_4703926857790128128_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Μούτλα
![Η Μαρία Μούτλα εργάζεται σαν κομμώτρια 3 μήνες μετά την αποφοίτησή της από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/02/Maria_Moutla_t.jpg?resize=140%2C175&ssl=1)
Το όνομά μου είναι Μαρία Μούτλα. Σπούδασα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη για ενάμιση χρόνο και έχω μόνο να πω, ότι, κάθε στιγμή ήταν ξεχωριστή! Τους ευχαριστώ όλους για τις γνώσεις που μου μετέφεραν και ιδιαίτερα την δασκάλα μου κ. Κατερίνα! Τρεις μήνες μετά από την αποφοίτησή μου, με ενέργειες της κ. Γιαννέρη, ξεκίνησα να δουλεύω στην Bergmann Kord Hair Clinic στην Καλαμαριά. Ευχαριστώ και πάλι την Gianneri Academy για όλα!!!
Λιόγκας Νικόλαος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/λιογκας-νικολαος.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Παναγιώτου Κατερίνα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/katerina-panagiotou..jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δέπης Δημήτριος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δέπης-Δημήτριος-barber.jpg?resize=136%2C150&ssl=1)
Δόρα Μπαρμπαρούση
![Δόρα Μπαρμπαρούση, απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/05/Dora-Barbarousi_t.jpg?resize=130%2C158&ssl=1)
Ονομάζομαι Δόρα Μπαρμπαρούση και οι εντυπώσεις μου για την σχολή, το κλίμα εκεί και τους εκπαιδευτές, είναι κάτι παραπάνω από θετικές! Δίπλα τους διδάχτηκα όχι μόνο την τέχνη της κομμωτικής, αλλά και το πως να συνεργάζομαι με άλλους ανθρώπους και να αγαπώ αυτό που κάνω! Η σχολή κομμωτικής Γιαννέρη Academy στην θεσσαλονίκη, ήταν η καλύτερη επιλογή που θα θα μπορούσα να έχω κάνει!
Χριστίνα Γιάννου
Η εμπειρία μου με την σχολή ήταν πολύ όμορφη, γνώρισα καταξιωμένους επαγγελματίες του χώρου, έμαθα πολλά πράγματα και στο πρακτικό αλλά και στο θεωρητικό κομμάτι μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα πραγματικά αξίζει και με το παραπάνω γιατί σου δίνεται η ευκαιρία να εξελίξεις το ταλέντο σου και να εργαστείς πάνω σε αυτό που αγαπάς!!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/03/275503412_911259379569627_6807330283166354108_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Μούτλα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Μαρία-Μούτλα.jpg?resize=105%2C133&ssl=1)
Γιάννης Γιαννακόπουλος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/18581843_977801405693563_3745523482727850157_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αχιλλέας Γρηγορίου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/αχιλλεας-γρηγορίου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κέλλη Μπόνη
![H Κέλλη Μπόνη αποφοίτησε το 2015 από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και ήδη εργάζεται σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/11/Kelli_Mponi_t.jpg?resize=140%2C199&ssl=1)
Ονομάζομαι Κέλλη Μπόνη και αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη το 2015. Η καλύτερη απόδειξη ότι είχα κάνει την σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής, είναι το γεγονός, ότι, ήδη αποκαταστάθηκα επαγγελματικά. Στην διάρκεια των σπουδών μου απέκτησα τις νώσεις, αλλά και την άμεση επαφή με το επάγγελμα, γιατί στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy το σύστημα διδασκαλίας βασίζεται και στους δύο αυτούς πυλώνες. Θέλω επίσης να ευχαριστήσω όλους στην σχολή, και ειδικά την κ. Κατερίνα για την βοήθειά της σε όποιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κατά την φοίτησή μου.
Καφάζι Δημήτρης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2024/07/Εικόνα1.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Παύλος Θεριστής
![Παύλος Θεριστής, απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και ιδιοκτήτης κομμωτηρίου στην Κύπρο](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/02/Pavlos_Theristis_tt.jpg?resize=300%2C140&ssl=1)
Σε ένα όμορφο περιβάλλον, γεμάτο από ανθρώπους που μοιράζονται το ίδιο πάθος, έχτισα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη τις βάσεις για ένα σίγουρο μέλλον στον χώρο της κομμωτικής. Ξεκίνησα τον Φεβρουάριο του 2013 και τελείωσα ένα χρόνο μετά, με εκπαιδευτές που έδιναν πάντα την απαιτούμενη προσοχή τόσο στην θεωρία, όσο και στην πρακτική εξάσκηση. Πλέον έχω δικό μου κομμωτήριο στην Κύπρο και είμαι πολύ ικανοποιημένος και για τους λόγους αυτούς συστήνω την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να ακολουθήσει αυτό το επάγγελμα. Παύλος Θεριστής, Κύπρος.
Απόστολος Τεπελίδης
Είμαι ο Απόστολος Τεπελίδης. Επέλεξα την σχολή Gianneri Academy για να φοιτήσω στο κομμάτι του Barber. Από την πρώτη κιόλας μέρα, μη γνωρίζοντας να κρατήσω το ψαλίδι στο χέρι μου, ξεκίνησα να μαθαίνω στην πράξη το σωστό κράτημα και τον σωστό τρόπο χειρισμού του ψαλιδιού. Μέσα σε 6 μήνες, όπου κράτησε η φοίτηση (Φεβρουάριος - Σεπτέμβριος 2023), έμαθα πολλά πράγματα για το σωστό κούρεμα τόσο με ψαλίδι όσο και με μηχανές πάνω στο κομμάτι του Barber κι ευχαριστώ πολύ την Όλγα και τον Βασίλη για αυτό, την κυρία Ασημίνα για τις τεχνικές πάνω στις βαφές, όπου φάνηκαν πολύ χρήσιμες και όλη την ομάδα του Gianneri Academy για όσα έμαθα εκεί.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/10/386473104_340060821743616_6595128026877867171_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαριόλα Νικολέτα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/Mariola-Nikol.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Βασίλης Μενεγάτος
![Gianneri Academy Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/04/Βασίλης-Μενεγάτος-Gianneri-Academy.jpg?resize=104%2C109&ssl=1)
Ονομάζομαι Βασίλης Μενεγάτος και επέλεξα να φοιτήσω στο τμήμα μπάρμπερ της σχολής Γιαννέρη Academy στη Θεσσαλονίκη. Διδάχτηκα από άριστα καταρτισμένους εκπαιδευτές , οι οποίοι μου έδειξαν βήμα βήμα με κάθε λεπτομέρεια τα μυστικά του επαγγέλματος. Έμαθα όλες τις νέες μοντέρνες αλλά και κλασικές τάσεις στο αντρικό κούρεμα και ήδη νιώθω έτοιμος να εργαστώ σε κομμωτήριο. Θέλω ιδιαίτερα, να ευχαριστήσω τους εκπαιδευτές για τη βοήθεια τους και τις πολύτιμες γνώσεις που μου πρόσφεραν.
Κέλλη Μπόνη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κέλλη-Μπόνη.jpg?resize=105%2C149&ssl=1)
Γιώργος Θεοδώρου
![Ο Γιώργος Θεοδώρου ήρθε από την Κύπρο για να σπουδάσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/10/Giorgos_Theodorou_t.jpg?resize=140%2C147&ssl=1)
Είμαι ο Γιώργος Θεοδώρου. Κατάγομαι από την Κύπρο και στην Θεσσαλονίκη σπούδασα για 4 χρόνια πληροφορική. Παράλληλα με τις σπουδές μου αποφάσισα να αποκτήσω μία εναλλακτική επαγγελματική δραστηριότητα και να σπουδάσω κομμωτική στην Gianneri Academy. Στην σχολή όσο περνούσε ο καιρός, αγαπούσα όλο και περισσότερο αυτό το επάγγελμα. Κύριος λόγος ήταν τόσο το σύστημα σπουδών, μέσα από το οποίο σε πολύ μικρό διάστημα απόκτησα πολύτιμες γνώσεις, όσο και οι άνθρωποι της σχολής, που με αγκάλιασαν και με βοήθησαν να καταλάβω και να αγαπήσω τις άπειρες δυνατότητες αυτού του επαγγέλματος. Έμαθα τόσα πολλά, που σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα άρχισα να εξασκώ μόνος μου το επάγγελμα στο σπίτι. Όταν τελείωσα τη σχολή επέστρεψα στη Κύπρο και άρχισα αμέσως να δουλεύω στο κομμωτήριο της μητέρας μου, που έμεινε έκπληκτη από τις ικανότητες μου. Ευχαριστώ πολύ την Gianneri Academy και την συστήνω ανεπιφύλακτα.
Μαγκαφοπούλου Αλεξάνδρα
Ονομάζομαι Μαγκαφοπουλου Αλεξάνδρα.Φοίτησα 6 μήνες κ όλα ήταν άψογα! Οι αίθουσες οι καθηγητές, τα υλικά! Το κλίμα ανάμεσα στους φοιτητές με την καθηγήτρια! Μόλις τελείωσα τη σχολή και είδη ξεκίνησα δουλειά πάνω ονυχοπλαστικη!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/μαγκαφοπουλου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ανθή Παπαγεωργίου
Μετά από τόσους καθηγητές στο σχολείο και αργότερα στις σχολές που έχω περάσει έχετε ξεχωρίσει ανάμεσα σε όλους με την συμπεριφορά και το χαμόγελο που είχατε πάντα να μας προσφέρετε .Οι γνώσεις που μας μεταδώσατε φαίνονται παντού χρήσιμες. Από την πιο απλή μέχρι και την πιο δύσκολη τεχνική . Από μακιγιάζ για ηλικίες άνω των 50 μέχρι και νυφικό. Γενικότερα έχετε γίνει ένα παράδειγμα προς μίμηση και ξέρω ότι ποτέ δεν πρόκειται να ξεχάσω ότι μας μάθατε ούτε μια μικρή λεπτομέρεια. Σας ευχαριστώ πολύ !
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/272698193_348205743976239_3574945642279736459_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δημήτρης Αρβανιτίδης
Εβελίνα & Κωνσταντίνος Ψηλογιώργη
Φιλιά λοιπόν στην σχολή Γιαννέρη, που όποιος μπει γίνεται και πρώτο χέρι!!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/45971475_329732787844395_7219630868258619392_o.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δήμητρα Χατζοπούλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δήμητρα-Χατζοπούλου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Ειρήνη Καραϊσαλίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Ειρήνη-Καραϊσαλίδου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Γιώργος Γίμας
![Ο Γιώργος Γίμας απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, επαγγελματίας κομμωτής στην Ariane](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Gimas_Giorgos_t.jpg?resize=140%2C169&ssl=1)
Λέγομαι Γιώργος Γίμας κι όταν αποφάσισα να διαλέξω το επάγγελμα του κομμωτή, άρχισε για μένα η αναζήτηση της καλύτερης σχολής. Μετά από μεγάλη έρευνα διαπίστωσα, ότι, η σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη ήταν απόλυτα εξειδικευμένη, με πάρα πολλούς καταξιωμένους αποφοίτους και ήδη πολύ γνωστούς κομμωτές. Η εκπαίδευση στην σχολή ήταν πολύ οργανωμένη και έδινε έμφαση τόσο σε κλασσικές, αλλά επίσης και σε νέες τεχνικές, έτσι ώστε σύντομα μπορούσα να περιποιηθώ συγγενείς και φίλους. Τελειώνοντας την σχολή ένοιωθα σίγουρος για τον εαυτό μου και απόλυτα δικαιωμένος για την επιλογή της σχολής κομμωτικής που είχα κάνει. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην
σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και στους εκπαιδευτές μου. Εργάζομαι στα κομμωτήρια Ariane.
Μαργαρίτα Πογιάννη
![Έτοιμη για να εργαστεί σαν κομμώτρια η Μαργαρίτα Πογιάννη απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/03/Margarita_Pogianni_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Ονομάζομαι Μαργαρίτα Πογιάννη και έχω φοιτήσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Κατά την διάρκεια των σπουδών μου έμαθα όλα τα κουρέματα, κλασσικά και μοντέρνα, καθώς και τις νέες τάσεις στην κομμωτική τέχνη. Η εκπαιδευσή μου ηταν απόλυτα επαγγελματική και πλέον νοιώθω έτοιμη για να εργαστώ. Όνειρο μου είναι να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο στα πρότυπα της σχολής. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής είναι το μεγαλύτερο βήμα για την επαγγελματική σταδιοδρομία του μελλοντικού κομμωτή και για τον λόγο αυτό εμπιστεύθηκα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy. Ήταν ένας χρόνος που δεν θα ξεχάσω ποτέ! Όλο το επιτελείο της σχολής θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου!
Κεβόπουλος Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/κεβοπουλος-γιωργος-.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κυριακή Μπεκτά
Είμαι η Μπεκτά Κυριακή, τελείωσα δημόσιο ΕΠΑΛ πήρα τις βασικές γνώσεις για εμένα. Μετά έκανα πρακτική και εκεί διαπίστωσα πως κανείς δεν πρόκειται να σου μάθει το επάγγελμα .Στην συνέχεια έψαχνα για την καλύτερη σχολή στην Θεσσαλονίκη που θα έπαιρνα τις γνώσεις που χρειάζομαι για να ξεκινήσω το επάγγελμα πήγα στην ακαδημία Γιαννέρη, όπου μου έμαθαν πολλά παραπάνω από όσα περίμενα.Πλέον βγήκα στην δουλειά κουρεύω ανδρικό ,γυναικείο κούρεμα, έμαθα χρωματολογία, τεχνικές εργασίες, περμανάντ. Είμαι πολύ χαρούμενη που επέλεξα αυτή την σχολή διότι έμαθα πολλά ευχαριστώ όλους τους καθηγητές μου για την υπομονή τους τις δεξιότητες που μας δίδαξαν και φυσικά την ακαδημία Γιαννέρη.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/11/396386699_1386124895636462_5427465040105956189_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Άννα Παπαγιώργη
![Άννα Παπαγιώργη, απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Γιαννέρη στην Θεσσαλονίκη και ιδιοκτήτρια κομμωτηρίου.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Anna-Papagiorgi_t.jpg?resize=130%2C184&ssl=1)
Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy το 2003 και αποδείχτηκε αργότερα ότι είχα κάνει την καλύτερη επιλογή. Μετά τις σπουδές κομμωτικής δούλεψα για 7 χρόνια στα κομμωτήρια Ariane, επίσης καλή επιλογή και το 2011 άνοιξα μαζί με άλλα δύο κορίτσια το δικό μου κομμωτήριο στην Γραβιάς 28 με Βασ. Όλγας, όπου προσφέρουμε πολύ υψηλή ποιότητα κομμωτικής σε προσιτές τιμές. Η Gianneri Academy μου έδωσε τις γνώσεις αλλά και το θάρρος για να φτάσω εδώ που είμαι σήμερα.
Αγάπη Καβακίδου
![Η Αγάπη Καβακίδου αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και αισθάνεται απόλυτα έτοιμη να εργαστεί σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/02/Agapi_Kavakidou_t.jpg?resize=140%2C163&ssl=1)
Ονομάζομαι Αγάπη Καβακίδου και έχω φοιτήσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Διδάχτηκα όλα τα κουρέματα, κλασσικά και μοντέρνα καθώς και τις νέες τάσεις της κομμωτικής τέχνης. Με εφόδιο την άρτια από όλες τις πλευρές εκπαίδευσή μου, νοιώθω απόλυτα έτοιμη για να εργαστώ σε κομμωτήριο. Θέλω επίσης να τονίσω, ότι το περιβάλλον της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy είναι πολύ ευχάριστο και προδιαθέτει για δημιουργική εργασία.
Παναγιώτης Τουλουμτσόγλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/07/107358207_3424499290916600_5221943296214772498_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σεργκέν Κιούρτ
Καλησπέρα, Ονομάζομαι Κιούρτ Σεργκέν απο Ξάνθη. Ολοκλήρωση 4 μήνες στο τμήμα Barber της σχολής Γιαννέρη και πιστεύω οτι έμαθα το μεγαλύτερα μάθημα , πώς να συμπεριφέρομαι απέναντι στους πελάτες μου αλλα και πως να τους περιποιούμαι και να τους κουρεύω με τον πιο επαγγελματικό τρόπο.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω μέσα απο την καρδιά μου τις δυο μου δασκάλες αλλα και την ιδιοκτήτρια της σχολής που με καθοδήγησαν σωστά ώστε να εξελίξω τις γνώσεις μου. Σας ευχαριστώ όλους και σας εύχομαι καλή σταδιοδρομία.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/07/sergken-.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χαρά Ματούλα
![Η Χαρά Ματούλα αποφοίτησε τον Δεκέμβριο του 2014 από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη με τις καλύτερες εντυπώσεις σε μαθησιακό και προσωπικό επίπεδο.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/12/Chara-Matoula_t.jpg?resize=140%2C243&ssl=1)
Είμαι η Χαρά Ματούλα, φοίτησα για εξειδίκευση ένα χρόνο στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου βρήκα αυτό που έψαχνα, δηλαδή σιγουριά και αυτοπεποίθηση, ότι μπορώ να τα καταφέρω. Είχα βοήθεια όταν την χρειαζόμουν και οι απορίες μου λύνονταν πάντα. Το περιβάλλον της σχολής είναι χαρούμενο και αποπνέει θετική ενέργεια, κάτι που θα μου λείψει πολύ. Στην διάρκεια της φοίτησής μου έμαθα να εργάζομαι σε πραγματικές συνθήκες ενός κομμωτηρίου, ενώ η επικοινωνία με όλες τις κομμώτριες, παρ΄όλο τον τόσο διαφορετικό χαρακτήρα της καθε μιας, ήταν άριστη. Οι εκπαιδεύτριες είναι πάντα δίπλα στους σπουδαστές για να τους βοηθήσουν στις εργασίες τους, αλλά και να αποβάλλουν το όποιο άγχος ενδεχομένως έχουν. Αποφοίτησα στις 4 Δεκεμβρίου 2014, απόλυτα δικαιωμένη με την επιλογή μου.
Ρούλα Κανδύλα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Ρούλα-Κανδύλα-.jpg?resize=105%2C140&ssl=1)
Θεοδώρα Τιμηλιώτου
![Η Θεοδώρα Τιμηλιώτου ξεκίνησε να εργάζεται αμέσως μετά τις σπουδές της στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/09/Theodora_Timiliotou_t.jpg?resize=140%2C167&ssl=1)
Ονομάζομαι Θεοδώρα Τιμηλιώτου και επέλεξα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Μερικές ημέρες μετά την αποφοίτησή μου ξεκίνησα να εργάζομαι
σε κομμωτήριο. Είχα όλα τα προσόντα για να δουλέψω σαν κομμώτρια άμεσα μετά τις σπουδές μου, κατά την διάρκεια των οποίων μάθαινα το επάγγελμα σε πραγματικές συνθήκες δουλειάς. Τους ευχαριστώ όλους και ειδικά την κ. Νίκη που με βοήθησε πάρα πολύ με την εμπειρία της.
Αφροδίτη Μηνασίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/afro.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Γεωργιάδου Ελισάβετ
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/elisavet-geor.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Jorida Nexha
Όταν τελείωσα το ΕΠΑΛ κομμωτικής είχα ελάχιστες γνώσεις , οπότε αποφάσισα να πάω σε μια επαγγελματική σχολή κομμωτικής. Μετά από πολύ ψάξιμο πήγα στη σχολή Gianneri . Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από τις γνώσεις που πήρα. Η σχολή έχει ένα πολύ όμορφο περιβάλλον εκμάθησης, με πολύ καλούς καθηγητές και με διάθεση για να σου μάθουν πολλά και χρήσιμα πράγματα. Το πιο σημαντικό για μένα ήταν ότι με βοήθησαν πολύ ώστε να προσανατολίσουν επαγγελματικά. Τώρα νιώθω έτοιμη για να κάνω τη νέα μου αρχή στην Ιταλία!.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2021/11/253371893_312884683732066_7417566892488828163_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Όλγα Πρόκα
![Αμέσως μετά τις σπουδές της στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy, η Όλγα Πρόκα ξεκίνησε να εργάζεται σαν κομμώτρια σε κεντρικό κομμωτήριο της Θεσσαλονίκης](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/11/Olga-Proka_tt.jpg?resize=140%2C198&ssl=1)
Είμαι η Όλγα Πρόκα και ήρθα από την Λήμνο στην Θεσσαλονίκη για να βρω μια καλή και αξιόπιστη σχολή κομμωτικής. Επέλεξα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy και δικαιώθηκα απόλυτα με την επιλογή μου. Οι σπουδές ήταν όπως ακριβώς μου τις είχαν περιγράψει με σαφήνεια πριν ξεκινήσω, δηλαδή απόλυτα προσαρμοσμένες στις πραγματικές συνθήκες εργασίας και απαιτήσεις ενός σύγχρονου κομμωτηρίου. Είχα κάθε υποστήριξη από τις εκπαιδεύτριές μου, που πάντα πρόθυμα βρίσκονταν δίπλα μου κατά την διάρκεια των σπουδών μου. Αποφοίτησα στις 30 Οκτωβρίου 2014 και ήδη εργάζομαι σε μεγάλο κεντρικό κομμωτήριο της Θεσσαλονίκης.