Εξιδεικευμένα μαθήματα Nail Art & Design | Ακρυλικό | Gel
Ταχύρυθμα εξειδικευμένα και ολιγομελή τμήματα ( από 1 έως 3 άτομα) , που απευθύνονται σε άτομα που θέλουν να συμπληρώσουν ή να αναπτύξουν τις γνώσεις τους πάνω σε συγκεκριμένες τεχνικές ονυχοπλαστικής.
Η σχολή προσφέρει δωρεάν όλα τα εργαλεία και τον απαραίτητο εξοπλισμό κατά τη διάρκεια των μαθημάτων στους σπουδαστές.
Acrylic Perfection
Εκμάθηση και εξειδίκευση της τεχνικής του ακρυλικού βήμα προς βήμα με την καθοδήγηση του εκπαιδευτή.
Περιλαμβάνει:
-Φυσική ενίσχυση με ακρυλικό
-Τεχνητά νύχια με tips
-Ονυχοφαγία
-Τεχνητά νύχια με φόρμα
-Συντήρηση και αφαίρεση ακρυλικού με τροχό
![DSC02613](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/06/DSC02613.jpg?fit=1200%2C801&ssl=1)
![Gel Νυχιών Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/06/DSC02583.jpg?fit=1200%2C802&ssl=1)
Gel Perfection
Δίνει έμφαση στην εκμάθηση και εξάσκηση της τεχνικής gel βήμα προς βήμα , λύνοντας όλες τις απορίες του σπουδαστή
Περιλαμβάνει :
-Φυσική ενίσχυση με gel
-Τεχνητά νύχια με tips
-Ονυχοφαγία
-Τεχνητά νύχια με φόρμα
-Soak off Gel
-Color Gel
-Sculpting Gel
-Συντήρηση και αφαίρεση ακρυλικού με τροχό
Nail Art Perfection
Προσφέρει όλα τα είδη Nail art με έμφαση στις τεχνικές που χρειάζεται ο σπουδαστής περισσότερο εξάσκηση
Περιλαμβάνει :
-Γραμμικό σχέδιο
-Ανάγλυφα σχέδια gel
-3D σχέδια
-Velvet Sands Effect
-Marble Effect
-Sugar Effect
-Mettalic/ Chameleon Effect
-Ombre Technic
-Foil Technic
-Liquid Stone
-Snake Skin
-Cat Eye
-Holo
-Baby Boomer
-Color Gel Mix
-Swarovski Design
![IMG_0599](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/06/IMG_0599.jpg?fit=1024%2C683&ssl=1)
Σχόλια αποφοίτων κομμωτικής της Σχολής Γιαννέρη
Σύμη Ελευθεριάδου
![Η Σύμη Ελευθεριάδου αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και εργάζεται ήδη σαν κομμώτρια.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/05/Symi_Eleftheriadou_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Ονομάζομαι Σύμη Ελευθεριάδου και είχα πάντα ένα όνειρο, να γίνω κομμώτρια. Έτσι, παρ' όλο που πέρασα στο πανεπιστήμιο, ακολούθησα το όνειρό μου και ήρθα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου από την πρώτη στιγμή έννοιωσα ότι βρισκόμουν σε ένα οικείο περιβάλλον. Η ομάδα των εκπαιδευτών της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy, ήταν πάντα ευγενική, φιλική και πρόσχαρη και βοηθούσε τους σπουδαστές σε κάθε τους βήμα. Εγώ μπόρεσα ήδη μετά από δύο μήνες να κουρεύω, χάρη στην άριστη διδασκαλία της σχολής, σε ζωντανά μοντέλα στο εκπαιδευτικό κομμωτήριο και στο εξάμηνο είχα πλέον δική μου πελατεία στο σπίτι. Πολύ σύντομα, μετά τις σπουδές, βρήκα δουλειά σε κομμωτήριο και ασκώ πλέον το επάγγελμα που τόσο αγαπώ. Ευχαριστώ όλη την ομάδα της Gianneri Academy και ειδικά τον κ. Γιώργο και την κ. Λίλιαν Γιαννέρη που από την πρώτη ημέρα στην σχολή, άνοιξαν την αγκαλιά τους και με στήριξαν.
Ρούλα Κανδύλα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Ρούλα-Κανδύλα-.jpg?resize=105%2C140&ssl=1)
Γιώργος Καντεμερίδης
![Ο Γιώργος Καντεμερίδης κομμωτής πλέον απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/02/Giorgos_Kantemeridis_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Είμαι ο Γιώργος Καντεμερίδης και πολύ τυχερός που σπούδασα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy, τόσο για τις γνώσεις που απέκτησα στην κομμωτική, όσο και για το θαυμάσιο περιβάλλον που συνάντησα εκεί. Οι καθηγητές μου μου έμαθαν άριστα την τεχνική του κουρέματος και πολύ γρήγορα απέκτησα δική μου πελατεία στο σπίτι. Πλέον ετοιμάζομαι να πάω στο Dubai/United Arab Emirates για να δουλέψω εκεί σε ένα μεγάλο κομμωτήριο. Ευχαριστώ πολύ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy για δυνατότητα που μου έδωσε να ξεκινήσω μια καριέρα σαν κομμωτής.
Πιαντές Δημήτρης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/πιαντες-.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Τζιάκα Γεωργία
Τελειώνοντας την 6μηνη φοίτησή μου στο τμήμα ονυχοπλαστικής του ΙΕΚ ΓΙΑΝΝΕΡΗ ,τον Σεπτέμβριο του 2020 ,νιώθω ιδιαίτερα ικανοποιημένη με την επιλογή μου.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω την κυρία Λίλιαν Γιαννέρη ,μια εξαιρετική επαγγελματία ,για την προθυμία της να με εξυπηρετήσει σε οτι χρειάστηκα .
Η σχολή μας παρείχε οτι ήταν απαραίτητο για την παρακολούθηση των μαθημάτων μέσα σε ένα πολύ όμορφο περιβάλλον, καθώς επίσης διαθέτει εξειδικευμένο προσωπικό με εμπειρία,γνώσεις και αγάπη για αυτό που κάνουν.
Θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως τις καθηγήτριες μου Δέσποινα Τολίκα και Αρμινέ Παρσαντανιάν ,οι οποίες μου μετέδωσαν και μου έμαθαν με υπομονή,αγάπη και ενδιαφέρον τις γνώσεις τους και όσα μου είναι απαραίτητα για να νιώθω έτοιμη να εργαστώ ως τεχνίτρια ονυχοπλαστικής.
Το ΙΕΚ ΓΙΑΝΝΕΡΗ είναι μια σχολή που πραγματικά αξίζει να την επιλέξει κάποιος.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/09/τζιακα-1-1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ευγενία Αρουτινιάν
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/49949900_971079946613603_453560318962958336_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σάκης Μητρόπουλος
![O Σάκης Μητρόπουλος, Color Expert από την Schwarzkopf φοίτησε στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/12/Sakis-Mitropoulos_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Έμαθα πάρα πολλά πλάϊ σε πολύ καταξιωμένες εκπαιδεύτριες με μεγάλη εμπειρία στην διδασκαλία της κομμωτικής τέχνης, οι οποίες μου έδωσαν πολύ περισσότερα εφόδια για την δουλειά μου απ' ότι προέβλεπε το πλαίσιο της βασικής εκπαίδευσης ενός κομμωτή. Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη τον Σεπτέμβριο του 2008 και εδώ και τέσσερα χρόνια έχω το δικό μου κομμωτήριο ( Σάκης Μητρόπουλος, Ρήγα Φεραίου 6, Χαλάστρα). Παράλληλα έχω δουλέψει στον Antenna στο δελτίο ειδήσεων και παρακολουθώ συνεχώς σεμινάρια. Απέκτησα ήδη τον σημαντικό τίτλο του Color Expert από την Schwarzkopf, ενώ ετοιμάζομαι ήδη για το ανώτερο δίπλωμα του Color Expert της Wella Master.
Ειρήνη Καραϊσαλίδου
![Ειρήνη Καραϊσαλίδου, κομμώτρια, απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/07/Eirini_Karaisalidou_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Είμαι η Ειρήνη Καραϊσαλίδου και εργάζομαι σαν κομμώτρια στο Birmingham/UK. Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, την οποία είχα επιλέξει μετά από μεγάλη έρευνα, που πραγματικά μου πρόσφερε ολοκληρωμένες σπουδές στην κομμωτική τέχνη. Ήδη μετά το πρώτο τρίμηνο είχα ξεκινήσει την πρακτική μου εξάσκηση στο κομμωτήριο της σχολής και με την ολοκλήρωση των σπουδών μου βρισκόμουν σε ένα πολύ ικανοποιητικό επίπεδο για να μπορώ άμεσα να δουλέψω. Θέλω να ευχαριστήσω την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy και ιδιαίτερα την πολύ καλή μου δασκάλα κ. Νίκη Ταρσάκη για την αγάπη και τις γνώσεις που μου προσέφεραν.
Μαρία Μούτλα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Μαρία-Μούτλα.jpg?resize=105%2C133&ssl=1)
Χρήστος Κώστας
![Χρήστος Κώστας μαθητής της Γιαννέρη Academy](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/06/Christos_Kostas_aw.jpg?resize=100%2C160&ssl=1)
Επέλεξα την Gianneri Academy μετά από μια μεγάλη έρευνα σε όλες τις σχολές κομμωτικής της Θεσσαλονίκης.Ήδη μετά από 7 μήνες στην σχολή, έχω την δική μου πελατεία, αν και τελειώνω σε 5 μήνες. Στις τέλειες εγκαταστάσεις της σχολής, με τους έμπειρους εκπαιδευτές, μαθαίνεις πέρα από την κομμωτική τέχνη να συμπεριφέρεσαι και σαν επαγγελματίας. Η ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη θα σας δείξει τον δρόμο, αν η κομμωτική είναι το όνειρό σας.
Βασίλης Χαρίσογλου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Βασίλης-Χαρίσογλου.jpg?resize=105%2C140&ssl=1)
Μαριόλα Νικολέτα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/Mariola-Nikol.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαργαρίτα Πογιάννη
![Έτοιμη για να εργαστεί σαν κομμώτρια η Μαργαρίτα Πογιάννη απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/03/Margarita_Pogianni_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Ονομάζομαι Μαργαρίτα Πογιάννη και έχω φοιτήσει στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη. Κατά την διάρκεια των σπουδών μου έμαθα όλα τα κουρέματα, κλασσικά και μοντέρνα, καθώς και τις νέες τάσεις στην κομμωτική τέχνη. Η εκπαιδευσή μου ηταν απόλυτα επαγγελματική και πλέον νοιώθω έτοιμη για να εργαστώ. Όνειρο μου είναι να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο στα πρότυπα της σχολής. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής είναι το μεγαλύτερο βήμα για την επαγγελματική σταδιοδρομία του μελλοντικού κομμωτή και για τον λόγο αυτό εμπιστεύθηκα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy. Ήταν ένας χρόνος που δεν θα ξεχάσω ποτέ! Όλο το επιτελείο της σχολής θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου!
Ειρήνη Καραϊσαλίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Ειρήνη-Καραϊσαλίδου.jpg?resize=105%2C104&ssl=1)
Χριστίνα Ελευθερίου
Λέγομαι Χριστίνα Ελευθερίου και ήρθα απ'την Θάσο να σπουδάσω Αντρικό Κούρεμα και παραδοσιακό Ξύρισμα με φαλτσέτα στη Gianneri Academy όπου επέλεξα το 6μηνο πρόγραμμα και έφυγα πολύ ευχαριστημένη με πολλές γνώσεις και μια όμορφη εμπειρία σπουδών καθώς δίπλα μου είχα καταρτισμένους ανθρώπους και πρόθυμους να με βοηθήσουν σε κάθε μου απορία. Τους ευχαριστώ θερμά και τους εύχομαι κάθε προσωπική εξέλιξη και επιτυχία!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/04/342366389_769008288192663_4413864496286279564_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Γιάννης Γιαννακόπουλος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/18581843_977801405693563_3745523482727850157_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σύλβια Γκόρο
![H Σύλβια Γκόρο πέντε μόλις χρόνια μετά την αποφοίτησή της από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, άνοιξε το 2006 το δικό της κομμωτήριο στα Πυλαιώτικα και είναι σήμερα μια επιτυχημένη επιχειρηματίας.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Silvia-Goro_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Ονομάζομαι Σύλβια Γκόρο και είμαι απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, αλλά και ιδιοκτήτρια επιχείρησης παροχής υπηρεσιών κομμωτικής και αισθητικής, (ΚΟΜΜΩΣΕΙΣ ΣΥΛΒΙΑ - Βεργίνας 34, Πυλαιώτικα), από το 2006! Στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη φοίτησα την διετία 1999-2001, μετά εργάστηκα έως το 2004 στο YIANNI HAIR SPA και έως ότου άνοίξω το δικό μου κομμωτήριο παρακολουθούσα επιμορφωτικά σεμινάρια σε Wella και L'Oréal. Στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy, εκτός από την άρτια επαγγελματική κατάρτιση, βρήκα μια δεύτερη οικογένεια, που ήταν και είναι δίπλα μου σε κάθε φάση της επιτυχημένης σταδιοδρομίας μου.
Θεοδώρα Τιμηλιώτου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Θεοδώρα-Τιμηλιώτου.jpg?resize=105%2C125&ssl=1)
Παναγιώτου Κατερίνα
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/katerina-panagiotou..jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ανθή Παπαγεωργίου
Μετά από τόσους καθηγητές στο σχολείο και αργότερα στις σχολές που έχω περάσει έχετε ξεχωρίσει ανάμεσα σε όλους με την συμπεριφορά και το χαμόγελο που είχατε πάντα να μας προσφέρετε .Οι γνώσεις που μας μεταδώσατε φαίνονται παντού χρήσιμες. Από την πιο απλή μέχρι και την πιο δύσκολη τεχνική . Από μακιγιάζ για ηλικίες άνω των 50 μέχρι και νυφικό. Γενικότερα έχετε γίνει ένα παράδειγμα προς μίμηση και ξέρω ότι ποτέ δεν πρόκειται να ξεχάσω ότι μας μάθατε ούτε μια μικρή λεπτομέρεια. Σας ευχαριστώ πολύ !
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/272698193_348205743976239_3574945642279736459_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Armen Avdadalov
![Ο Armen Avdadalov σπούδασε κομμωτής στην ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη και είναι από το 2005 ιδιοκτήτης κομμωτηρίου](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Armen-Avdadalov_t.jpg?resize=130%2C172&ssl=1)
Από παιδί ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά με την κομμωτική τέχνη. Γνώριζα ότι η σχολή κομμωτικής Gianneri Academy θεωρείται από τις καλύτερες και έτσι ξεκίνησα να παρακολουθώ μαθήματα. Μετά από έναν χρόνο φοίτησης, ήμουν έτοιμος να δουλέψω. Χάρη στην σχολή κομμωτικής Γιαννέρη κατάφερα να ανοίξω δικό μου κομμωτήριο, το οποίο λειτουργώ με επιτυχία από το 2005 μέχρι σήμερα. Armen Avdadalov, Δελφών κ Μαρασλή 6, τηλ.2310 322957.
![Ο Armen Avdadalov σπούδασε κομμωτής στην ομάδα του Γιώργου Γιαννέρη και είναι από το 2005 ιδιοκτήτης κομμωτηρίου](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Armen-Avdadalov_200.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Χαρούλα Δελιανίδου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Χαρούλα-Δελιανίδου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ρούλα Κανδύλα
![Η Ρούλα Κανδύλα αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και εργάζεται σαν κομμώτρια στο Αιγάλεω στην Αθήνα.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/03/Roula_Kandyla_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Είμαι η Ρούλα Κανδύλα και ήρθα από τις Σέρρες στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη όπου είχα άψογη συνεργασία με όλους. Πλέον εργάζομαι στο κομμωτήριο George Patsis στο Αιγάλεω και εξελίσσομαι συνέχεια στην δουλειά μου παρακολουθώντας σεμινάρια για τις νέες τάσεις και την μόδα στην κομμωτική τέχνη. Οι σπουδές μου στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ήταν το καλύτερο εφόδιο στην αναζήτηση εργασίας.
Κασπαρίδης Σάκης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κασπαρίδης-Σάκης.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Εβελίνα & Κωνσταντίνος Ψηλογιώργη
Φιλιά λοιπόν στην σχολή Γιαννέρη, που όποιος μπει γίνεται και πρώτο χέρι!!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2020/06/45971475_329732787844395_7219630868258619392_o.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Μαρία Ρηνώτα
Είναι απίστευτο το πως ένας άνθρωπος μπορεί να σου μάθει με δικές του γνώσεις τόσα πράγματα και να τα δώσει σε κάποιον άλλον να τα καταλάβει, εσείς όμως τα καταφέρατε.
Κάθε φορά που έμπαινα στη σχολή ήξερα ότι πάλι θα δημιουργήσουμε, ότι πάλι θα μας πείτε κάποια ωραία ιστορία από δικιά σας εμπειρία, και οτι σίγουρα θα μας κάνετε να γελάσουμε όπως κάνατε καθημερινά...
Αγαπούσα το μακιγιάζ αλλά από την μέρα που μας μάθατε τις βάσεις έγινε για εμένα η ζωή μου.
Πιάνω τα πινέλα μου και ταξιδεύω...
Έμαθα πολλά από εσάς και όταν είδα ότι συνεχίζεται στη σχολή για δεύτερη χρονιά χάρηκα πραγματικά για τις επόμενες επαγγελματίες που θα βγουν με ένα πτυχίο από εκεί με δικές σας βάσεις...
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες οι make up artist να αγαπάνε και να διδάσκουν με τον ίδιο τρόπο... και να παραμείνετε στη σχολή για τα υπόλοιπα χρόνια... γιατί το αξίζετε. Είμαι απλά περήφανη για εσάς όπως σίγουρα θα είναι οι περισσότεροι που σας γνωρίσουν και κυρίως η οικογένεια σας...
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/Στιγμιότυπο-2022-02-08-9.06.17-πμ.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Ισάακ Κεσίδης
Είμαι στο χώρο περίπου 4 χρόνια τώρα και μετά από πολλά σεμινάρια και ενδιαφέρον για την κομμωτική έπρεπε να βρω μια σχολή για να πάρω την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Το ΙΕΚ Γιαννέρη σου δίνει τις σωστές βάσεις για να κατανοήσεις και να μπορέσεις να εξελίξεις αυτό που αγαπάς!! Έκανα σωστή επιλογή γιατί νιώθω ότι αν και δεν είμαι νέος στο χώρο ακόμα εξελίσσομαι!
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2022/02/IMG_20220214_160014.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δέπης Δημήτριος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Δέπης-Δημήτριος-barber.jpg?resize=136%2C150&ssl=1)
Καφάζι Δημήτρης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2024/07/Εικόνα1.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Δήμητρα Χατζοπούλου
![Η Δήμητρα Χατζοπούλου αποφοίτησε από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και εργάζεται σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Dimitra_Chatzopoulou_t.jpg?resize=140%2C140&ssl=1)
Ονομάζομαι Δήμητρα Χατζοπούλου. Από από μικρή ήθελα να ασχοληθώ με την κομμωτική τέχνη κι έτσι ξεκίνησε η αναζήτηση για την καλύτερη σχολή. Η έρευνα ήταν πράγματι μεγάλη, αλλά άξιζε τον κόπο, γιατί ήμουν σίγουρη, ότι, η σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη ήταν ακριβώς αυτό που έψαχνα. Η εκπαίδευση των μελλοντικών κομμωτών στην σχολή ήταν απόλυτα εξειδικευμένη και μας έμαθαν όλα τα μυστικά του επαγγέλματος. Είμαι πολύ χαρούμενη για την επιλογή μου και ευχαριστώ πολύ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy και τους καθηγητές μου για τα εφόδια που μου έδωσαν για να ξεκινήσω την καριέρα μου. Εργάζομαι στο Beautyworld στην Μύκονο.
Γιώργος Βαλαβάνης
![Ο Γιώργος Βαλαβάνης με την βοήθεια των εκπαιδευτών του στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, πίστεψε στον εαυτό του και έγινε επαγγελματίας κομμωτής](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Giorgos_Valavanis_t.jpg?resize=140%2C174&ssl=1)
Ονομάζομαι Γιώργος Βαλαβάνης και κατάγομαι από την Μυτιλήνη. Μετά από αναζήτηση δύο χρόνων ξεκίνησα στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, όπου μετά από μια αρχική απογοήτευση, ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ, ένα ολοκληρωμένο κούρεμα μου έδωσε φτερά και πίστεψα στον εαυτό μου. Ήταν η αρχή και πλέον όλα ήταν πιο εύκολα για μένα, βεβαίως και με την αμέριστη βοήθεια που είχα από τους εκπαιδευτές μου. Η σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής ήταν το σημαντικότερο βήμα στην καριέρα μου.
Βασίλης Χαρίσογλου
![Ο Βασίλης Χαρίσογλου εργάζεται μετά την αποφοίτηση του από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη στο κομμωτήριο Αναστασία](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/08/Vassilis_Charissoglou_t.jpg?resize=140%2C187&ssl=1)
Είμαι ο Βασίλης Χαρίσογλου και αισθάνομαι, ότι σπουδάζοντας στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, διδάχθηκα από τους καλύτερους στην κομμωτική τέχνη.
Είναι πολύ σημαντικό να μαθαίνεις δίπλα σε ανθρώπους που ενδιαφέρονται πραγματικά για το μέλλον σου. Την σχολή διακρίνουν οι άριστες εγκαταστάσεις, το υγιές περιβάλλον, οι άριστα καταρτισμένοι εκπαιδευτές και το εξαιρετικό σύστημα διδασκαλίας σε πραγματικές συνθήκες κομμωτηρίου. Όλα αυτά συνετέλεσαν ώστε μετά την αποφοίτηση μου από την σχολή να συμμετέχω σε κλειστά σεμινάρια μεγάλων εταιρειών και πλέον να εργάζομαι στο κομμωτήριο Αναστασία, στην Αριστοτέλους 3 στην Θεσσαλονίκη.
Αχιλλέας Γρηγορίου
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/αχιλλεας-γρηγορίου.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Αλέξανδρος Νικολάου
![Barber Giannery academy Thessaloniki](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Αλέξανδρος-Νικολάου-Barber-Giannery-academy-Thessaloniki.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Άννα Παπαγιώργη
![Άννα Παπαγιώργη, απόφοιτος της σχολής κομμωτικής Γιαννέρη στην Θεσσαλονίκη και ιδιοκτήτρια κομμωτηρίου.](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/09/Anna-Papagiorgi_t.jpg?resize=130%2C184&ssl=1)
Αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy το 2003 και αποδείχτηκε αργότερα ότι είχα κάνει την καλύτερη επιλογή. Μετά τις σπουδές κομμωτικής δούλεψα για 7 χρόνια στα κομμωτήρια Ariane, επίσης καλή επιλογή και το 2011 άνοιξα μαζί με άλλα δύο κορίτσια το δικό μου κομμωτήριο στην Γραβιάς 28 με Βασ. Όλγας, όπου προσφέρουμε πολύ υψηλή ποιότητα κομμωτικής σε προσιτές τιμές. Η Gianneri Academy μου έδωσε τις γνώσεις αλλά και το θάρρος για να φτάσω εδώ που είμαι σήμερα.
Ερμιόνη Ζέρου
![Ερμιόνη Ζέρου, μια έτοιμη κομμώτρια μετά τις σπουδές της στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2016/06/Ermioni_Zerou_t.jpg?resize=140%2C164&ssl=1)
Είμαι η Ερμιόνη Ζέρου και όταν ξεκίνησα την αναζήτηση για την σχολή κομμωτικής που θα μου ταίριαζε, έλαβα τις καλύτερες πληροφορίες για την Gianneri Academy, την οποία και επέλεξα τελικά. Ο χρόνος που είχα στην διάθεσή μου ήταν περιορισμένος, αλλά η εμπεριστατωμένη διδασκαλία της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και το άρτιο από κάθε άποψη διδακτικό προσωπικό, στο οποίο με την ευκαιρία θέλω να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου, με έκαναν να αισθάνομαι σήμερα απόλυτα έτοιμη για να ξεκινήσω την καριέρα μου στην κομμωτική τέχνη.
Γεωργιάδου Ελισάβετ
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/elisavet-geor.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Ανδρέας Διονυσίου
Ήρθα από την Κύπρο να βρω μια σχολή κομμωτικής, η οποία θα μου έδινε τα εφόδια για να γίνω ένα καλός κομμωτής. Έκανα την σωστή επιλογή με την Γιαννέρη Academy και θέλω με την εικαιρία να ευχαριστήσω την σχολή και τις εκπαιδεύτριες για όσα μου έμαθαν στους 12 μήνες των σπουδών. Ελπιζω σύντομα να ανοίξω το δικό μου κομμωτήριο.
Κυριακή Μπεκτά
Είμαι η Μπεκτά Κυριακή, τελείωσα δημόσιο ΕΠΑΛ πήρα τις βασικές γνώσεις για εμένα. Μετά έκανα πρακτική και εκεί διαπίστωσα πως κανείς δεν πρόκειται να σου μάθει το επάγγελμα .Στην συνέχεια έψαχνα για την καλύτερη σχολή στην Θεσσαλονίκη που θα έπαιρνα τις γνώσεις που χρειάζομαι για να ξεκινήσω το επάγγελμα πήγα στην ακαδημία Γιαννέρη, όπου μου έμαθαν πολλά παραπάνω από όσα περίμενα.Πλέον βγήκα στην δουλειά κουρεύω ανδρικό ,γυναικείο κούρεμα, έμαθα χρωματολογία, τεχνικές εργασίες, περμανάντ. Είμαι πολύ χαρούμενη που επέλεξα αυτή την σχολή διότι έμαθα πολλά ευχαριστώ όλους τους καθηγητές μου για την υπομονή τους τις δεξιότητες που μας δίδαξαν και φυσικά την ακαδημία Γιαννέρη.
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2023/11/396386699_1386124895636462_5427465040105956189_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ερμίνα Λάρτη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/larti-ermina.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ραφαέλα Φίτσιου
![Ονυχοπλαστική Γιαννέρη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/11/Ραφαέλα-Φίτσιου-Ονυχοπλαστική-Γιαννέρη.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Παναγιωτίδης Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2019/05/παναγιωτιδης-χρηστος.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Ηρώ Κουλούδη
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/10/44506653_250451622267361_4703926857790128128_n.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Δόρα Μπαρμπαρούση
![Δόρα Μπαρμπαρούση, απόφοιτη της σχολής κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2014/05/Dora-Barbarousi_t.jpg?resize=130%2C158&ssl=1)
Ονομάζομαι Δόρα Μπαρμπαρούση και οι εντυπώσεις μου για την σχολή, το κλίμα εκεί και τους εκπαιδευτές, είναι κάτι παραπάνω από θετικές! Δίπλα τους διδάχτηκα όχι μόνο την τέχνη της κομμωτικής, αλλά και το πως να συνεργάζομαι με άλλους ανθρώπους και να αγαπώ αυτό που κάνω! Η σχολή κομμωτικής Γιαννέρη Academy στην θεσσαλονίκη, ήταν η καλύτερη επιλογή που θα θα μπορούσα να έχω κάνει!
Αποστόλης Ιωσηφίδης
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2018/07/apostolis-iosif.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Αγγελική Μαροπούλου
Οι σχολές κομμωτικής Γιαννέρη Αcademy πραγματοποιούν ότι ακριβώς σου υπόσχονται. Ο ιδρυτής της σχολής Γιώργος Γιαννέρης, καθώς και οι εκπαιδευτές κομμωτές, σου μεταφέρουν τις γνώσεις τους και σε κάνουν να αγαπήσεις πραγματικά την κομμωτική. Σε λίγο θα τελειώσω την σχολή, αλλά θα μου λείψει πολύ, γιατί κάθε μέρα σου προσφέρουν και κάτι καινούργιο να μάθεις. Δεν περίμενα ποτέ, ότι, μέσα σ' ένα χρόνο απο εκπαιδευόμενος γίνεσαι επαγγελματίας κομμωτής.
Luisa Doko
Είμαι η Luisa Doko και τελείωσα την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη το 2007. Μου προσέφεραν πολύ περισσότερα από όσα μου είχαν υποσχεθεί. Με την αποφοίτησή μου ήμουν έτοιμη να εργαστώ σαν πρώτο χέρι, γιατί το έμπειρο διδακτικό προσωπικό της σχολής και η συνεχής πρακτική εξάσκηση, βγάζουν επαγγελματίες κομμωτές. Θέλω να ευχαριστήσω την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy για την δυνατότητα που μου προσέφερε να καταξιωθώ επαγγελματικά σαν κομμώτρια.
Χάρης Ηλιάδης
Είμαι ο Χάρης Ηλιάδης και από την πολύ μικρός ήθελα να γίνω επαγγελματίας κομμωτής. Τελείωσα την κομμωτική στην ΕΠΑΣ το 2012, αλλά οι γνώσεις που απέκτησα εκεί δεν ήταν αρκετές και έτσι αποφάσισα να φοιτήσω στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη, απ' όπου και πήρα ότι χρειαζόμουν για να ολοκληρωθώ σαν κομμωτής. Πλέον λειτουργώ δικό μου κομμωτήριο στην Παλαιοκώμη Σερρών και φυσικά συνιστώ την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να αποκτήσει εκείνες τις γνώσεις, που θα τον βοηθήσουν να ξεκινήσει μια καριέρα στο επάγγελμα.
Κέλλη Μπόνη
![H Κέλλη Μπόνη αποφοίτησε το 2015 από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη και ήδη εργάζεται σαν κομμώτρια](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2015/11/Kelli_Mponi_t.jpg?resize=140%2C199&ssl=1)
Ονομάζομαι Κέλλη Μπόνη και αποφοίτησα από την σχολή κομμωτικής Gianneri Academy στην Θεσσαλονίκη το 2015. Η καλύτερη απόδειξη ότι είχα κάνει την σωστή επιλογή της σχολής κομμωτικής, είναι το γεγονός, ότι, ήδη αποκαταστάθηκα επαγγελματικά. Στην διάρκεια των σπουδών μου απέκτησα τις νώσεις, αλλά και την άμεση επαφή με το επάγγελμα, γιατί στην σχολή κομμωτικής Gianneri Academy το σύστημα διδασκαλίας βασίζεται και στους δύο αυτούς πυλώνες. Θέλω επίσης να ευχαριστήσω όλους στην σχολή, και ειδικά την κ. Κατερίνα για την βοήθειά της σε όποιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κατά την φοίτησή μου.
Κυριακού Γιώργος
![](https://i0.wp.com/gianneris.gr/wp-content/uploads/2017/06/Κυριακού-Γιώργος-Barber.jpg?resize=137%2C138&ssl=1)