Σεμινάριο Σχηματισμού Φρυδιών
Τα σεμινάρια απευθύνονται σε όσους θέλουν να ασχοληθούν με τον τομέα της ομορφίας, όπως αισθητικούς είτε κομμωτές, ή είναι ήδη επαγγελματίες και θέλουν να διευρύνουν τισ γνώσεις τους αποκτώντας γνώση και εμπειρία σε επάγγελμα με μεγάλη ζήτηση και ανάπτυξη.
Η σχολή παρέχει εντελώς δωρεάν όλα τα υλικά-προϊόντα, τα εργαλεία και τα μηχανήματα στους σπουδαστές κατά την διάρκεια των μαθημάτων ατομικά στον καθένα.
Η εκπαίδευση πραγματοποιείται από επαγγελματίες καθηγητές καταξιωμένους στο χώρο της ομορφιάς .Τα τμήματα είναι ολιγομελή με θεωρητική/πρακτική εκπαίδευση σε βασικές και εξειδικευμένες τεχνικές και είναι ευέλικτα ανάλογα με τις ανάγκες των μαθητών.
Πρόγραμμα Σεμιναρίου
- Υλικά και προϊόντα
- Σχήματα φρυδιών και μετρήσεις ανάλογα με τα χαρακτηριστικά του προσώπου
- Προσωπολογία και σχήματα προσώπων
- Βασική φροντίδα φρυδιών
- Σχηματισμός και διόρθωση φρυδιού με τσιμπιδάκι
- Σχεδιασμός και χρωματισμός φρυδιών με μολύβια και σκιές
- Προσωρινή βαφή φρυδιών με μολύβι/σκιά
- Συνηθισμένα λάθη στην δουλειά και επιδιόρθωση
- Τάσεις και μόδα (νέα σχήματα, σχεδιασμός )
- Επαγγελματική συμπεριφορά –Μάρκετινγκ
- Πρακτική σε ζωντανά μοντέλα
![Σεμινάριο σχηματισμού φρυδιών Θεσσαλονίκη Σεμινάριο σχηματισμού φρυδιών Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Σεμινάριο-σχηματισμού-φρυδιών-Θεσσαλονίκη.jpg?fit=720%2C810&ssl=1)
Διάρκεια μαθημάτων: 1 ημέρα
Ωράριο: 6 ώρες (Πρωινά ή Απογευματικά Τμήματα )
Με την ολοκλήρωση του σεμιναρίου δίνεται βεβαίωση σπουδών Gianneri Academy
Σχόλια αποφοίτων κομμωτικής της Σχολής Γιαννέρη
Αφροδίτη Μηνασίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/afro.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Κέλλη Μπόνη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κέλλη-Μπόνη.jpg?resize=105%2C149&ssl=1)
Γιώργος Γίμας
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Γιώργος-Γίμας.jpg?resize=105%2C126&ssl=1)
Σύμη Ελευθεριάδου
![Η Σύμη Ελευθεριάδου αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και εργάζεται ήδη σαν κομμώτρια.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/05/Symi_Eleftheriadou_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Ονομάζομαι Σύμη Ελευθεριάδου και είχα πάντα ένα όνειρο, να γίνω κομμώτρια. Έτσι, παρ' όλο που πέρασα στο πανεπιστήμιο, ακολούθησα το όνειρό μου και ήρθα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου από την πρώτη στιγμή έννοιωσα ότι βρισκόμουν σε ένα οικείο περιβάλλον. Η ομάδα των εκπαιδευτών της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy, ήταν πάντα ευγενική, φιλική και πρόσχαρη και βοηθούσε τους σπουδαστές σε κάθε τους βήμα. Εγώ μπόρεσα ήδη μετά από δύο μήνες να κουρεύω, χάρη στην άριστη διδασκαλία της σχολής, σε ζωντανά μοντέλα στο εκπαιδευτικό κομμωτήριο και στο εξάμηνο είχα πλέον δική μου πελατεία στο σπίτι. Πολύ σύντομα, μετά τις σπουδές, βρήκα δουλειά σε κομμωτήριο και ασκώ πλέον το επάγγελμα που τόσο αγαπώ. Ευχαριστώ όλη την ομάδα της Gianneri Academy και ειδικά τον κ. Γιώργο και την κ. Λίλιαν Γιαννέρη που από την πρώτη ημέρα στην σχολή, άνοιξαν την αγκαλιά τους και με στήριξαν.
Δήμητρα Χατζοπούλου
![Η Δήμητρα Χατζοπούλου αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και εργάζεται σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Dimitra_Chatzopoulou_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Ονομάζομαι Δήμητρα Χατζοπούλου. Από από μικρή ήθελα να ασχοληθώ με την κομμωτική τέχνη κι έτσι ξεκίνησε η αναζήτηση για την καλύτερη σχολή. Η έρευνα ήταν πράγματι μεγάλη, αλλά άξιζε τον κόπο, γιατί ήμουν σίγουρη, ότι, η σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη ήταν ακριβώς αυτό που έψαχνα. Η εκπαίδευση των μελλοντικών κομμωτών στην σχολή ήταν απόλυτα εξειδικευμένη και μας έμαθαν όλα τα μυστικά του επαγγέλματος. Είμαι πολύ χαρούμενη για την επιλογή μου και ευχαριστώ πολύ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy και τους καθηγητές μου για τα εφόδια που μου έδωσαν για να ξεκινήσω την καριέρα μου. Εργάζομαι στο Beautyworld στην Μύκονο.
Δήμητρα Χατζοπούλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δήμητρα-Χατζοπούλου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Ανδρέας Διονυσίου
Ήρθα από την Κύπρο να βρω μια σχολή κομμωτικής, η οποία θα μου έδινε τα εφόδια για να γίνω ένα καλός κομμωτής. Έκανα την σωστή επιλογή με την Γιαννέρη Academy και θέλω με την εικαιρία να ευχαριστήσω την σχολή και τις εκπαιδεύτριες για όσα μου έμαθαν στους 12 μήνες των σπουδών. Ελπιζω σύντομα να ανοίξω το δικό μου κομμωτήριο.
Ραφαέλα Φίτσιου
![Ονυχοπλαστική Γιαννέρη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Ραφαέλα-Φίτσιου-Ονυχοπλαστική-Γιαννέρη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ελεάνα Παναγιωτίδου
Παύλος Θεριστής
![Παύλος Θεριστής, απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και ιδιοκτήτης κομμωτηρίου στην Κύπρο](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/02/Pavlos_Theristis_tt.jpg?resize=300%2C140&ssl=1)
Σε ένα όμορφο περιβάλλον, γεμάτο από ανθρώπους που μοιράζονται το ίδιο πάθος, έχτισα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη τις βάσεις για ένα σίγουρο μέλλον στον χώρο της κομμωτικής. Ξεκίνησα τον Φεβρουάριο του 2013 και τελείωσα ένα χρόνο μετά, με εκπαιδευτές που έδιναν πάντα την απαιτούμενη προσοχή τόσο στην θεωρία, όσο και στην πρακτική εξάσκηση. Πλέον έχω δικό μου κομμωτήριο στην Κύπρο και είμαι πολύ ικανοποιημένος και για τους λόγους αυτούς συστήνω την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να ακολουθήσει αυτό το επάγγελμα. Παύλος Θεριστής, Κύπρος.
Κασπαρίδης Σάκης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κασπαρίδης-Σάκης.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Καψού
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Μαρία-Καψού.jpg?resize=105%2C132&ssl=1)
Χάρης Ηλιάδης
Είμαι ο Χάρης Ηλιάδης και από την πολύ μικρός ήθελα να γίνω επαγγελματίας κομμωτής. Τελείωσα την κομμωτική στην ΕΠΑΣ το 2012, αλλά οι γνώσεις που απέκτησα εκεί δεν ήταν αρκετές και έτσι αποφάσισα να φοιτήσω στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, απ' όπου και πήρα ότι χρειαζόμουν για να ολοκληρωθώ σαν κομμωτής. Πλέον λειτουργώ δικό μου κομμωτήριο στην Παλαιοκώμη Σερρών και φυσικά συνιστώ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να αποκτήσει εκείνες τις γνώσεις, που θα τον βοηθήσουν να ξεκινήσει μια καριέρα στο επάγγελμα.
Μαργαρίτα Πογιάννη
![Έτοιμη για να εργαστεί σαν κομμώτρια η Μαργαρίτα Πογιάννη απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/03/Margarita_Pogianni_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Ονομάζομαι Μαργαρίτα Πογιάννη και έχω φοιτήσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Κατά την διάρκεια των σπουδών μου έμαθα όλα τα κουρέματα, κλασσικά και μοντέρνα, καθώς και τις νέες τάσεις στην κομμωτική τέχνη. Η εκπαιδευσή μου ηταν απόλυτα επαγγελματική και πλέον νοιώθω έτοιμη για να εργαστώ. Όνειρο μου είναι να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο στα πρότυπα της σχολής. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής είναι το μεγαλύτερο βήμα για την επαγγελματική σταδιοδρομία του μελλοντικού κομμωτή και για τον λόγο αυτό εμπιστεύθηκα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy. Ήταν ένας χρόνος που δεν θα ξεχάσω ποτέ! Όλο το επιτελείο της σχολής θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου!
Κέλλη Μπόνη
![H Κέλλη Μπόνη αποφοίτησε το 2015 από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και ήδη εργάζεται σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/11/Kelli_Mponi_t.jpg?resize=140%2C199&ssl=1)
Ονομάζομαι Κέλλη Μπόνη και αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη το 2015. Η καλύτερη απόδειξη ότι είχα κάνει την σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής, είναι το γεγονός, ότι, ήδη αποκαταστάθηκα επαγγελματικά. Στην διάρκεια των σπουδών μου απέκτησα τις νώσεις, αλλά και την άμεση επαφή με το επάγγελμα, γιατί στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy το σύστημα διδασκαλίας βασίζεται και στους δύο αυτούς πυλώνες. Θέλω επίσης να ευχαριστήσω όλους στην σχολή, και ειδικά την κ. Κατερίνα για την βοήθειά της σε όποιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κατά την φοίτησή μου.
Ηρώ Κουλούδη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44506653_250451622267361_4703926857790128128_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Θεοδώρα Τιμηλιώτου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Θεοδώρα-Τιμηλιώτου.jpg?resize=105%2C125&ssl=1)
Hadjaraj Redison
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/ρεντισον-σονι.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χρήστος Παπαχαραλάμπους
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Χρήστος-Παπαχαραλάμπους.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Γιώργος Θεοδώρου
![Ο Γιώργος Θεοδώρου ήρθε από την Κύπρο για να σπουδάσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/10/Giorgos_Theodorou_t.jpg?resize=140%2C147&ssl=1)
Είμαι ο Γιώργος Θεοδώρου. Κατάγομαι από την Κύπρο και στην Θεσσαλονίκη σπούδασα για 4 χρόνια πληροφορική. Παράλληλα με τις σπουδές μου αποφάσισα να αποκτήσω μία εναλλακτική επαγγελματική δραστηριότητα και να σπουδάσω κομμωτική στην Gianneri Academy. Στην σχολή όσο περνούσε ο καιρός, αγαπούσα όλο και περισσότερο αυτό το επάγγελμα. Κύριος λόγος ήταν τόσο το σύστημα σπουδών, μέσα από το οποίο σε πολύ μικρό διάστημα απόκτησα πολύτιμες γνώσεις, όσο και οι άνθρωποι της σχολής, που με αγκάλιασαν και με βοήθησαν να καταλάβω και να αγαπήσω τις άπειρες δυνατότητες αυτού του επαγγέλματος. Έμαθα τόσα πολλά, που σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα άρχισα να εξασκώ μόνος μου το επάγγελμα στο σπίτι. Όταν τελείωσα τη σχολή επέστρεψα στη Κύπρο και άρχισα αμέσως να δουλεύω στο κομμωτήριο της μητέρας μου, που έμεινε έκπληκτη από τις ικανότητες μου. Ευχαριστώ πολύ την Gianneri Academy και την συστήνω ανεπιφύλακτα.
Όλγα Πρόκα
![Αμέσως μετά τις σπουδές της στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy, η Όλγα Πρόκα ξεκίνησε να εργάζεται σαν κομμώτρια σε κεντρικό κομμωτήριο της Θεσσαλονίκης](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/11/Olga-Proka_tt.jpg?resize=140%2C198&ssl=1)
Είμαι η Όλγα Πρόκα και ήρθα από την Λήμνο στην Θεσσαλονίκη για να βρω μια καλή και αξιόπιστη σχολή κομμωτικής. Επέλεξα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy και δικαιώθηκα απόλυτα με την επιλογή μου. Οι σπουδές ήταν όπως ακριβώς μου τις είχαν περιγράψει με σαφήνεια πριν ξεκινήσω, δηλαδή απόλυτα προσαρμοσμένες στις πραγματικές συνθήκες εργασίας και απαιτήσεις ενός σύγχρονου κομμωτηρίου. Είχα κάθε υποστήριξη από τις εκπαιδεύτριές μου, που πάντα πρόθυμα βρίσκονταν δίπλα μου κατά την διάρκεια των σπουδών μου. Αποφοίτησα στις 30 Οκτωβρίου 2014 και ήδη εργάζομαι σε μεγάλο κεντρικό κομμωτήριο της Θεσσαλονίκης.
Ζλατανίδου Φιλιώ
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/filio.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Μούτλα
![Η Μαρία Μούτλα εργάζεται σαν κομμώτρια 3 μήνες μετά την αποφοίτησή της από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/02/Maria_Moutla_t.jpg?resize=140%2C175&ssl=1)
Το όνομά μου είναι Μαρία Μούτλα. Σπούδασα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη για ενάμιση χρόνο και έχω μόνο να πω, ότι, κάθε στιγμή ήταν ξεχωριστή! Τους ευχαριστώ όλους για τις γνώσεις που μου μετέφεραν και ιδιαίτερα την δασκάλα μου κ. Κατερίνα! Τρεις μήνες μετά από την αποφοίτησή μου, με ενέργειες της κ. Γιαννέρη, ξεκίνησα να δουλεύω στην Bergmann Kord Hair Clinic στην Καλαμαριά. Ευχαριστώ και πάλι την Gianneri Academy για όλα!!!
Ειρήνη Καραϊσαλίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Ειρήνη-Καραϊσαλίδου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Ερμιόνη Ζέρου
![Ερμιόνη Ζέρου, μια έτοιμη κομμώτρια μετά τις σπουδές της στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Ermioni_Zerou_t.jpg?resize=140%2C164&ssl=1)
Είμαι η Ερμιόνη Ζέρου και όταν ξεκίνησα την αναζήτηση για την σχολή κομμωτικής που θα μου ταίριαζε, έλαβα τις καλύτερες πληροφορίες για την Gianneri Academy, την οποία και επέλεξα τελικά. Ο χρόνος που είχα στην διάθεσή μου ήταν περιορισμένος, αλλά η εμπεριστατωμένη διδασκαλία της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και το άρτιο από κάθε άποψη διδακτικό προσωπικό, στο οποίο με την ευκαιρία θέλω να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου, με έκαναν να αισθάνομαι σήμερα απόλυτα έτοιμη για να ξεκινήσω την καριέρα μου στην κομμωτική τέχνη.
Κεβόπουλος Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/κεβοπουλος-γιωργος-.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μουρουζίδου Σοφία
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/mourouzidou-sofia.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Τζούλη Κορρέσι
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/07/tzoylh-1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ευγενία Αρουτινιάν
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/49949900_971079946613603_453560318962958336_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σωτήρης Τζούλης
![Ο Σωτήρης Τζούλης σπούδασε στην Γιαννέρη Academy και πλέον έχει δικό του κομμωτήριο στην Έδεσσα](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/05/Sotiris-Tzoulis-f.jpg?resize=160%2C106&ssl=1)
Είμαι κομμωτής με δικό μου κατάστημα και πολυπληθή πελατεία στην Έδεσσα. Όλα αυτά τα οφείλω στην Γιαννέρη Academy, που στην διάρκεια των σπουδών μου, μου προσέφερε τις βάσεις για να ανοίξουν οι επαγγελματικοί μου ορίζοντες. Η συμβουλή μου προς τους νέους, μελλοντικούς συναδέλφους και γενικά σε όποιον αγαπάει την κομμωτική, είναι μία: Να σπουδάσει στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη Academy!
Armen Avdadalov
![Ο Armen Avdadalov σπούδασε κομμωτής στην ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη και είναι από το 2005 ιδιοκτήτης κομμωτηρίου](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Armen-Avdadalov_t.jpg?resize=130%2C172&ssl=1)
Από παιδί ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά με την κομμωτική τέχνη. Γνώριζα ότι η σχολή κομμωτικής Gianneri Academy θεωρείται από τις καλύτερες και έτσι ξεκίνησα να παρακολουθώ μαθήματα. Μετά από έναν χρόνο φοίτησης, ήμουν έτοιμος να δουλέψω. Χάρη στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη κατάφερα να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο, το οποίο λειτουργώ με επιτυχία από το 2005 μέχρι σήμερα. Armen Avdadalov, Δελφών κ Μαρασλή 6, τηλ.2310 322957.
![Ο Armen Avdadalov σπούδασε κομμωτής στην ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη και είναι από το 2005 ιδιοκτήτης κομμωτηρίου](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Armen-Avdadalov_200.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Πασχαλούδη Ευαγγελία
Τελείωσε ένα υπέροχο 6 μηνο ονυχοπλαστικης στο ΙΕΚ Γιαννερη! Μία εξαιρετική σχολή με εξαιρετικούς ανθρώπους! Έμπειρες καθηγήτριες που μοιράστηκαν τις γνώσεις, τα μυστικά αλλά και τίς προσωπικές τους εμπειρίες πάνω στη τέχνη της ονυχοπλαστικης! Μία σχολή που είναι δίπλα στους μαθητές της, τους στηρίζει και τους συμβουλεύει! Ευχαριστώ πολύ για της βάσεις αυτής της επαγγελματικής αρχής!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/πασχαλουδη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κυριακή Μπεκτά
Είμαι η Μπεκτά Κυριακή, τελείωσα δημόσιο ΕΠΑΛ πήρα τις βασικές γνώσεις για εμένα. Μετά έκανα πρακτική και εκεί διαπίστωσα πως κανείς δεν πρόκειται να σου μάθει το επάγγελμα .Στην συνέχεια έψαχνα για την καλύτερη σχολή στην Θεσσαλονίκη που θα έπαιρνα τις γνώσεις που χρειάζομαι για να ξεκινήσω το επάγγελμα πήγα στην ακαδημία Γιαννέρη, όπου μου έμαθαν πολλά παραπάνω από όσα περίμενα.Πλέον βγήκα στην δουλειά κουρεύω ανδρικό ,γυναικείο κούρεμα, έμαθα χρωματολογία, τεχνικές εργασίες, περμανάντ. Είμαι πολύ χαρούμενη που επέλεξα αυτή την σχολή διότι έμαθα πολλά ευχαριστώ όλους τους καθηγητές μου για την υπομονή τους τις δεξιότητες που μας δίδαξαν και φυσικά την ακαδημία Γιαννέρη.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/11/396386699_1386124895636462_5427465040105956189_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αχιλλέας Γρηγορίου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/αχιλλεας-γρηγορίου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Γιώργος Καντεμερίδης
![Ο Γιώργος Καντεμερίδης κομμωτής πλέον απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/02/Giorgos_Kantemeridis_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Είμαι ο Γιώργος Καντεμερίδης και πολύ τυχερός που σπούδασα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy, τόσο για τις γνώσεις που απέκτησα στην κομμωτική, όσο και για το θαυμάσιο περιβάλλον που συνάντησα εκεί. Οι καθηγητές μου μου έμαθαν άριστα την τεχνική του κουρέματος και πολύ γρήγορα απέκτησα δική μου πελατεία στο σπίτι. Πλέον ετοιμάζομαι να πάω στο Dubai/United Arab Emirates για να δουλέψω εκεί σε ένα μεγάλο κομμωτήριο. Ευχαριστώ πολύ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy για δυνατότητα που μου έδωσε να ξεκινήσω μια καριέρα σαν κομμωτής.
Μαρία Γεωργάκη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/maria-georgaki.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Σεργκέν Κιούρτ
Καλησπέρα, Ονομάζομαι Κιούρτ Σεργκέν απο Ξάνθη. Ολοκλήρωση 4 μήνες στο τμήμα Barber της σχολής Γιαννέρη και πιστεύω οτι έμαθα το μεγαλύτερα μάθημα , πώς να συμπεριφέρομαι απέναντι στους πελάτες μου αλλα και πως να τους περιποιούμαι και να τους κουρεύω με τον πιο επαγγελματικό τρόπο.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω μέσα απο την καρδιά μου τις δυο μου δασκάλες αλλα και την ιδιοκτήτρια της σχολής που με καθοδήγησαν σωστά ώστε να εξελίξω τις γνώσεις μου. Σας ευχαριστώ όλους και σας εύχομαι καλή σταδιοδρομία.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/07/sergken-.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Παναγιωτίδης Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/παναγιωτιδης-χρηστος.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Άλμπι Πρίφτη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/105414563_1425304230986093_8271732150323682974_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Απόστολος Τεπελίδης
Είμαι ο Απόστολος Τεπελίδης. Επέλεξα την σχολή Gianneri Academy για να φοιτήσω στο κομμάτι του Barber. Από την πρώτη κιόλας μέρα, μη γνωρίζοντας να κρατήσω το ψαλίδι στο χέρι μου, ξεκίνησα να μαθαίνω στην πράξη το σωστό κράτημα και τον σωστό τρόπο χειρισμού του ψαλιδιού. Μέσα σε 6 μήνες, όπου κράτησε η φοίτηση (Φεβρουάριος - Σεπτέμβριος 2023), έμαθα πολλά πράγματα για το σωστό κούρεμα τόσο με ψαλίδι όσο και με μηχανές πάνω στο κομμάτι του Barber κι ευχαριστώ πολύ την Όλγα και τον Βασίλη για αυτό, την κυρία Ασημίνα για τις τεχνικές πάνω στις βαφές, όπου φάνηκαν πολύ χρήσιμες και όλη την ομάδα του Gianneri Academy για όσα έμαθα εκεί.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/10/386473104_340060821743616_6595128026877867171_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Καφάζι Δημήτρης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2024/07/Εικόνα1.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Γρούσκου Κυριακή
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/03/grouskou-kiriaki.png?resize=109%2C150&ssl=1)
Αγγελική Μαροπούλου
Οι σχολές κομμωτικής Γιαννέρη Αcademy πραγματοποιούν ότι ακριβώς σου υπόσχονται. Ο ιδρυτής της σχολής Γιώργος Γιαννέρης, καθώς και οι εκπαιδευτές κομμωτές, σου μεταφέρουν τις γνώσεις τους και σε κάνουν να αγαπήσεις πραγματικά την κομμωτική. Σε λίγο θα τελειώσω την σχολή, αλλά θα μου λείψει πολύ, γιατί κάθε μέρα σου προσφέρουν και κάτι καινούργιο να μάθεις. Δεν περίμενα ποτέ, ότι, μέσα σ' ένα χρόνο απο εκπαιδευόμενος γίνεσαι επαγγελματίας κομμωτής.
Εβελίνα & Κωνσταντίνος Ψηλογιώργη
Φιλιά λοιπόν στην σχολή Γιαννέρη, που όποιος μπει γίνεται και πρώτο χέρι!!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/45971475_329732787844395_7219630868258619392_o.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Παναγιώτου Κατερίνα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/katerina-panagiotou..jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χριστίνα Γιάννου
Η εμπειρία μου με την σχολή ήταν πολύ όμορφη, γνώρισα καταξιωμένους επαγγελματίες του χώρου, έμαθα πολλά πράγματα και στο πρακτικό αλλά και στο θεωρητικό κομμάτι μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα πραγματικά αξίζει και με το παραπάνω γιατί σου δίνεται η ευκαιρία να εξελίξεις το ταλέντο σου και να εργαστείς πάνω σε αυτό που αγαπάς!!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/03/275503412_911259379569627_6807330283166354108_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Στράγκα Ζαφειρία
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/iro-stragka.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ανθή Παπαγεωργίου
Μετά από τόσους καθηγητές στο σχολείο και αργότερα στις σχολές που έχω περάσει έχετε ξεχωρίσει ανάμεσα σε όλους με την συμπεριφορά και το χαμόγελο που είχατε πάντα να μας προσφέρετε .Οι γνώσεις που μας μεταδώσατε φαίνονται παντού χρήσιμες. Από την πιο απλή μέχρι και την πιο δύσκολη τεχνική . Από μακιγιάζ για ηλικίες άνω των 50 μέχρι και νυφικό. Γενικότερα έχετε γίνει ένα παράδειγμα προς μίμηση και ξέρω ότι ποτέ δεν πρόκειται να ξεχάσω ότι μας μάθατε ούτε μια μικρή λεπτομέρεια. Σας ευχαριστώ πολύ !
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/272698193_348205743976239_3574945642279736459_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Γιώργος Βαλαβάνης
![Ο Γιώργος Βαλαβάνης με την βοήθεια των εκπαιδευτών του στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, πίστεψε στον εαυτό του και έγινε επαγγελματίας κομμωτής](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Giorgos_Valavanis_t.jpg?resize=140%2C174&ssl=1)
Ονομάζομαι Γιώργος Βαλαβάνης και κατάγομαι από την Μυτιλήνη. Μετά από αναζήτηση δύο χρόνων ξεκίνησα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου μετά από μια αρχική απογοήτευση, ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ, ένα ολοκληρωμένο κούρεμα μου έδωσε φτερά και πίστεψα στον εαυτό μου. Ήταν η αρχή και πλέον όλα ήταν πιο εύκολα για μένα, βεβαίως και με την αμέριστη βοήθεια που είχα από τους εκπαιδευτές μου. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής ήταν το σημαντικότερο βήμα στην καριέρα μου.
Χαρούλα Δελιανίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Χαρούλα-Δελιανίδου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)