Το Lift βλεφαρίδων (περμανάντ) με κερατίνη σε συνδιασμό με την ημιμόνιμη βαφή είναι μια νέα τεχνική που προσφέρει όγκο , πάχος και καμπυλότητα με φυσικό τρόπο.
To Brow Lift/ Lamination είναι μια πρωτοποριακή τεχνικής που τιθασεύση τα πυκνά και καθοδικής κατεύθυνσης φρύδια, ώστε να δώσει στο βλέμμα την ένταση που χρειάζεται. Η διαδικασία περιλαμβάνει ανόρθωση φρυδιών και στη συνέχεια βαφή μακράς διαρκείας.
Τα σεμινάρια απευθύνονται σε όσους θέλουν να ασχοληθούν με τον τομέα της ομορφιάς, όπως αισθητικούς είτε κομμωτές, ή είναι ήδη επαγγελματίες και θέλουν να διευρύνουν τισ γνώσεις τους αποκτώντας γνώση και εμπειρία σε επάγγελμα με μεγάλη ζήτηση και ανάπτυξη.
Η σχολή παρέχει εντελώς δωρεάν όλα τα υλικά-προϊόντα, τα εργαλεία και τα μηχανήματα στους σπουδαστές κατά την διάρκεια των μαθημάτων ατομικά στον καθένα.
Η εκπαίδευση πραγματοποιείται από επαγγελματίες καθηγητές καταξιωμένους στο χώρο της ομορφιάς .Τα τμήματα είναι ολιγομελή με θεωρητική/πρακτική εκπαίδευση σε βασικές και εξειδικευμένες τεχνικές και είναι ευέλικτα ανάλογα με τις ανάγκες των μαθητών.
![Σεμινάριο Lash Lifting Keratin Permanent Σεμινάριο Lash Lifting Keratin Permanent](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Σεμινάριο-Lash-Lifting-Keratin-Permanent.jpg?fit=290%2C174&ssl=1)
Πρόγραμμα Σεμιναρίου
- Υλικά και προϊόντα
- Ιστορικό υγείας πελάτη
- Προσωπολογία και σχήματα προσώπων
- Δομή του ματιού και των Βλεφάρων
- Σχήματα Φρυδιών
- Περμανάντ Βλεφάρων
- Περμανάντ Φρυδιών
- Βαφή Βλεφάρων
- Βαφή Φρυδιών
- Συμβουλές περιποίησης μετά την εφαρμογή
- Πρακτική σε ζωντανά μοντέλα
Διάρκεια μαθημάτων: 1 ημέρα
Ωράριο: 8 ώρες (Πρωινά ή Απογευματικά Τμήματα )
Με την ολοκλήρωση του σεμιναρίου δίνεται βεβαίωση σπουδών Gianneri Academy
Σχόλια αποφοίτων κομμωτικής της Σχολής Γιαννέρη
Μαρία Γεωργάκη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/maria-georgaki.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Ευγενία Αρουτινιάν
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/49949900_971079946613603_453560318962958336_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Νίκος Ζαγγανάς
![Ο Νίκος Ζαγγανάς δούλευε ήδη σαν κομμωτής κατά την διάρκεια των σπουδών του στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη από όπου αποφοίτησε τον ιούνιο του 2014.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/12/Nikos-Zagganas_t.jpg?resize=140%2C211&ssl=1)
Είμαι ο Νίκος Ζαγγανάς και αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στις 30 Ιουνίου 2014. Εγώ δεν περίμενα να τελειώσω πρώτα τις σπουδές κομμωτικής, αλλά άρχισα να δουλεύω ήδη κατά την διάρκειά τους και συνεχίζω φυσικά να εργάζομαι σαν κομμωτής. Στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy απέκτησα τις γνώσεις που χρειαζόμουν για να αξιοποιήσω το ταλέντο μου. Οι σωστές σπουδές κομμωτικής ολοκληρώνουν τον κομμωτή, πέρα από την διάθεση και το ταλέντο που διαθέτει. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής είναι το μεγαλύτερο βήμα για την επαγγελματική σταδιοδρομία.
Βασίλης Χαρίσογλου
![Ο Βασίλης Χαρίσογλου εργάζεται μετά την αποφοίτηση του από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στο κομμωτήριο Αναστασία](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/08/Vassilis_Charissoglou_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Είμαι ο Βασίλης Χαρίσογλου και αισθάνομαι, ότι σπουδάζοντας στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, διδάχθηκα από τους καλύτερους στην κομμωτική τέχνη.
Είναι πολύ σημαντικό να μαθαίνεις δίπλα σε ανθρώπους που ενδιαφέρονται πραγματικά για το μέλλον σου. Την σχολή διακρίνουν οι άριστες εγκαταστάσεις, το υγιές περιβάλλον, οι άριστα καταρτισμένοι εκπαιδευτές και το εξαιρετικό σύστημα διδασκαλίας σε πραγματικές συνθήκες κομμωτηρίου. Όλα αυτά συνετέλεσαν ώστε μετά την αποφοίτηση μου από την σχολή να συμμετέχω σε κλειστά σεμινάρια μεγάλων εταιρειών και πλέον να εργάζομαι στο κομμωτήριο Αναστασία, στην Αριστοτέλους 3 στην Θεσσαλονίκη.
Σύλβια Γκόρο
![H Σύλβια Γκόρο πέντε μόλις χρόνια μετά την αποφοίτησή της από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, άνοιξε το 2006 το δικό της κομμωτήριο στα Πυλαιώτικα και είναι σήμερα μια επιτυχημένη επιχειρηματίας.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Silvia-Goro_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Ονομάζομαι Σύλβια Γκόρο και είμαι απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, αλλά και ιδιοκτήτρια επιχείρησης παροχής υπηρεσιών κομμωτικής και αισθητικής, (ΚΟΜΜΩΣΕΙΣ ΣΥΛΒΙΑ - Βεργίνας 34, Πυλαιώτικα), από το 2006! Στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη φοίτησα την διετία 1999-2001, μετά εργάστηκα έως το 2004 στο YIANNI HAIR SPA και έως ότου άνοίξω το δικό μου κομμωτήριο παρακολουθούσα επιμορφωτικά σεμινάρια σε Wella και L'Oréal. Στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy, εκτός από την άρτια επαγγελματική κατάρτιση, βρήκα μια δεύτερη οικογένεια, που ήταν και είναι δίπλα μου σε κάθε φάση της επιτυχημένης σταδιοδρομίας μου.
Δόρα Μπαρμπαρούση
![Δόρα Μπαρμπαρούση, απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/05/Dora-Barbarousi_t.jpg?resize=130%2C158&ssl=1)
Ονομάζομαι Δόρα Μπαρμπαρούση και οι εντυπώσεις μου για την σχολή, το κλίμα εκεί και τους εκπαιδευτές, είναι κάτι παραπάνω από θετικές! Δίπλα τους διδάχτηκα όχι μόνο την τέχνη της κομμωτικής, αλλά και το πως να συνεργάζομαι με άλλους ανθρώπους και να αγαπώ αυτό που κάνω! Η σχολή κομμωτικής Γιαννέρη Academy στην θεσσαλονίκη, ήταν η καλύτερη επιλογή που θα θα μπορούσα να έχω κάνει!
Χριστίνα Ελευθερίου
Λέγομαι Χριστίνα Ελευθερίου και ήρθα απ'την Θάσο να σπουδάσω Αντρικό Κούρεμα και παραδοσιακό Ξύρισμα με φαλτσέτα στη Gianneri Academy όπου επέλεξα το 6μηνο πρόγραμμα και έφυγα πολύ ευχαριστημένη με πολλές γνώσεις και μια όμορφη εμπειρία σπουδών καθώς δίπλα μου είχα καταρτισμένους ανθρώπους και πρόθυμους να με βοηθήσουν σε κάθε μου απορία. Τους ευχαριστώ θερμά και τους εύχομαι κάθε προσωπική εξέλιξη και επιτυχία!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/04/342366389_769008288192663_4413864496286279564_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Hadjaraj Redison
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/ρεντισον-σονι.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Βασίλης Μενεγάτος
![Gianneri Academy Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/04/Βασίλης-Μενεγάτος-Gianneri-Academy.jpg?resize=104%2C109&ssl=1)
Ονομάζομαι Βασίλης Μενεγάτος και επέλεξα να φοιτήσω στο τμήμα μπάρμπερ της σχολής Γιαννέρη Academy στη Θεσσαλονίκη. Διδάχτηκα από άριστα καταρτισμένους εκπαιδευτές , οι οποίοι μου έδειξαν βήμα βήμα με κάθε λεπτομέρεια τα μυστικά του επαγγέλματος. Έμαθα όλες τις νέες μοντέρνες αλλά και κλασικές τάσεις στο αντρικό κούρεμα και ήδη νιώθω έτοιμος να εργαστώ σε κομμωτήριο. Θέλω ιδιαίτερα, να ευχαριστήσω τους εκπαιδευτές για τη βοήθεια τους και τις πολύτιμες γνώσεις που μου πρόσφεραν.
Γιώργος Θεοδώρου
![Ο Γιώργος Θεοδώρου ήρθε από την Κύπρο για να σπουδάσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/10/Giorgos_Theodorou_t.jpg?resize=140%2C147&ssl=1)
Είμαι ο Γιώργος Θεοδώρου. Κατάγομαι από την Κύπρο και στην Θεσσαλονίκη σπούδασα για 4 χρόνια πληροφορική. Παράλληλα με τις σπουδές μου αποφάσισα να αποκτήσω μία εναλλακτική επαγγελματική δραστηριότητα και να σπουδάσω κομμωτική στην Gianneri Academy. Στην σχολή όσο περνούσε ο καιρός, αγαπούσα όλο και περισσότερο αυτό το επάγγελμα. Κύριος λόγος ήταν τόσο το σύστημα σπουδών, μέσα από το οποίο σε πολύ μικρό διάστημα απόκτησα πολύτιμες γνώσεις, όσο και οι άνθρωποι της σχολής, που με αγκάλιασαν και με βοήθησαν να καταλάβω και να αγαπήσω τις άπειρες δυνατότητες αυτού του επαγγέλματος. Έμαθα τόσα πολλά, που σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα άρχισα να εξασκώ μόνος μου το επάγγελμα στο σπίτι. Όταν τελείωσα τη σχολή επέστρεψα στη Κύπρο και άρχισα αμέσως να δουλεύω στο κομμωτήριο της μητέρας μου, που έμεινε έκπληκτη από τις ικανότητες μου. Ευχαριστώ πολύ την Gianneri Academy και την συστήνω ανεπιφύλακτα.
Ζλατανίδου Φιλιώ
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/filio.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Αγγελική Μαροπούλου
Οι σχολές κομμωτικής Γιαννέρη Αcademy πραγματοποιούν ότι ακριβώς σου υπόσχονται. Ο ιδρυτής της σχολής Γιώργος Γιαννέρης, καθώς και οι εκπαιδευτές κομμωτές, σου μεταφέρουν τις γνώσεις τους και σε κάνουν να αγαπήσεις πραγματικά την κομμωτική. Σε λίγο θα τελειώσω την σχολή, αλλά θα μου λείψει πολύ, γιατί κάθε μέρα σου προσφέρουν και κάτι καινούργιο να μάθεις. Δεν περίμενα ποτέ, ότι, μέσα σ' ένα χρόνο απο εκπαιδευόμενος γίνεσαι επαγγελματίας κομμωτής.
Κεβόπουλος Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/κεβοπουλος-γιωργος-.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Λιόγκας Νικόλαος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/λιογκας-νικολαος.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Γιώργος Γίμας
![Ο Γιώργος Γίμας απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, επαγγελματίας κομμωτής στην Ariane](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Gimas_Giorgos_t.jpg?resize=140%2C169&ssl=1)
Λέγομαι Γιώργος Γίμας κι όταν αποφάσισα να διαλέξω το επάγγελμα του κομμωτή, άρχισε για μένα η αναζήτηση της καλύτερης σχολής. Μετά από μεγάλη έρευνα διαπίστωσα, ότι, η σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη ήταν απόλυτα εξειδικευμένη, με πάρα πολλούς καταξιωμένους αποφοίτους και ήδη πολύ γνωστούς κομμωτές. Η εκπαίδευση στην σχολή ήταν πολύ οργανωμένη και έδινε έμφαση τόσο σε κλασσικές, αλλά επίσης και σε νέες τεχνικές, έτσι ώστε σύντομα μπορούσα να περιποιηθώ συγγενείς και φίλους. Τελειώνοντας την σχολή ένοιωθα σίγουρος για τον εαυτό μου και απόλυτα δικαιωμένος για την επιλογή της σχολής κομμωτικής που είχα κάνει. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην
σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και στους εκπαιδευτές μου. Εργάζομαι στα κομμωτήρια Ariane.
Μουρουζίδου Σοφία
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/mourouzidou-sofia.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κυριακή Μπεκτά
Είμαι η Μπεκτά Κυριακή, τελείωσα δημόσιο ΕΠΑΛ πήρα τις βασικές γνώσεις για εμένα. Μετά έκανα πρακτική και εκεί διαπίστωσα πως κανείς δεν πρόκειται να σου μάθει το επάγγελμα .Στην συνέχεια έψαχνα για την καλύτερη σχολή στην Θεσσαλονίκη που θα έπαιρνα τις γνώσεις που χρειάζομαι για να ξεκινήσω το επάγγελμα πήγα στην ακαδημία Γιαννέρη, όπου μου έμαθαν πολλά παραπάνω από όσα περίμενα.Πλέον βγήκα στην δουλειά κουρεύω ανδρικό ,γυναικείο κούρεμα, έμαθα χρωματολογία, τεχνικές εργασίες, περμανάντ. Είμαι πολύ χαρούμενη που επέλεξα αυτή την σχολή διότι έμαθα πολλά ευχαριστώ όλους τους καθηγητές μου για την υπομονή τους τις δεξιότητες που μας δίδαξαν και φυσικά την ακαδημία Γιαννέρη.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/11/396386699_1386124895636462_5427465040105956189_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αλέξανδρος Νικολάου
![Barber Giannery academy Thessaloniki](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Αλέξανδρος-Νικολάου-Barber-Giannery-academy-Thessaloniki.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δήμητρα Χατζοπούλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δήμητρα-Χατζοπούλου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Κασπαρίδης Σάκης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κασπαρίδης-Σάκης.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Κατερίνα Βουδουρίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44168522_1682071711947651_6434762759266631680_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αντώνης Βασιλείου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/βασιλειου-αντωνης.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αλεξάνδρα Μαρτίν
![Η Αλεξάνδρα Μαρτίν ήρθε από την Κύπρο για να σπουδάσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/10/Alexandra_Martin_tt.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Είμαι η Αλεξάνδρα Μαρτίν. Πριν από ένα χρόνο αποφάσισα να ασχοληθώ με την κομμωτική. Είχα κάνει στην Κύπρο κάποια μαθήματα, όμως δεν ήμουν ευχαριστημένη. Έτσι αποφάσισα να έρθω στη Θεσσαλονίκη για να βρω μια καλύτερη σχολή κομμωτικής. Για την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη άκουσα από κάποιους φίλους τα καλύτερα και αποφάσισα να την επιλέξω. Εδώ λοιπόν άρχισε για μένα ένα μοναδικό ταξίδι, που ακόμα συνεχίζεται, στον κόσμο της κομμωτικής τέχνης. Έμαθα να δημιουργώ απίστευτα πράγματα, να κρατάω το ψαλίδι χωρίς να φοβάμαι, να κάνω βραδινά και να νομίζω ότι κάνω επίδειξη. Για πρώτη φορά ανυπομονούσα για το επόμενο μάθημα, ενώ οι ώρες στη Σχολή κυλούσαν πάντα όμορφα και δημιουργικά. Το μόνο που έχω να πω, σε όλους τους καθηγητές και τους εκπαιδευτές που γνώρισα στη Σχολή, είναι ένα μεγάλο ευχαριστώ. Όλοι ήσασταν άψογοι και μου δώσατε τα εφόδια για να νοιώθω πως έχω το ταλέντο να προχωρήσω. Ευχαριστώ και πάλι ... θα μου λείψετε.
Luisa Doko
Είμαι η Luisa Doko και τελείωσα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη το 2007. Μου προσέφεραν πολύ περισσότερα από όσα μου είχαν υποσχεθεί. Με την αποφοίτησή μου ήμουν έτοιμη να εργαστώ σαν πρώτο χέρι, γιατί το έμπειρο διδακτικό προσωπικό της σχολής και η συνεχής πρακτική εξάσκηση, βγάζουν επαγγελματίες κομμωτές. Θέλω να ευχαριστήσω την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy για την δυνατότητα που μου προσέφερε να καταξιωθώ επαγγελματικά σαν κομμώτρια.
Στράγκα Ζαφειρία
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/iro-stragka.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ειρήνη Καραϊσαλίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Ειρήνη-Καραϊσαλίδου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Αλεξάνδρα Μαρτίν
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Αλεξάνδρα-Μαρτίν.jpg?resize=105%2C140&ssl=1)
Παναγιώτης Τουλουμτσόγλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/07/107358207_3424499290916600_5221943296214772498_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σωτήρης Τζούλης
![Ο Σωτήρης Τζούλης σπούδασε στην Γιαννέρη Academy και πλέον έχει δικό του κομμωτήριο στην Έδεσσα](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/05/Sotiris-Tzoulis-f.jpg?resize=160%2C106&ssl=1)
Είμαι κομμωτής με δικό μου κατάστημα και πολυπληθή πελατεία στην Έδεσσα. Όλα αυτά τα οφείλω στην Γιαννέρη Academy, που στην διάρκεια των σπουδών μου, μου προσέφερε τις βάσεις για να ανοίξουν οι επαγγελματικοί μου ορίζοντες. Η συμβουλή μου προς τους νέους, μελλοντικούς συναδέλφους και γενικά σε όποιον αγαπάει την κομμωτική, είναι μία: Να σπουδάσει στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη Academy!
Μαρία Μούτλα
![Η Μαρία Μούτλα εργάζεται σαν κομμώτρια 3 μήνες μετά την αποφοίτησή της από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/02/Maria_Moutla_t.jpg?resize=140%2C175&ssl=1)
Το όνομά μου είναι Μαρία Μούτλα. Σπούδασα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη για ενάμιση χρόνο και έχω μόνο να πω, ότι, κάθε στιγμή ήταν ξεχωριστή! Τους ευχαριστώ όλους για τις γνώσεις που μου μετέφεραν και ιδιαίτερα την δασκάλα μου κ. Κατερίνα! Τρεις μήνες μετά από την αποφοίτησή μου, με ενέργειες της κ. Γιαννέρη, ξεκίνησα να δουλεύω στην Bergmann Kord Hair Clinic στην Καλαμαριά. Ευχαριστώ και πάλι την Gianneri Academy για όλα!!!
Ανδρέας Διονυσίου
Ήρθα από την Κύπρο να βρω μια σχολή κομμωτικής, η οποία θα μου έδινε τα εφόδια για να γίνω ένα καλός κομμωτής. Έκανα την σωστή επιλογή με την Γιαννέρη Academy και θέλω με την εικαιρία να ευχαριστήσω την σχολή και τις εκπαιδεύτριες για όσα μου έμαθαν στους 12 μήνες των σπουδών. Ελπιζω σύντομα να ανοίξω το δικό μου κομμωτήριο.
Σαρίδου Ιωάννα
Ονομάζομαι Σαρίδου Ιωάννα , σπούδασα ονυχοπλαστική στην γιαννερη academy και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Οι εκπαιδεύτριες στης σχολής με εξάμηνη εκπαίδευση με βοήθησαν από το μηδέν που δεν είχα καμία γνώση σχετικά με το επάγγελμα που ονειρευόμουν να φτάσω στον στόχο μου και να δουλεύω πλέον επαγγελματικά. Ευχαριστώ πάρα πολύ και είμαι ευγνώμων για όλα.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/σαριδου-1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ηρώ Κουλούδη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44506653_250451622267361_4703926857790128128_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Ρηνώτα
Είναι απίστευτο το πως ένας άνθρωπος μπορεί να σου μάθει με δικές του γνώσεις τόσα πράγματα και να τα δώσει σε κάποιον άλλον να τα καταλάβει, εσείς όμως τα καταφέρατε.
Κάθε φορά που έμπαινα στη σχολή ήξερα ότι πάλι θα δημιουργήσουμε, ότι πάλι θα μας πείτε κάποια ωραία ιστορία από δικιά σας εμπειρία, και οτι σίγουρα θα μας κάνετε να γελάσουμε όπως κάνατε καθημερινά...
Αγαπούσα το μακιγιάζ αλλά από την μέρα που μας μάθατε τις βάσεις έγινε για εμένα η ζωή μου.
Πιάνω τα πινέλα μου και ταξιδεύω...
Έμαθα πολλά από εσάς και όταν είδα ότι συνεχίζεται στη σχολή για δεύτερη χρονιά χάρηκα πραγματικά για τις επόμενες επαγγελματίες που θα βγουν με ένα πτυχίο από εκεί με δικές σας βάσεις...
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες οι make up artist να αγαπάνε και να διδάσκουν με τον ίδιο τρόπο... και να παραμείνετε στη σχολή για τα υπόλοιπα χρόνια... γιατί το αξίζετε. Είμαι απλά περήφανη για εσάς όπως σίγουρα θα είναι οι περισσότεροι που σας γνωρίσουν και κυρίως η οικογένεια σας...
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/Στιγμιότυπο-2022-02-08-9.06.17-πμ.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Τζούλη Κορρέσι
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/07/tzoylh-1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Μούτλα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Μαρία-Μούτλα.jpg?resize=105%2C133&ssl=1)
Γιώργος Καντεμερίδης
![Ο Γιώργος Καντεμερίδης κομμωτής πλέον απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/02/Giorgos_Kantemeridis_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Είμαι ο Γιώργος Καντεμερίδης και πολύ τυχερός που σπούδασα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy, τόσο για τις γνώσεις που απέκτησα στην κομμωτική, όσο και για το θαυμάσιο περιβάλλον που συνάντησα εκεί. Οι καθηγητές μου μου έμαθαν άριστα την τεχνική του κουρέματος και πολύ γρήγορα απέκτησα δική μου πελατεία στο σπίτι. Πλέον ετοιμάζομαι να πάω στο Dubai/United Arab Emirates για να δουλέψω εκεί σε ένα μεγάλο κομμωτήριο. Ευχαριστώ πολύ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy για δυνατότητα που μου έδωσε να ξεκινήσω μια καριέρα σαν κομμωτής.
Θεοδώρα Τιμηλιώτου
![Η Θεοδώρα Τιμηλιώτου ξεκίνησε να εργάζεται αμέσως μετά τις σπουδές της στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/09/Theodora_Timiliotou_t.jpg?resize=140%2C167&ssl=1)
Ονομάζομαι Θεοδώρα Τιμηλιώτου και επέλεξα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Μερικές ημέρες μετά την αποφοίτησή μου ξεκίνησα να εργάζομαι
σε κομμωτήριο. Είχα όλα τα προσόντα για να δουλέψω σαν κομμώτρια άμεσα μετά τις σπουδές μου, κατά την διάρκεια των οποίων μάθαινα το επάγγελμα σε πραγματικές συνθήκες δουλειάς. Τους ευχαριστώ όλους και ειδικά την κ. Νίκη που με βοήθησε πάρα πολύ με την εμπειρία της.
Αποστόλης Ιωσηφίδης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/apostolis-iosif.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Jorida Nexha
Όταν τελείωσα το ΕΠΑΛ κομμωτικής είχα ελάχιστες γνώσεις , οπότε αποφάσισα να πάω σε μια επαγγελματική σχολή κομμωτικής. Μετά από πολύ ψάξιμο πήγα στη σχολή Gianneri . Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από τις γνώσεις που πήρα. Η σχολή έχει ένα πολύ όμορφο περιβάλλον εκμάθησης, με πολύ καλούς καθηγητές και με διάθεση για να σου μάθουν πολλά και χρήσιμα πράγματα. Το πιο σημαντικό για μένα ήταν ότι με βοήθησαν πολύ ώστε να προσανατολίσουν επαγγελματικά. Τώρα νιώθω έτοιμη για να κάνω τη νέα μου αρχή στην Ιταλία!.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2021/11/253371893_312884683732066_7417566892488828163_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ταχτσίδης Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Ταχτσίδης-Γιώργος.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σεργκέν Κιούρτ
Καλησπέρα, Ονομάζομαι Κιούρτ Σεργκέν απο Ξάνθη. Ολοκλήρωση 4 μήνες στο τμήμα Barber της σχολής Γιαννέρη και πιστεύω οτι έμαθα το μεγαλύτερα μάθημα , πώς να συμπεριφέρομαι απέναντι στους πελάτες μου αλλα και πως να τους περιποιούμαι και να τους κουρεύω με τον πιο επαγγελματικό τρόπο.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω μέσα απο την καρδιά μου τις δυο μου δασκάλες αλλα και την ιδιοκτήτρια της σχολής που με καθοδήγησαν σωστά ώστε να εξελίξω τις γνώσεις μου. Σας ευχαριστώ όλους και σας εύχομαι καλή σταδιοδρομία.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/07/sergken-.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Γρούσκου Κυριακή
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/03/grouskou-kiriaki.png?resize=109%2C150&ssl=1)
Καραμπετάκης Χρήστος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/καραμπετακης-χρηστος.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Απόστολος Τεπελίδης
Είμαι ο Απόστολος Τεπελίδης. Επέλεξα την σχολή Gianneri Academy για να φοιτήσω στο κομμάτι του Barber. Από την πρώτη κιόλας μέρα, μη γνωρίζοντας να κρατήσω το ψαλίδι στο χέρι μου, ξεκίνησα να μαθαίνω στην πράξη το σωστό κράτημα και τον σωστό τρόπο χειρισμού του ψαλιδιού. Μέσα σε 6 μήνες, όπου κράτησε η φοίτηση (Φεβρουάριος - Σεπτέμβριος 2023), έμαθα πολλά πράγματα για το σωστό κούρεμα τόσο με ψαλίδι όσο και με μηχανές πάνω στο κομμάτι του Barber κι ευχαριστώ πολύ την Όλγα και τον Βασίλη για αυτό, την κυρία Ασημίνα για τις τεχνικές πάνω στις βαφές, όπου φάνηκαν πολύ χρήσιμες και όλη την ομάδα του Gianneri Academy για όσα έμαθα εκεί.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/10/386473104_340060821743616_6595128026877867171_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Γεωργιάδου Ελισάβετ
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/elisavet-geor.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Καψού
![Η Μαρία Καψού ήρθε από την Λεμεσσό και αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στις 20 Μαρτίου 2015.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/03/Kapsou_Maria_t.jpg?resize=140%2C176&ssl=1)
Το όνομά μου είναι Μαρία Καψού και ήρθα στην Θεσσαλονίκη από την Λεμεσσό για να σπουδάσω σε γνωστή σχολή κομμωτικής, όπου όμως κατά την διάρκεια της φοίτησης μου διαπίστωσα ότι δεν ήταν αυτό που θα ικανοποιούσε τις προσδοκίες μου. Αναζητώντας λοιπόν κάτι καλύτερο, αλλά ρωτώντας και φίλους που μου μίλησαν με τα καλύτερα λόγια για την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, αποφάσισα να συνεχίσω εκεί. Η επιλογή ήταν άριστη, καθώς πολύ γρήγορα κατάλαβα ότι ήταν αυτό ακριβώς που ζητούσα. Άρτια εκπαίδευση στην κομμωτική με υψηλά στάνταρτ και εκπαιδευτές οι οποίοι πέρα από την γνώση που μας μετέδιδαν ήταν πάντα δίπλα μας σε κάθε προβλημα. Η εκπαίδευση στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy παράλληλα με την θεωρία βασίζεται πάρα πολύ στην εξάσκηση σε ζωντανά μοντέλα και έτσι είμαι έτοιμη να επιστρέψω στην Κύπρο σαν ολοκληρωμένη πλέον κομμώτρια για να εργαστώ.
Καφάζι Δημήτρης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2024/07/Εικόνα1.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Τάσος Μούζας
![Τάσος Μούζας, αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/09/Tasos_Mouzas_t.jpg?resize=140%2C206&ssl=1)
Είμαι ο Τάσος Μούζας και αποφοίτησα και εγώ από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Με το πέρας των σπουδών μου ένιωθα γεμάτος εμπειρίες, τις οποίες προφανώς μου μετέδωσαν άνθρωποι ειδικοί, με γνώση της τεχνικής, με μεράκι και καινοτόμες ιδέες στα ανδρικά και γυναικεία κουρέματα. Αυτοί οι άνθρωποι με κατέστησαν ικανό να ξεκινήσω μια πορεία με πάθος και έμπνευση στην κομμωτική. Οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ανθρώπους της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy, οι οποίοι πραγματικά ξεχωρίζουν και την έχουν φέρει δίκαια στην πρώτη θέση στις προτιμήσεις των νέων κομμωτών.
Σάκης Μητρόπουλος
![O Σάκης Μητρόπουλος, Color Expert από την Schwarzkopf φοίτησε στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/12/Sakis-Mitropoulos_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Έμαθα πάρα πολλά πλάϊ σε πολύ καταξιωμένες εκπαιδεύτριες με μεγάλη εμπειρία στην διδασκαλία της κομμωτικής τέχνης, οι οποίες μου έδωσαν πολύ περισσότερα εφόδια για την δουλειά μου απ' ότι προέβλεπε το πλαίσιο της βασικής εκπαίδευσης ενός κομμωτή. Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη τον Σεπτέμβριο του 2008 και εδώ και τέσσερα χρόνια έχω το δικό μου κομμωτήριο ( Σάκης Μητρόπουλος, Ρήγα Φεραίου 6, Χαλάστρα). Παράλληλα έχω δουλέψει στον Antenna στο δελτίο ειδήσεων και παρακολουθώ συνεχώς σεμινάρια. Απέκτησα ήδη τον σημαντικό τίτλο του Color Expert από την Schwarzkopf, ενώ ετοιμάζομαι ήδη για το ανώτερο δίπλωμα του Color Expert της Wella Master.